Data publikacji:

Modowe poradniki szafiarek

Autor: Paulina

Na pewno kojarzycie pojęcie szafiarek, czyli dziewczyn które otwierają dla nas swoje szafy i pokazują codzienne stylizacje. Ostatnio na polskim rynku wydawniczym pojawiło się kilka tytułów napisanych właśnie przed blogerki modowe. Zobaczcie nasz przegląd poradników modowych autorstwa najbardziej znanych szafiarek.

Magdalena Kanoniak "Radzka radzi Tobie dobrze w tym"

Radzka to chyba najbardziej znana polska, modowa youtuberka. Moda to nie tylko jej pasja, ale i zawód. Do tematu mody podchodzi bardzo solidnie - na swoim kanale prezentuje nie tylko stroje dnia, ale również wyczerpujące poradniki. Mówi w nich na przykład o historii mody lub o tym, jak dobrać ubrania do poszczególnych typów figury. W swojej książce Magda opisuje między innymi to, jak ubrać się stosownie do okazji, dobrać kolory i kroje ubrań do swojego typu urody czy jak dokonywać zakupów internetowych. Przydatne, ale jednocześnie lekkie i przyjemne kompendium wiedzy.

Karolina Gliniecka "Nie mam się w co ubrać"

Karolina znana jest w sieci jako CharlizeMystery, modowego bloga prowadzi już od kilku lat. W swoich stylizacjach często łączy ubrania droższe z tymi tańszymi, z sieciówek. Książka Karoliny to również podstawowa wiedza o modzie i stylizacjach w pigułce. Publikacja jest ładnie wydana, a w książce znajdziemy gotowe rozwiązania na przykład zestawienia pasujących do siebie ubrań.

Joanna Glogaza "Slow Fashion. Modowa rewolucja"

Książka Joanny Glogazy, autorki bloga Styledigger.com to zdecydowanie nasz numer jeden! Asia zaczynała jako szafiarka, ale stopniowo jej blog modowy naturalnie ewoluował w stronę bloga lifestylowego. Asia sama przyznaje, że początkowo kupowała rzeczy w których nie czuła się dobrze, za to dobrze wyglądały one na zdjęciach. Rosnący stos nienoszonych ubrań skłonił ją do refleksji nad sensem "szybkiej mody" - kupowania rzeczy tanich, nieporządnych, wręcz jednorazowych. Autorka przekonuje, że od szafy przepełnionej ubraniami lepiej mieć ubrań mniej (za to porządnych). Styledigger jest również specjalistką od jakości tkanin, a w książce podkreśla, że kupując ubrania warto sprawdzać ich skład.

"Slow fashion: modowa rewolucja" - 24,78 zł