Data publikacji:

Szczotka prostująca włosy: opinie, czy warto?

Szczotka prostująca włosy to urządzenie, dzięki któremu wygładzisz niesforne kosmyki. Nie niszczy włosów tak jak klasyczna prostownica, dlatego bez problemu możesz używać jej każdego dnia. Zobacz, jak działa szczotka prostująca włosy.

szczotka prostująca włosy opinie

Szczotka prostująca włosy – opinie

Szczotka prostująca włosy na prąd to nowoczesne urządzenie, które stanowi połączenie klasycznej szczotki i prostownicy. Wygładza kosmyki, niwelując efekt puszenia się. Ponadto sprawia, że pasma stają się lśniące i wyglądają zdrowo. Zobacz, czy i kiedy warto stosować szczotkę prostującą do włosów.

Elektryczne szczotki prostujące włosy cieszą się świetnymi opiniami posiadaczek lekko poskręcanych lub falowanych kosmyków. Szczotka prostująca włosy nie niszczy pasm, jest prosta i wygodna w użyciu. Nowoczesne modele są często wyposażone w wyświetlacz lub pokrętło, które umożliwia ustawienie odpowiedniej temperatury.

Elektryczna szczotka prostująca włosy – dla kogo?

Elektryczna szczotka prostująca włosy zbiera dobre opinie wśród posiadaczek falowanych lub lekko poskręcanych pasm. Pomoże również okiełznać kosmyki ze skłonnością do puszenia się. Niestety, urządzenie z pewnością nie poradzi sobie z lokami lub mocno kręconymi włosami. Działa po prostu zbyt delikatnie.

Jeśli jednak masz włosy lekko pofalowane lub puszące się, możesz z powodzeniem sięgnąć po szczotkę prostującą włosy. Urządzenie idealnie je wygładzi, a także nada pasmom blask. Ponadto szczotka prostująca włosy nie zniszczy kosmyków tak jak prostownica, nawet gdy będziesz używać jej każdego poranka.

Szczotka prostująca do włosów – zalety i wady

Szczotka prostująca do włosów ma wiele zalet:

 • Nie nagrzewa się tak mocno jak prostownica, dzięki czemu nie niszczy włosów.
 • Nie parzy uszu oraz skóry głowy.
 • Umożliwia ręczną regulację temperatury.
 • Wygładza włosy i nadaje im blask.
 • Jest tańsza niż prostownica.
 • Delikatnie masuje skórę głowy.
 • Jest łatwa w użytkowaniu.

Oczywiście, jak każde urządzenie, szczotka prostująca włosy ma również wady. Przede wszystkim nie nadaje się do loków i mocno poskręcanych włosów. Ponadto wygładzenie kosmyków zajmuje nieco więcej czasu niż w przypadku prostownicy. Jeśli jednak masz lekko kręcone lub falowane pasma, te niewielkie wady z pewnością nie będą ci przeszkadzać.

Jak działa szczotka prostująca włosy?

Urządzenie wygładza kosmyki dzięki działaniu wysokiej temperatury. Zazwyczaj jest to ok. 160-180 stopni Celsjusza, jednak wartość ta różni się w zależności od modelu. Wiele produktów ma również opcję manualnego ustawienia temperatury.

Jak używać szczotki prostującej włosy?

 1. Na umyte i wysuszone pasma nałóż produkt do stylizacji, np. piankę lub delikatny spray.
 2. Rozczesz je delikatnie.
 3. Następnie włącz urządzenie i ustaw pożądaną temperaturę.
 4. Gdy szczotka się nagrzeje, po prostu przesuwaj nią powoli po kosmykach – tak, jakbyś czesała włosy, jednak znacznie wolniej i staranniej.
 5. Powtarzaj czynność do czasu, aż uzyskasz pożądaną fryzurę.
 6. Na koniec utrwal całość pastą lub lakierem.

Szczotka prostująca włosy a prostownica – porównanie

Zastanawiasz się, czy lepiej wybrać szczotkę prostującą włosy czy klasyczną prostownicę? Obydwa urządzenia mają zarówno wady, jak i zalety.

Szczotka prostująca ma mniejszą moc niż prostownica. Słabiej się nagrzewa, dlatego nie sprawdzi się u posiadaczek loków i mocno kręconych włosów. Prostownica natomiast poradzi sobie nawet z mocno poskręcanymi pasmami, jednak niszczy kosmyki bardziej niż szczotka prostująca.

Ponadto szczotka prostująca jest bezpieczniejsza w użytkowaniu. Nie poparzy głowy oraz uszu. Pamiętaj jednak, że wygładzenie włosów tym urządzeniem zajmie ci nieco więcej czasu.

Czy warto zatem sięgnąć po szczotkę prostującą włosy? Jeśli masz puszące się, falowane włosy – zdecydowanie tak! Twoje pasma z pewnością ci za to podziękują.

Autor: Olga Wacholc