Data modyfikacji:

Przezroczystości... Odważycie się?

Autor: Patrycja Bzdziuch

Przezroczystą odzieżą intrygują nas na wybiegach modelki z właściwie każdego domu mody. Spotkamy ją u Marca Jacobsa, Prady czy Chanel. Najmodniejszym kolorem, z którym łączą siatkę, tiul, koronkę lub inne ażurowe i przezroczyste materiały jest czerń.

Chociaż wspomniane modelki nie zakładają nic pod przezroczyste ubrania (tak, tak, golizna pomimo niskich temperatur za oknem, jest bardzo hot :) ), ja proponuję subtelne, aczkolwiek bardzo efektowne stylizacje. Główną rolę odgrywają tu oczywiście bluzki, body i sukienki... a raczej dekolty i ramiona, które są tu subtelnie wyeksponowane:

Przezroczystości doskonale sprawdzają się do eleganckich i wieczorowych stylizacji, a czarny kolor tylko podkreśli ich wysmakowany look. Co powiecie na połączenie stylu eleganckiego ... ze sportowym? Body z długim dekoltem wypełnionym siateczką, sportowa spódnica z zamkami i sznurkami do regulacji, casualowa torba i modne buty na słupku - odwaga to nie tylko noszenie ekstrawaganckich ubrań, ale przede wszystkim umiejętność łączenia ze sobą wielu stylów.

Mnie najbardziej podobają się przezroczyste wstawki, uważam, że subtelnie podkreślają dekolt czy ramiona, nie obnażając całego ciała. Element tajemniczości jest chyba lepszy niż to, co wyzywające i oczywiste. Zgadzacie się ze mną?

Co sądzicie o przezroczystych bluzkach? Czy faktycznie wypada je nosić tylko wieczorem? Dajcie znać w komentarzach czy Wy nosicie tego typu odzież :)