Data publikacji:

Wygodne szpilki? To możliwe!

Kupiłaś nowe szpilki, ale są niewygodne? Nie wiesz, jak rozciągnąć szpilki? Koniecznie przeczytaj nasz artykuł i stań się ekspertką do spraw wygodnych szpilek.

wygodne szpilki

Przeczytaj również: Czy skarpetki do szpilek to zawsze modowa wpadka?

Wygodne szpilki:

  1. Szpilki – co warto wiedzieć przed zakupem?
  2. Najwygodniejsze szpilki świata – czyli jakie?
  3. Wygodne szpilki na szeroką stopę – jakie wybrać?
  4. Jak rozbić szpilki – sprawdzone sposoby

Szpilki – co warto wiedzieć przed zakupem?

Mimo swojego pięknego wyglądu, szpilki potrafią niejedną kobietę mocno do siebie zrazić. Wszystko przez brak wygody, otarcia i bolesne pęcherze. Jest jednak kilka sposobów na to, by uniknąć niewygodnych szpilek. Niezależnie od tego, jaki rodzaj szpilek ci się podoba, staraj się wybierać na zakupy po południu. Dlaczego? W ciągu dnia stopy mają tendencję do puchnięcia, szczególnie w czasie cieplejszych miesięcy. Dlatego najlepiej kupować szpilki po południu – dzięki temu masz gwarancję, że buty nie będą za ciasne i nie będą cię obcierać podczas wieczornych tańców.

Drugą ważną kwestią, którą powinnaś wziąć pod uwagę, jest wysokość obcasa. Tutaj zasada jest prosta – im obcas jest wyższy, tym szansa na niewygodne buty jest większa. Wszystko za sprawą pozycji, w której układają się stopy podczas chodzenia w szpilkach. Wyższy obcas sprawia, że stopa przez większość czasu znajdują się w nienaturalnej, bolącej pozycji. Może to powodować nie tylko otarcia podczas chodzenia, ale także skurcze w łydkach i palcach. Aby tego uniknąć, wybieraj obcasy o wysokości od 5 do 8 centymetrów. Jeśli zależy ci na wyższych szpilkach, zadbaj o to, żeby miały niewielką platformę. Dzięki temu zakładanie takich szpilek nie będzie bolesne.

Najwygodniejsze szpilki świata – czyli jakie?

Najwygodniejsze szpilki znane są z tego, że zostały wykonane z materiałów najwyższej jakości. W popularnych sieciówkach znajdziesz modne propozycje, jednak ich wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Noszenie obcasów wykonanych ze sztucznej skóry sprawia, że twoje stopy będą się ślizgać, nadmiernie pocić i będą podatne na podrażnienia.

Dużo lepszym wyborem będą wygodne szpilki wykonane ze skóry naturalnej. Ten materiał zapewnia lepszą amortyzację kroku i jest bardziej przyjemny dla skóry. Twoje stopy będą oddychać, a ty możesz do woli tańczyć podczas nawet długiego wieczoru.

Wygodne szpilki na szeroką stopę – jakie wybrać?

Kupienie wygodnych szpilek dla posiadaczki szerokiej strony może być nie lada wyzwaniem. Jednak wygodne szpilki na szeroką stopę istnieją, wystarczy tylko wiedzieć, jakich butów szukać. Z sezonu na sezon coraz większą popularnością cieszą się szpilki inspirowane modą lat 90. z wąskim czubkiem. Naszym zdaniem to nie są dobre szpilki na szeroką stopę. Zamiast nich polecamy niezawodne szpilki o okrągłym lub migdałowym czubku. To klasyczna propozycja, dzięki której zawsze będziesz wyglądać modnie.

Jak rozbić szpilki – sprawdzone sposoby

Jeśli szukasz porad odnośnie tego, jak rozchodzić szpilki, dobrze trafiłaś. To sposób, który doskonale znają nasze mamy i babcie – skarpety i suszarka. Jak rozciągnąć szpilki w palcach? Załóż grube skarpetki i szpilki. Następnie włącz suszarkę i przykładaj strumień ciepłego powietrza na miejsca, które najbardziej cisną. Pamiętaj, aby poruszać suszarką tak, aby nie wysuszyć nadmiernie skóry. Po zastosowaniu tej metody zastosuj impregnat nawilżający do butów.

Jeśli twoje niewygodne szpilki nie są wykonane ze skóry, możesz spróbować tej metody. Weź torbę z zamkiem błyskawicznym i częściowo napełnij go wodą. Następnie włóż worek do szpilek i umieść je na noc w zamrażarce. Woda rozszerzy się, zamieniając się w lód, co powinno rozciągnąć buty od wewnątrz.

Autorka: Patrycja Hendzel