Data publikacji:

Praktyczna bielizna na lato

Autor: Paulina

Podczas wakacji często nosimy mocno wycięte ubrania – wiązane sukienki, bluzki bez ramiączek, koszulki bez pleców. Jaką bieliznę do tego wybrać?

Autor: Sylwia K.

Dobry kolor i rozmiar

Pamiętaj, że odpowiedni kolor biustonosza jest obowiązkowy – inaczej będzie nieestetycznie się odznaczać. Pod białe ubrania nie zakładaj białego stanika, postaw raczej na kolory cieliste, ecru, beżowe. Przy odzieży ciemnej nie jest to aż tak widoczne, możesz wybrać bieliznę czarną. Musisz także pamiętać o bardzo dokładnym zmierzeniu się i doborze odpowiedniego rozmiaru – przy biustonoszach bez ramiączek to podstawowa zasada, aby uniknąć potem przykrej wpadki. Zdecydowanie unikaj przezroczystych, silikonowych ramiączek – bardzo je widać i nie są w dobrym guście.

Co z ramiączkami?

Przy wyciętych topach i wszelakich ubraniach, które całkowicie odsłaniają ramiona, musisz wybrać taki model biustonosza, w którym ramiączka nie będą się odznaczać. Skąd wiedzieć, który model będzie najbardziej odpowiedni?

Obniżone zapięcie: jeśli sukienka lub bluzka odsłaniają plecy tylko częściowo, możesz postawić na biustonosz z mocno obniżonym zapięciem. Taki model nie ma ramiączek i zapina się mniej więcej na wysokości talii. To szczególnie dobry model dla pań o większym biuście, które potrzebują podtrzymania piersi.

Biustonosz samonośny: to model, który pozwala na praktycznie każde wycięcie. Jest całkowicie bez pleców i ramiączek – trzyma się na samoprzylepnym kleju lub taśmach. Plusem tego rodzaju stanika jest fakt, że nie odznacza się pod ubraniem. Minusy: ma określoną żywotność, zazwyczaj nosi się go 20-50 razy. I nie nadaje się dla pań o dużym biuście. Występuje zarówno w wersji materiałowej jak i silikonowej.

Wycięty z przodu: jeśli posiadasz np. sukienkę z głębokim wycięciem na dekolcie, odpowiedni będzie biustonosz z obniżonym przodem. Jest na ramiączkach, posiada normalne zapięcie, jednak jego środek kończy się kilka centymetrów pod piersiami.

Klasyczny model bez ramiączek: biustonosz ze standardowym zapięciem, ale bez ramiączek – zazwyczaj z przezroczystą taśmą, pozwalającą uniknąć zsunięcia się bielizny. Najwygodniejsza opcja na co dzień, do bluzek czy sukienek bez ramiączek.

Duży wybór bielizny na lato znajdziesz TUTAJ.