Data publikacji:

Jak usunąć białe ślady od dezodorantu?

Autor: Natalia

Powstałe przy zakładaniu ubrań smugi po dezodorancie to utrapienie każdej z nas. Często nawet najlepszy antyperspirant jest w stanie zostawić nieprzyjemną pamiątkę na ulubionej koszulce. Sprawdźmy zatem, jakie są sposoby na łatwe i szybkie pozbycie się tych niechcianych śladów z odzieży.

Przedstawiamy sposoby na błyskawiczne usunięcie śladów po dezodorancie na ubraniach.

Gąbka

Ameryka oszalała na punkcie specjalnych gąbek do usuwanie śladów po dezodorancie na odzieży. Znajdziemy je m.in. pod nazwami Deodorant removing sponge lub Deodeorant remover. Zakup specjalnego produktu nie jest jednak koniecznością. Idealną do tego celu gąbkę znajdziemy chociażby na niektórych wieszakach z pralni lub przy nowych ubraniach (są nią owinięte). Doskonale nadaje się do usuwania śladów, które pozostały po dezodorancie przy nakładaniu ubrania. Wystarczy kilka razy przetrzeć białe smugi gąbką, by w szybki i łatwy sposób odzyskać czysty t-shirt czy sweter.

Podobnie działają niektóre gąbki do aplikacji podkładu.

Chusteczki do suszarki

Innym sposobem na szybkie usunięcie smug po antyperspirancie jest użycie chusteczek do suszarki. Co prawda suszarki na pranie nie są u nas jeszcze szczególnie popularne, jednak chusteczki do suszarki powinnyśmy dostać bez większego problemu. Zwykle wrzucamy je do suszarki kondensacyjnej, by nasze pranie ładnie pachniało i nie elektryzowało się. Istnieje jednak także inne ich zastosowanie. Kiedy podczas zakładania ciemnej bluzki lub sukienki ubrudzimy ją dezodorantem, wystarczy przetrzeć materiał chusteczką - ślad znika od razu.

Znajdziemy je także pod nazwą chusteczek zapachowych do koszy na pranie lub nawet do samego prania w celu uniknięcia nadmiernego gniecenia i elektryzowania.

Więcej chusteczek do prania znajdziesz TUTAJ.