Data publikacji:

Tydzień mody w Paryżu

Autor: Patrycja Bzdziuch

Fashion Week w Paryżu za nami, dlatego czas na małe podsumowanie. Co nowego w świecie mody? Jakie trendy pojawią się wiosną i latem 2017?

Moją uwagę w pierwszej kolejności zwróciły dziewczęce, romantyczne i zwiewne sukienki od Valentino. Charakterystyczne dla projektanta tiule, koronki i hafty są wysoko na modowej liście jesieni i zimy 2016. Szkoda tylko, że temperatura za oknem nie sprzyja ich zakładaniu.

Źródło: Instragam styledujour1982

W obowiązujące trendy doskonale wpisał się również Louis Vuitton, który w swojej kolekcji zaprezentował kolaże złota, szarości, czerni, miedzi, a także stali, lakieru i brokatu. I w jego przypadku zauważyłam zamiłowanie do siateczek i przezroczystych materiałów - na to, moje drogie, lepiej poczekać do Sylwestra... no dobra, do Andrzejek :)

Źródło: Instagram chareeneroachstyle

Kolejnym pokazem, który szczególnie przykuł moją uwagę, był ten autorstwa Stelli McCartney. Jako bardzo szczupła osoba lubię czasem założyć coś szerokiego i luźnego, wręcz "workowatego". Spójrzcie na kombinezon jej projektu - mogłabym w nim spokojnie przeczekać jesień :)

Źródło: Instagram sunshadeseyewear

Oprócz zachwytów, podczas przeglądania zdjęć z Fashion Weeku w Paryżu ogarnęło mnie i zdumienie. Kolekcja MiuMiu, nawiązująca do kiczu lat 60' i 70', zupełnie do mnie nie przemówiła. Nie rozumiem kwiatów na głowie, kojarzących się ze śmiesznymi czepkami do pływania, jak również pstrokatych sukienek (przywołujących jedno skojarzenie: fartuch (lub podomka) babci).

Źródło: Instagram vsfashionarchive

Pamiętajcie, że moja opinia (jak każda) jest subiektywna. Chętnie dowiem się, co Wy myślicie o powyższych kolekcjach, no i oczywiście co sądzicie o innych.

Dajcie znać w komentarzach!