Data publikacji:

Przegląd najmodniejszych legginsów

Autor: Kasia Szulik

W kolorach fluo, z czarno-białym wzorem lub z fotograficznym nadrukiem – w tym sezonie fanki mody powinny zapolować na właśnie takie legginsy.

Choć przez lata cieszyły się złą sławą, getry na dobre zadomowiły się w naszych szafach i coraz częściej staja się wyróżniającym elementem garderoby. Obok modeli stonowanych, noszonych jako dyskretny dodatek do stroju pojawiło się mnóstwo getrów w mocnych barwach i z wyrazistym wzorem, które zamiast być tłem stają się głównym bohaterem stylizacji.

Zdecydowanym faworytem sezonu są legginsy w pionowe, czarno-białe pasy,, inspirowane kolekcjami marca Jacobsa czy Balmain. Inne motywy w kolorach czerni i bieli również są na topie i warto szukać ich w sklepach.

Alternatywa dla bieli i czerni mogą być gładkie legginsy w soczystych barwach. Mocno wciąż trzyma się mięta, która w przypadku getrów powinna być nasycona, ale również barwy neonowe i kojarzone z latem – żółcie, pomarańcze, zielenie czy błękity.

Kolejnym mocnym, trendem jest etno, który od kilku lat jest nieodłącznym elementem stylizacji festiwalowych. Najpopularniejsze są geometryczne wzory azteckie czy meksykańskie, ale mile widziane będą również kojarzone raczej z zimą motywy skandynawskie, czyli gwiazdy i renifery.

Mocno trzymają się także legginsy z nadrukami fotograficznymi, które powinny być eksponowane w pełnej krasie i zakładane do stonowanych tunik i topów. W tym wypadku motwy często inspirowane są niebem, zarówno w formie gwiazd stylu galaxy, jak i chmur płynących po błękitnym nieboskłonie.

Trendem obecnym na stałe w sezonie wiosna/lato są również kwiaty, których nie mogło zabraknąć na getrach, Duże i wyraziste zdecydowanie wyparły drobne łączki, a dodając do nich lekki, przedłużany top, naszyjnik i lekką kamizelką stworzymy ciekawą wariację na temat stylu boho.