Data modyfikacji:

Après-ski: moda poza stokiem

Autor: Paulina

Prawdziwe życie towarzyskie w kurortach narciarskich zaczyna się po zejściu ze stoku. Rozrywki różnego rodzaju, spotkania z przyjaciółmi, wspólne posiłki, wieczorne imprezy. Po opuszczeniu ośnieżonych zboczy nie musisz paradować w spodniach narciarskich i grubych rękawicach sportowych. Bądź modna après-ski. Przedstawiamy najmodniejsze trendy z kurortów narciarskich.

Jeśli spodoba ci się jakiś produkt, kliknij w jego zdjęcie aby porównać ceny i kupić go taniej w Internecie.

fot. Massimo Dutti

Après-ski w języku francuskim dosłownie oznacza 'po nartach'. Wyrażenie określa sposoby spędzania czasu poza stokiem. Większość narciarzy jeździ w pierwszej połowie dnia. Po zdjęciu nart mają jeszcze dużo czasu. Mogą odetchnąć przed kolejną turą, mogą także poszukać innych rozrywek. Wychodząc na imprezę czy na zwykły spacer, nie musisz (a nawet nie wypada) pozostawać w swoim stroju narciarskim. To czas prezentowania i testowania trendów. W najmodniejszych kurortach alpejskich, tak jak w Paryżu czy Nowym Jorku, ustanawiane są nowe zimowe mody.

Po zrzuceniu ośnieżonych kurtek i spodni, nadchodzi moment na transformację. Zimowy szyk après-ski łączy w sobie elementy stylu skandynawskiego ze sportowym lookiem.

Ciepły, wełniany sweter z wydzierganym wzorem lub ciekawym ściekiem pasuje do mroźnego klimatu. Dzięki niemu stylizacja ociepla się, a Ty nabierasz kobiecego uroku.

Kolejnym elementem cieszącym się dużą popularnością w tegorocznym sezonie narciarskim są dresowe spodnie. Do najmodniejszych modeli należą haremki i spodnie typu baggy z obniżonym krokiem. Alternatywą dla nich mogą być grubsze legginsy.

Buty typu Moon Boot wykonane z trwałej i bardzo dobrze izolującej ciepło gąbki podbiły serca kobiet w najmodniejszych kurortach narciarskich. Te śniegowce nie tylko rewelacyjnie chronią przed zimnem i wilgocią, ale także bardzo ciekawie wyglądają na nodze. Podstawowy wzór prezentuje świetny sportowy styl. Do bardziej dziewczęcych stylizacji polecamy model z krótszą cholewką z dodatkiem kożuszka.

Wychodząc na zewnątrz, nie zapomnij o ciepłych czapkach, szalikach i rękawiczkach. W tym roku alpejskie kurorty postawiły na czapki z futerkowym pomponem. Drugim w kolejności cieszącym się popularnością trendem są czapki futrzane i uszatki z futerkiem. Pozostałe elementy kompletuj z myślą o czapce i rodzaju okrycia.

W przypadku okrycia wierzchniego panuje duża dowolność: możesz spokojnie postawić na dopasowaną do sylwetki kurtkę sportową z futerkiem przy kapturze. Do delikatniejszych i bardziej dziewczęcych stylizacji polecamy natomiast eleganckie płaszczyki wełniane.

Poza stokiem stawiaj na nieduże torebki i plecaki. Najchętniej wybieranymi modelami są skórzane plecaki.