Data publikacji:

Modne kontrasty, czyli styl Rachel McAdams

Autor: Kasia Szulik

Sławę przyniosła jej rola w „Pamiętniku” u boku Ryana Goslinga, z którym łączy ją nie tylko rola (i kilkuletni związek), ale również świetny gust. Styl Rachel McAdams jest na wskroś kobiecy i podszyty modową odwagą.

Rachel McAdams rozpoczynała karierę jako gwiazda komedii romantycznych. Poza wspomnianym „Pamiętnikiem” z 2004 roku, wystąpiła również w komedii obyczajowej „Wredne dziewczyny” oraz „Polowaniu na druhny”.

Rachel McAdams na premierze filmu "About Time"

W 2009 roku zamieniła romanse na thrillery i filmy przygodowe, grając w obrazach „Sherlock Holmes” i „Stan gry”, jednak w 2011 r. powróciła do miłosnego repertuaru rolami w filmach „O północy w Paryżu” oraz „ I że cię nie opuszczę” z 2012 roku. Tej jesieni mogliśmy ją oglądać w kolejnym romantycznym obrazie - „Czas na miłość”.

Rachel McAdams na premierze filmu "Journey 2: The Mysterious Island"

Styl Rachel McAdams to miks klasyki i awangardy. Aktorka zazwyczaj sięga po barwy neutralne i stonowane – czerń, biel, beż, srebro czy granat, choć od czasu do czasu pojawia się również w ogniście czerwonych, szmaragdowych czy kobaltowych kreacjach.

Rachel McAdams na premierze filmu "Morning Glory"

Skromną paletę barw rekompensują śmiałe kroje. W styl Rachel McAdams wpisują się suknie z asymetryczną górą, bardzo głębokie dekolty czy spódnice z wycięciem sięgającym uda. Jedną z jej najbardziej charakterystycznych kreacji był zestaw składający się z gorsetu i spodni, który miała na sobie podczas premiery filmu „Śpiąca królewna” na festiwalu w Cannes w 2011 roku.

Aktorka dba o stroje również, gdy gasną światła fleszy. Na casualowy styl Rachel McAdams składają się m.in. buty na obcasie, spodnie z rozszerzanymi nogawkami, luźne sukienki mini, t-shirty i krótkie spódniczki.