Data publikacji:

Moda oskarowa

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz

Oskary to nie tylko rywalizacja aktorów, reżyserów i producentów o statuetki i sławę dla siebie i swoich filmów. To znacznie więcej niż tylko wręczenie nagród, choć nie da się ukryć jednych z najważniejszych i najbardziej pożądanych w tej branży.

Coroczna gala to wielkie święto kina i przemysłu filmowego. Każda osoba związana ze światem najlepszej światowej kinematografii  pragnie znaleźć się w tym wyjątkowym dniu w Kodak Theater, najlepiej w wyjątkowej kreacji.

Nieodłączną częścią gali są niezapomniane kreacje gwiazd, prezentowane na czerwonym dywanie są szeroko komentowane przez wszystkich specjalistów świata mody. Związku z tym każda kobieta długo zastanawia się nad wybraniem najlepszej sukni na ten wyjątkowy wieczór.

Najlepiej sukienki wybrały w tym roku panie, które miały największe szanse na statuetki. Każda kobieta wybrałaby wyjątkową suknie  wiedząc, że najprawdopodobniej  będzie na świeczniku i każdy reporter będzie starał się o jej idealne zdjęcie.

Suknie nagrodzonych gwiazd na gali Oskarów

Gwiazdy szklanych ekranów mają możliwość ubrania sukni od najlepszych światowych projektantów. Laureatki oskarów w najważniejszych kobiecych kategoriach wybrały odpowiednio:

Dom mody Dior podjął współpracę z nową ulubienicą USA 22-letnią Jennifer Lawrence. Piękna młoda aktorka dostała w tym roku statuetkę za pierwszoplanową rolę kobiecą za film "Poradnik pozytywnego myślenia", gdzie stworzyła świetną kreację zestresowanej życiem dziewczyny. Suknia Rafa Simonsa została okrzyknięta kreacją wieczoru, a upadek młodej aktorki w drodze po odbiór nagrody, sprawił, że olśniewająca suknia będzie zapamiętana na długo.

Jennifer Lawrence Dior

Anne Hathaway wybrała suknie Prady i piękną na pierwszy rzut oka kompozycję zaburzyło nieszczególne podkreślenie biustu.

Anne Hathaway w sukni Prady

Adele otrzymała statuetkę za piosenkę do filmu Skyfall, nagrodę odbierała w sukience Jenny Packman, brytyjska projektantka szyje wyjątkowe, ekskluzywne stroje. Czarna mieniąca się cekinami kreacja artystki zachwyciła nie mniej niż wykonanie piosenki na gali.

Adele w pięknej czarnej sukni

Ciekawostką modową tegorocznego rozdania najbardziej pożądanej nagrody w świecie filmu była sukienka Helen Hunt, która ku zaskoczeniu wielu osób ubrała jedną z propozycji marek sieciowych - HM.

Helen Hunt H&M

Męska klasyka

Panowie wybierali najczęściej klasykę tzn. czarny smoking i muszkę w tym samym kolorze. Twórcy oklaskiwanej "Operacji argo" świetnie prezentowali się na dywanie w tradycyjnym zestawie czerwonego dywanu, w nietradycyjnych brodach.

Ben Affleck i George Clooney tradycyjnie

Suknie największych gwiazd na czerwonym dywanie Oskarów zawsze są i będą szeroko omawiane. Wybór współpracy z jednym z domów mody podczas wieczoru gali może często skutkować długą kooperacją, z wieloma korzyściami dla obydwu stron.