Data modyfikacji:

XIX-wieczne koronki powracają

Autor: Patrycja Bzdziuch

Każda z nas ma je w swojej szafie. Koronki - niezwykle kobiece, subtelne, ale i tajemnicze elementy naszej garderoby. Przywodzące na myśl epokę wiktoriańską, nie mają z nią już dziś za wiele wspólnego - projektanci starają się je unowocześnić, zobaczcie w jaki sposób.

Ci, którzy pamiętają mój wpis o przezroczystych ubraniach wiedzą, że są absolutnym hitem tej zimy. Ich podstawowym elementem są siateczki - to własnie je projektanci łączą z koronkami. Uzyskują dzięki temu połączenie tego, co tradycyjne z tym, co nowoczesne. W tego typu kreacjach podkreślane są przede wszystkim dekolty - pięknie wycięte, geometryczne kształty przyozdobione są kwiatowymi ornamentami. Prawdziwym hitem są również przezroczyste rękawy i przedłużone doły, a także treny - one również wypełnione są kropkami, kreskami i kwiatami.

Warto pamiętać, że koronki nie lubią kolorystycznej konkurencji. Ubierając sukienkę z czarnej koronki dobierzmy do niej dodatki w tym samym kolorze. Jakie? Ponieważ koronki są niezwykle kobiece i eleganckie, dopasuj do nich np. cygaretki i szpilki, całości dopełni mała torebka na łańcuszku. Ciemne okulary to nie tylko całoroczny trend, którym zaraziły nas Włoszki - to również tajemniczość, która podkreśla koronkowy look.

Co warto podkreślić, koronki nie powinny kojarzyć się wyłącznie z sukienkami. To również dodatki i akcesoria, jak buty czy rękawiczki, a także najbardziej kojarzona z koronką - bielizna. W dobieraniu ich bądźmy jednak ostrożne i zastosujmy zasadę złotego środka. Mianowicie, nie łączmy ze sobą wielu koronkowych rzeczy! Zerknijcie na to, co mnie wpadło w oko i wybierzcie jedną z poniższych ubrań i dodatków - prawda, że każda z nich jest na tyle zdobna, że nie potrzebuje konkurencji?

Koronkowa odzież doskonale sprawdzi się w czasie nadchodzących Świąt. Nadasz z nimi szyku podczas wigilijnej kolacji, jak i podkreślisz swoją atrakcyjność w czasie sylwestrowej imprezy. Koronki mają bowiem jeszcze jedną, największą zaletę - pasują każdemu :)

Dajcie znać, czy to właśnie koronki będą dominowały w Waszych stylizacjach w ciągu najbliższych dni!