Data modyfikacji:

Czego nie zakładać na święta Bożego Narodzenia?

Jak się ubrać na święta? To bardzo trudne pytanie. Do dyspozycji masz szereg możliwości i niemal nieskończony gąszcz trendów. Istnieje jednak sprawdzony przepis na to, aby przy świątecznym stole nie zaliczyć stylizacyjnej wpadki. Jeśli nie chcesz, aby najbliższe święta zapadły ci w pamięć z powodu kiepskiej decyzji modowej, przekonaj się czego NIE ubierać na święta Bożego Narodzenia!

Sexy and I know it? Nie tym razem!

Specjalne okazje często chcemy uczcić seksownym ubiorem. Niestety zmysłowe stylizacje przy stole wigilijnym mogą okazać się naprawdę ciężkostrawne. Zwróć  przede wszystkim uwagę na fakt, że święta spędzasz pewnie w gronie rodziny, co oznacza spotkanie kilku pokoleń. Nie chcesz chyba, żeby twoja stylizacja przyprawiła babcię o zawroty głowy, prawda? Zachowaj zatem umiar, a seksowne stylizacje zachowaj na inną okazję, np. na Sylwestra.

Na Wigilię pasują za to swetry świąteczne:

Zbyt obcisła sukienka na święta? Kiepski wybór!

Nawet, jeśli nie zdecydujesz się na seksowny strój, warto uważać z ultra obcisłymi sukienkami na święta. Wszak na świątecznym stole w naszym kraju goszczą same ciężkostrawne dania – smażone ryby, kiszona kapusta czy grzyby. Jestem pewna, że już po kilku kęsach frykasów przygotowanych na kolację wigilijną, zaczniesz żałować, że wskoczyłaś w swoją ulubiona obcisłą sukienkę. Bo przemiana materii zrobi swoje – twój brzuch szybko zmieni się w napęczniały balonik.

Efekt? Sukienka zrobi się nagle za ciasna lub pasek spódnicy zacznie cię piąć w pasie. Tak źle i tak niedobrze. Na co zatem postawić? Wrzuć na luz – luźniejsze kroje nie będą krępować swobody twoich ruchów. A jeśli już chcesz postawić na ubrania damskie wąskie w talii, dobra opcją będą te ściągane na gumce – w ten sposób przykre efekty trawienia ciężkostrawnych potraw będą mniej dokuczliwe.

Luz pod kontrolą

Zatrzymajmy się jeszcze na chwile przy wspomnianym wyżej luzie. Bo luźne ubrania damskie wcale nie znaczą, że masz w pełni odpuszczać sobie świąteczną etykietę. Zwykłe legginsy czy spodnie dresowe w święta zdecydowanie odpadają. To wyjątkowy czas, więc tym razem dresy po prostu bez wyrzutów sumienia ukryj gdzieś w czeluściach szafy. Jeśli nie lubisz klasycznych rozwiązań, marynarek, kołnierzyków i innych ubrań damskich tego kalibru, świetną opcją będzie sweter świąteczny z wesołym reniferem, bałwanem czy innymi świątecznymi motywami..

Uwaga na sukienki na święta z wysokim stanem!

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego podwyższona talia jest problematyczna właśnie w święta, już śpieszę z wyjaśnieniami. Taki krój najczęściej kojarzy się z modą ciążową, a jeśli do tego zestawu dodamy wspomniany już wcześniej balonik, jakiego wszyscy nabawimy się przy stole wigilijnym, pytania o powiększenie rodziny masz jak w banku. Nie ma się co zatem narażać na serię niewygodnych pytań, które mogą odebrać ci apetyt na karpika i barszcz z uszkami. Wspomniana już wyżej sukienka z gumką w talii zdaje się rozwiązywać wiele problemów.

Ekstrawagancja w święta? Lepiej uważaj!

Pewnie zewsząd słyszysz, jak ważne jest poszukiwanie własnego stylu i wyrażanie samej siebie za pomocą ubioru. Pół biedy, jeśli twój stylizacyjny manifest to klasyka mody damskiej. Nieco więcej problemu przy kompletowani stylizacji na święta możesz mieć wtedy, jeśli lubisz ekstrawaganckie stroje. W święta lepiej jednak zapomnieć o stylizacjach przywodzących na myśl wczesną Lady Gagę. Szalony i przełamujący schematy strój może stanąć współbiesiadnikom ością w gardle. Paski z ćwiekami, podarte spodnie, neonowe koszulki z prowokacyjnymi napisami i sukienki z dywanu zostaw na inną okazję. Na pewno w innych okolicznościach znajdziesz towarzystwo, które doceni twój niebanalny gust – babcia i dziadek mogą nie zrozumieć przekazu.