Data publikacji:

Alternatywne spodnie: alladynki, kuloty, kombinezony

Autor: Sebastian Rogalski

Alternatywne spodnie? To znaczy jakie dokładnie? Odpowiedź jest prosta: inne niż te, które zazwyczaj nosisz! Jeśli powyższe zdanie brzmi na tyle tajemniczo, żeby zachęcić cię do przeczytania całego wpisu, twoja garderoba na pewno tego nie pożałuje.

Spodnie, mimo że w ostatnim wieku stały się nieodłączną częścią kobiecej szafy, wciąż potrafią zaskoczyć fasonami innymi niż standardowe dżinsy czy chinosy. Okazuje się, że nawet w tak prostej kwestii, jak noszony przez ciebie dół, można wciąż zaskakiwać, łącząc jednocześnie szyk, styl i wygodę. Przedstawiamy krótki przegląd spodni innych niż wszystkie.

Fot. Nancy Achara/maeyingstore.tumblr.com

Alladynki

Propozycja pierwsza skierowana jest do tych pań, które zawsze narzekają na ciasnotę i brak przestrzeni. Spodnie Alladyna to chyba najluźniejszy ubiór, jakie można sobie wyobrazić. Dzięki temu są wprost niezastąpione podczas gorącego lata, kiedy każdy powiew wiatru jest na wagę złota, a skóra nie powinna być uciskana ze względu na temperaturę. Trzeba też przyznać, że alladynki potrafią też odebrać ci lat, nie tyle jednak wizualnie, co bardziej duchowo – w końcu takich spodni nie można traktować w pełni poważnie!

Fot. Federica L./junesixtyfive.com

Culottes

Culottes, po polsku „kiuloty”, to spodnie o prawdopodobnie francuskim rodowodzie, chociaż nie można być tego do końca pewnym. Przypominają bryczesy noszone przez dworzan Ludwika XVI, ale są od nich luźniejsze, co jest jednocześnie ich ogromną zaletą, którą na pewno docenisz w upały. W Polsce są wciąż dość rzadko spotykanym typem spodni, a szkoda, ponieważ zawierają w sobie i dziewczęcą nonszalancję, i odpowiednią dozę oryginalności, by w nienachalny sposób zwracać ku sobie obce spojrzenia. Kiuloty będą niezrównane, gdy zechcesz w przekorny sposób ożywić standardową, codzienną stylizację.

Kombinezon

Ostatni typ spodni alternatywnych tylko w połowie składa się ze spodni. Mowa bowiem o kombinezonie, który w zeszłym roku szturmem wdarł się do codziennej mody i od tamtej pory zjednuje sobie kolejne zwolenniczki. Nie ma się czemu dziwić – w przypadku kombinezonu odpada problem doboru odpowiedniej góry, bo w jednoczęściowym stroju i tak będziesz wyglądać wyjątkowo. Kombinezon to propozycja dla tych kobiet, które bez względu na okoliczności uwielbiają przyciągać wzrok i być w centrum uwagi.