Data publikacji:

Glitter hair – imprezowy hit 2019 roku?

Brokat na włosach to żadna nowość – większość z pewnością kojarzy go z latami 90-tymi, kiedy to w postaci żelu królował na szkolnych dyskotekach. Jak wiadomo, moda – nawet ta również w 2019 roku, jako ekstrawagancka ozdoba fryzur. Dowiedz się, jakie produkty pomogą ci wpleść we włosy nieco blasku.

Glitter hair – hit czy kit?

Brokat we włosach to kolejny z trendów, który powrócił po latach z wielkim hukiem za pośrednictwem Instagrama. Nieco wcześniej, można było przewidzieć renesans tej mody; w końcu blask zaczął na nowo pojawiać się w najmodniejszych makijażach, deklasując tym samym stonowany, klasyczny mat. To pewne, że dla wielu osób brokatowe włosy będą stanowczą przesadą – z pewnością nie okażą się elementem, który warto stosować na co dzień. Jednak – dlaczego by nie zaszaleć, chociażby w zbliżającym się karnawale?

Skąd ta moda?

Moda na brokatowe włosy powróciła dzięki fryzjerce Danielle Wade, która na swoim profilu na Instagramie umieściła filmik, w którym pokazuje, jak nakłada na włosy klientki „farbę” do włosów z mnóstwem błyszczących drobinek. Metoda ta została nazwana glitterage (połączenie słów „glitter” oraz „baleyage”). Oczywiście, efekt błysku na włosach nie jest trwały – brokat zostaje usunięty z kosmyków podczas ich mycia.

Brokat na włosach – jak go nakładać?

Jeśli chodzi o aplikację błyskotek na włosy, możesz cieszyć się zupełną dowolnością. Najczęściej brokat na włosach pojawia się tuż u ich nasady, jednak nie brakuje i tych osób, które oprószają nim tylko przedziałek. Możesz zdecydować się również na zaznaczenie brokatem poszczególnych pasemek.

Jak zrobić glitter hair?

Pierwszym i najprostszym sposobem na uzyskanie brokatowej fryzury jest skorzystanie z gotowych kosmetyków, które zdumiewający efekt pozwolą ci osiągnąć w kilka chwil. Na rynku znajdziesz produkty takie, jak:

Lakier do włosów z brokatem

Najszybszy i najwygodniejszy sposób na aplikację brokatu na włosy. Dodatkowo, w pakiecie z blaskiem otrzymujesz utrwalenie swojej fryzury. Wadą tej metody jest jej niska precyzyjność – za pomocą lakieru, trudno nałożyć brokat wyłącznie na wybrane partie fryzury.

Mgiełka do włosów z brokatem

Alternatywa dla tych, którzy nie lubią utrwalać włosów lakierem i chcą, by ich włosy pozostały miękkie i lśniące. Mgiełka pokryje fryzurę bajkowym blaskiem i doda jej nawilżenia.

Olejek do włosów z brokatem

Brokat we włosy możesz również wetrzeć – potrzebny będzie ci do tego błyszczący olejek. Atutem tego produktu jest to, że z jego pomocą możesz precyzyjnie pokryć brokatem tylko wybrane pasma. Ponadto, tego produktu możesz używać nie tylko na włosy – doskonale sprawdzi się stosowany na ciało, jak również jako dodatek do makijażu twarzy.

Brokat w proszku

Ostatnia propozycja to brokat w proszku – choć jego używanie jest banalnie proste i szybkie (wystarczy posypać głowę odrobiną produktu), może okazać się krótkotrwałe. Warto używać go jednocześnie z innym, lepkim produktem, który będzie pełnił rolę nośnika.

Domowy kosmetyk z brokatem

Produkt, który zapewni twoim włosom kosmiczny blask, możesz przygotować samodzielnie w domu. W tym celu, musisz zaopatrzyć się w:
  • Brokat sypki w dowolnym kolorze,
  • Przezroczysty żel do włosów,
  • Pędzel oraz niewielkie naczynie.
20 g żelu do włosów zmieszaj w naczyniu z 5 g brokatu. Następnie, nałóż mieszankę pędzlem na suche, czyste włosy. Odczekaj około 30 minut, aż żel z brokatem wyschnie. Bajkowe glitter hair gotowe!
Co sądzisz o modzie na glitter hair? Skorzystasz z niego podczas najbliższej imprezy?
Autorka: Joanna Stanuch