Data publikacji:

Kapelusz - idealne nakrycie głowy na lato 2017! Sprawdź, jaki pasuje do Ciebie!

Autor: Dominika Muszynska

Wyjeżdżasz na wakacje? A może wybierasz się tylko na targ po świeże warzywa? Nie jest to istotne, jak daleko wychodzsz z domu - ważne jest, jak mocno świeci słońce, od którego należy się chronić. Choć tegoroczne lato nie należy do najcieplejszych, nie dajmy się zwieść pozorom. Słońce może nam zaszkodzić nawet w deszczowy dzień. 

Jak chronić się przed szkodliwymi promieniami UV?

Pamiętajmy o nakryciach głowy. To najbardziej czuły na słońce element naszego ciała. Jeśli zapewnimy mu odpowiednią ochronę, możemy uniknąć groźnego udaru cieplnego. Obok kremów z filtrem, warto więc pamiętć o czapce, czy kapeluszu. Jeśli decydujemy się na wyjazd wakacyjny do kraju, w którym wcześniej nie byliśmy lub występuje w nim zupełnie inna aura - przykrywajmy głowę, bo nasze organizmy nie są przystosowane do tamtejszych warunków. Potrzeba na to czasu.

Dlaczego kapelusz jest lepszy od czapki?

Kapelusze bardzo często wykonane są ze słomy, która przepuszcza powietrze. Dzięki temu nie podwyższamy temperatury jeszcze bardziej. Kapelusz ma przewagę również w tym, że ma rondo. Chroni ono naszą szyję i twarz, a tu, co najważniejsze - oczy, które mogą pod wpływem słońca zostać uszkodzone. Jeśli nie zadbamy o ich osłanianie, możliwym jest naruszenie siatkówki, a tym samy zmiany w plamce żółtej. Jeśli kapelusz wydaje się niepotrzebny, bo macie na nosie okulary - jesteście w błędzie. Często najtańsze okulary jeszcze bardziej psują wzrok, a rondo nie dopuszczając promieni - pomaga oku funkcjonować w naturalnym dla niego świetle.[vc_row][vc_column][vc_single_image image="33196" img_size="large" alignment="center"][vc_column_text]

(źródło: stocksnap.io, autor: Suhyeon Choi)

[/vc_column_text][vc_column_text]

Jaki kapelusz wybrać? Inspiracje dla Ciebie!

Powyżej sporządziłam zestawienie kilku nakryć głowy, które mogą się spodobać paniom preferującym różne style. Choć wszystkie kapelusze mają ten sam kolor i wykonane są z podobnego materiału, różnią się charakterem. Do każdego z nich pasują inne stylizacje.

Pierwszy kapelusz zainteresuje panie, które wolą niebanalną elegancję. Oznacza to, że spawdzi się on lepiej do koszul i wizytowych spodni niż do sukienek. Dobrze wpisze się też w styl marynarski - koszula, bądź bawełniana oversizowa koszulka w paski, do tego czerwone lub niebieskie spodnie. Kapelusz będzie stanowił świetne zwieńczenie kreacji!

Druga propozycja to kapelusz dla romantyczek. Pasuje paniom wybierającym lekkie, letnie sukienki. Jest on nieco z innej epoki, przez co sprawi, że stylizacja może kojarzyć się z tymi z filmów o historii.

Trzeci kapelusz, to coś dla wielbicielek nowoczesności. Klasyczny słomkowy kolor został dopełniony tutaj czernią. Kolor ten dodaje elegancji, przez co zestawimy go z wieczorową sukienką, w której można wybrać się na letnią kolację. Jeśli jednak dołożymy do niego wygodne spodnie i prosty t-shirt, otrzymamy sportowy, nieco rockowy look. Ta propozycja jest zdecydowanie najbardziej uniwersalna. To coś dla pań lubiących zmieniać się każdego dnia :)

Czwarta inspiracja ma charakter podobny do kapelusza drugiego. Pasuje do sukienek, ale i eleganckich stylizacji. Świetnie nada się na plażę. Sprawdzi się zarówno dla młodszej, jak i starszej pani.[vc_row][vc_column][vc_single_image image="33193" img_size="large" alignment="center"][vc_column_text]

(źródło: stocksnap.io, autor: Mitchel Lensik)

[/vc_column_text][vc_column_text]

Jeśli wolimy coś bardziej klasycznego i eleganckiego, to...

sprawdźmy, co jest alternatywą dla słomianych nakryć głowy. Kapelusz, to nie tylko ochrona dla naszej głowy. To bardzo istotna część stylizacji. Czasami może całkowicie zmienić jej charakter. Wystarczy, że dodamy go do prostej, minimalistycznej sukienki i od razu wyglądamy inaczej.

Jeśli spędzamy wakacje 2017 w chłodniejszym kraju...

Inspiracje modowe?

Inwestując w dobry jakościowo kapelusz, na pewno długo będziemy mogli się nim cieszyć. To element, który jest takim klasykiem, że nieprędko wyjdzie z mody. Śmiało mogę powiedzieć, że jeszcze kilka sezonów, a nawet kilka lat - będzie wzbogacał Twoje stylizacje. Wykorzystasz go zarówno latem, jak i wiosną, jesienią i zimą. Jeszcze nie masz go w swojej szafie? Pomyśl o tym!

Dominika Muszyńska