Data modyfikacji:

Witchy chic – poznaj zupełnie nowy trend w modzie

Sezon na czarownice czas zacząć! Tym razem nie będziemy jednak na nie polować, ale inspirować się ich stylem. Od dzisiaj stwierdzenie „wyglądasz jak czarownica” nie będzie dla nikogo obraźliwe. Chcesz wiedzieć jakie ciuchy utrzymane są w tym najnowszym trendzie oraz skąd wzięła się moda na czarownice? Zapraszamy do wpisu! 

Witchy chic – mało znany trend, którym warto się zainspirować 

Moda i inne sektory życia publicznego już od bardzo dawna się przenikają. Obrońcy praw zwierząt zwrócili uwagę na krzywdę zwierząt, a domy mody przestały używać w swoich projektach naturalnych futer. W latach 80-tych zamiłowanie do luksusu przejawiało się w epatowaniu nim, czyli noszeniu ciuchów z logo drogich firm. Tym razem witchy chic narodziło się w związku z protestami kobiet, sprzeciwiających się polityce i poglądom Donalda Trumpa. Wysoko podnoszone transparenty z napisami tj. „Jesteśmy wnuczkami czarownic, których nie udało Ci się spalić”, stały się inspiracją dla wielu projektantów. Odtąd witchy chic stał się trendem, który łączy wszystkie kobiety i pokazuje ich niebywałą solidarność.

Wydaje Ci się, że witchy chic to trend, który świetnie sprawdzał się wyłącznie podczas Halloween? Nic bardziej mylnego! Kobieta określona współcześnie czarownicą, powinna być z tego dumna. To znak, że jest silna, niezależna i nie da się spalić na metaforycznym stosie. Co więcej, aktualnie znajdziesz nawet poradniki dla współczesnych czarownic. To  świetna pozycja nie tylko dla fanek magii, ale także tych z Was, które chcą poznać niezwykłe właściwości ziół oraz zgłębić informacje na temat popularnych obrzędów i tradycji. 

Witchy chic – jak nosi się współczesna czarownica? 

Trend ten na dobre zadomowił się w kolekcjach takich domów mody i projektantów jak Dior, Fendi, Valentino czy Alexandra McQueena. Podczas pokazów nie brakowało inspiracji, z których może skorzystać każda z nas. W trendzie witchy chic utrzymane są np. ubrania wykonane z aksamitu. Możesz zdecydować się na aksamitne sukienki, bluzki, topy, a nawet blezery czy spódnice. Aksamitem mogą być także wykończone torebki i buty. 

Polub się również z koronkowymi sukienkami do ziemi. To świetna propozycja na nadchodzące święta, sylwestra, a po dobraniu odpowiednich dodatków i fryzury, nawet na studniówkę. Taką kreację możesz ubrać też na co dzień. Wystarczy, że zestawisz ją z glanami, a na ramiona zarzucisz kożuszek przypominający ramoneskę

Skupmy się teraz na dodatkach, ponieważ wiele z nich zmieni nawet klasyczną stylizację w magiczny i tajemniczy look. Must have w szafie kobiety, która chce zainspirować się witchy chic jest biżuteria z kamieniami i kryształami. Pamiętaj, aby nosić ją warstwami, a na palce zakładać wiele pierścionków jednocześnie. 

Looki w stylu czarownicy świetnie uzupełni kapelusz z szerokim rondem. Oczywiście najlepiej w ciemnym kolorze. Ten wykorzystasz nawet później, np. do wiosennych stylizacji z romantyczną sukienką w kwiaty czy podczas letniego festiwalu. 

Komponując garderobę w stylu witchy chic, postaw na ciemne kolory. Polub się z czernią, bordo, śliwką, ciemną zielenią i złotymi dodatkami. 

Zainspiruj się nowym trendem i stań się współczesną czarownicą! Ich styl przyciąga i hipnotyzuje, a co ważne, powstał w imię dobrej sprawy. A Tobie jak podobają się inspiracje rodem z Salem? Kupiłabyś do swojej garderoby takie ubrania? 

Autorka: Klaudia Borycka