Data modyfikacji:

Jak wyszczuplić nogi za pomocą butów?

Autor: Kasia Szulik

Każda z nas zna magiczne właściwości butów na obcasie, ale szukając modeli, które wysmuklą masywne nogi trzeba wziąć pod uwagę również inne cechy. Dzięki naszym radom dowiesz się, jak wyszczuplić nogi bez wysiłku.

Buty na obcasie to najwięksi sprzymierzeńcy dziewczyn o masywnych nogach, ale trzeba pamiętać, że efekt końcowy zależy od typu obcasa. Długa i bardzo cienka szpilka jeszcze bardziej uwydatni szerokie łydki i uda, więc lepiej  szukać modeli na słupku, koturnie lub szerokim obcasie.

Dzięki temu proporcje będą zachowane, a stopa podniesiona, co pozwoli wyszczuplić nogi. W grę wchodzą zarówno słupki proste, jak i stożkowe, które z profilu przyjmują kształt trójkąta.

Wybierając letnie czółenka lub baleriny zwracaj uwagę na wycięcie z przodu – im głębsze, tym dłuższa, a tym samym smuklejsza wyda się noga. Najlepiej wyglądają modele, które po nałożeniu odsłaniają nasady palców. Zimą stawiaj na ciemne kozaki na słupku, które ukryją masywną łydkę i optycznie wyszczuplić nogi, ale zdecydowanie unikaj botków kończących się na wysokości kostki.

Kolor obuwia również ma niebagatelne znaczenie, gdy chcesz wyszczuplić nogi. W przypadku butów nakładanych na gołą stopę najlepiej sprawdzą się modele cieliste. Ciemne wyglądają najlepiej z rajstopami w tym samym kolorze, które niwelują podziały między nogą a butem.

Jeśli masz zadbane stopy i piękny manikiur, stawiaj na sandałki, które go wyeksponują i odciągną wzrok od miejsc, które próbujesz ukryć. W optycznym wyszczupleniu nóg pomoże również opalenizna, naturalna lub uzyskana za pomocą samoopalacza.