Data modyfikacji:

Prasowanki: sposób na autorskie ubrania

Autor: Paulina

Ubranie to Twoja druga skóra. To nim komunikujesz siebie i swoją osobowość. Mamy dla Ciebie pomysł, dzięki któremu Twój strój będzie bardziej osobisty i niepowtarzalny. Z prasowankami będziesz mogła swobodnie tworzyć ciekawe, piękne lub śmieszne koszulki. To Ty decydujesz. 

Jeśli spodoba Ci się jakiś produkt, kliknij w jego zdjęcie aby porównać ceny i kupić go taniej w Internecie.

Prasowanki to prosty sposób na przeniesienie dowolnego wzoru na materiał. Potrzebujesz pustej przestrzeni do zaprasowania, równomiernie grzejącego żelazka, drukarki, zapasu tuszu lub tonera oraz arkuszy specjalnego papieru transferowego. Najczęściej wprasowywane są wzory na t-shirtach. Możesz też wyzwolić swoją kreatywność, projektując spodnie, bluzy, dodatki (czapki, torby, chustki itp.) czy akcesoria wnętrzarskie (również na twarde powierzchnie, np. kubki).

Autorskie gadżety i koszulki są świetnym pomysłem na prezent. Obdarowywana osoba będzie miała poczucie, że otrzymuje przedmiot, który powstał specjalnie dla niej. Zlecając nadruk wzoru profesjonalnej firmie, jesteś uzależniony od narzuconych terminów wykonania usługi. Zawsze istnieje obawa, że projekt nie dotrze na czas, a Ty zostaniesz bez prezentu. Tworząc go samodzielnie, zaoszczędzasz dużo czasu.

Jakość prasowanki zależy od rodzaju materiału i odpowiedniego doboru papieru transferowego. W ofercie dostępnej na rynku znajdziesz papier przeznaczony do drukarek atramentowych i laserowych. Arkusze papieru transferowego są dopasowywane również do koloru bazowego materiału koszulki. Osobno wybierasz papier do tkanin ciemnych i osobno do tkanin jasnych. Aby uzyskać najlepszy efekt, postępuj zgodnie z instrukcją dołączoną przez producenta.

Odpowiednio pielęgnowany wzór długo utrzyma się na koszulce, będzie wolniej blakł i nie wykruszy się. Zasady prania i prasowania są takie same jak te obowiązujące w przypadku koszulek z nadrukiem kupionych w sklepie. Prasowanki należy prać w pralce temperaturze do 40 st. Celsjusza. Nie wolno pocierać wzoru - pranie ręczne jest niewskazane. Dotyczy to również prania chemicznego (wybielaczy, chloru itp.) oraz suszenia w suszarkach bębnowych. Przed praniem i prasowaniem odwróć koszulkę na lewą stronę. Pogniecione ubranie prasuj przez szmatkę żelazkiem rozgrzanym maksymalnie do 150 stopni.