Data modyfikacji:

Jaka powinna być idealna damska kurtka jesienna?

Czym cechuje się dobra kurtka jesienna? Przede wszystkim powinna ona być ciepła i funkcjonalna, a także modna i odpowiednio dopasowana pod kątem sylwetki osoby, która będzie ją nosić. Jakie modele kurtek są w tym roku modne i jak wybrać spośród nich coś idealnego dla siebie?
Jaka powinna być idealna damska kurtka jesienna

Ciepła kurtka odporna na deszcz i chłód

Podczas jesiennych miesięcy nigdy nie można być pewnym, jaka będzie pogoda. Jednego dnia świeci słońce i temperatura sięga prawie dwudziestu stopni Celsjusza, następnego natomiast od samego rana pada ulewny deszcz. Kurtka jesienna musi być odporna na wilgoć czy chłód, żeby zapewnić ciepło niezbędne podczas zimnych dni. Najlepiej więc, jeśli wybrany model zabezpieczony jest wodoodporną warstwą wierzchnią oraz posiada ocieplenie.

W tym roku największym zainteresowaniem darzone są kurtki puchowe. Wypełnia się je ciepłym, lekkim i sprężystym puchem, który zatrzymuje temperaturę niczym gruba kołdra. Puch w kurtce może być naturalny i pochodzić od kaczek albo gęsi, lub syntetyczny, składający się z cienkich włókien tworzywa. Kurtka jesienna damska na modivo.pl nie musi być jednak modelem puchowym idealną dla siebie wybierać można między innymi spośród ciepłych wełnianych płaszczy, krótkich kurtek sportowych, albo anoraków, w których najważniejsza jest ich całkowita szczelność przez zastosowanie licznych ściągaczy.

idealna kurtka jesienna damska

Jakie modele kurtek są aktualnie w modzie?

Podczas tegorocznej jesieni za najmodniejsze kurtki damskie często uważa się pikowane modele puchowe z przeszyciami. To idealny wybór na co dzień, ponieważ kurtki te nie tylko ciekawie wyglądają, ale także są wyjątkowo ciepłe i bardzo wygodne. Codzienną alternatywą dla kurtek puchowych może być anorak, który w swojej klasycznej wersji nie posiada zamka z przodu, dzięki czemu nie przepuszcza wilgoci ani chłodnego wiatru. Anoraki wzbogaca się o ciepłe kaptury, często obszywane stylowym futrem dookoła.

Po jaką kurtkę jesienną powinny sięgnąć panie, które preferują nieco bardziej eleganckie modele? Dobry wyborem może być klasyczny płaszcz, najlepiej wykonany z naturalnej wełny. Wełna to materiał, który nie wymaga dodatkowego ocieplenia – sam potrafi świetnie izolować od zimnego otoczenia. Za najbardziej eleganckie uznaje się płaszcze z klapami na wzór marynarek i paskiem w talii, dzięki któremu lepiej dopasowują się one do kobiecej figury. Modne kolory to głównie odcienie uniwersalne, takie jak szarości czy beże, świetnie wpisujące się w typowo jesienny styl.

Jak dobrać kurtkę jesienną do swojej sylwetki?

Pierwsza rzecz, na którą warto zwrócić uwagę, to własny wzrost. Panie z natury wysokie mogą śmiało sięgać o kurtki o różnej długości, w tym także kończące się w połowie uda. Jeżeli jednak na taki model zdecyduje się kobieta niskiego wzrostu, długa kurtka może wizualnie skrócić całą jej sylwetkę i, co gorsza, lekko ją zaokrąglić.

Kolejna kwestia to ustalenie, czy we własnej sylwetce to biodra są najszerszym punktem, ramiona, czy może są one tych samych wymiarów. Panie o szerokich biodrach skorzystają na wyborze kurtki z rozbudowaną górną częścią, to znaczy na przykład kieszeniami na wysokości klatki piersiowej, szerokim kapturem z futerkiem, albo przynajmniej ciekawym kołnierzem. Panie o szerokich ramionach natomiast powinny unikać wspomnianych modeli i szukać kurtek poszerzanych do dołu.

Jaką kurtkę wybrać, mając prostą, nieco chłopięcą sylwetkę? Przy takiej figurze najlepiej jest zakładać ubrania taliowane, które podkreślają kobiece kształty ciała. W przypadku kurtki dobrze sprawdzi się model z paskiem w talii – przewiązany lekko ją zaakcentuje, sprawiając wrażenie bardziej zaokrąglonej sylwetki.

Artykuł sponsorowany