Data modyfikacji:

Przegląd fantazyjnych zegarków

Autor: Kasia Szulik

Zegarek powoli staje się dodatkiem w starym stylu, ale jak wiadomo, vintage  jest w modzie. By się wyróżnić, wybieraj modele w ciekawych kolorach lub o nietypowym zdobieniu.

Niewielki, elegancki zegarek przypomina układ metalowych pierścieni z tarczą znajdującą się we wnętrzu jednego z nich. Model posiada mechanizm kwarcowy i jest zasilany baterią, a kopertę i bransoletę wykonano z wysokiej jakości stali szlachetnej odpornej na korozję. Zegarek jest niezwykle dekoracyjny, ale by odczytać na nim godzinę potrzeba sokolego wzroku – koperta ma zaledwie 2,5 cm średnicy.

Zegarek na bransolecie z motywem róż to kolejna propozycja dla fanek klasyki i elegancji. W ażurową, stalową konstrukcję dekorowaną kwiatami wkomponowano niewielka, białą tarczę zegarka o średnicy 23 milimetrów. Czasomierz z mechanizmem kwarcowym wykonano ze stali szlachetnej w srebrnym kolorze.

Zegarek marki Timex z pozoru jest całkiem prosty, ale rzut oka na tarczę wystarczy, by odkryć jego wyjątkowość. Wskazówki oraz znaczniki godzin nie są metalowe czy czarne, ale różnokolorowe, dzięki czemu zegarek nabiera bardziej swobodnego i wesołego charakteru. Model T2N791 ma stalową kopertę, kwarcowy mechanizm oraz pasek wykonany z białej skóry.

Zegarek Diesel Young Blood wpisuję się w standardowe wzornictwo czasomierzy marki, ale od innych modeli odróżnia go nietypowa kolorystyka. Koperta i bransoleta są czarno-różowe, a w okolicy tarczy obie barwy łączą się dając efekt ombre. Pasek zegarka został wykonany z gumy, a godziny pokazują wskazówki.

Zegarek Lacoste w barwach marynarskich to jeden z modeli wchodzących w skład linii czasomierzy zdobionych w stylu color blocking. Biel, granat i czerwień to klasyczne połączenie, ale minimalistyczna forma zegarka nadaje mu świeżości. Podobnie jak większość modeli marki Lacoste, ten również nie ma znaczników godzin, a czas pokazują metalowe wskazówki i czerwony sekundnik.