Data modyfikacji:

Jaką bieliznę damską wybrać na „te” dni? Wybieramy majtki na okres

Miesiączka to czas, podczas którego każda z nas chce się czuć komfortowo. Wybieramy najlepszej jakości podpaski czy tampony, ale również bielizna damska powinna mieć dla nas ogromne znaczenie. Źle dobrana może podczas tych dni cię podrażnić, a od tego już tylko krok do infekcji intymnej. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, jakie majtki na okres wybrać. Poznaj wygodne modele, które również potrafią dobrze wyglądać.

Przede wszystkim kształt

Jeśli w swojej bieliźniarce masz dużo par stringów i seksownych, kusych majtek, to kup także kilka par fig lub bokserek. Dzięki nim podpaska nie będzie się przesuwać, a co ważne, po użyciu podpasek ze skrzydełkami zmniejsza się ryzyko przeciekania. Używasz tamponów lub kubeczka menstruacyjnego?

Figi czy bokserki będą po prostu wygodne i podczas ich noszenia występuje o wiele mniejsze ryzyko obtarć czy odparzeń niż podczas noszenia stringów. Co ważne, figi i bokserki damskie też mogą wyglądać seksownie. Wybieraj modele z koronkowymi wstawkami, siateczką czy ciekawymi, dziewczęcymi nadrukami.

Czytaj metki i wybieraj materiał najlepszej jakości

Mówi się, że to mężczyźni przywiązują o wiele większą wagę do jakości materiałów noszonych na co dzień. My, kobiety, chcemy wyglądać ładnie, a to czy dana tkanina jest oddychająca nie ma dla nas aż tak wielkiego znaczenia.

Kupując majtki na okres, zadbaj jednak o to, aby wybrać bieliznę jak najlepszej jakości. Dlaczego? Materiały syntetyczne sprawiają, że twoja skóra nie oddycha. Podczas miesiączki świeżość jest przecież najważniejsza. Co ważne, nosząc majtki z materiału dobrej jakości, nie ma szans na pojawienie się obtarć.

Oczywiście prym w bieliźnie damskiej idealnej na okres wiedzie bawełna. W składzie twoich fig powinno jej być przynajmniej 70%. Warto zaznaczyć, że majtki z dobrej jakości bawełny nie są aż tak dużym wydatkiem, na który może sobie pozwolić większość z nas.

A wiedziałaś o tym, że bieliznę można także wykonać z włókna bambusowego? Jej rewelacyjne właściwości doceniło już mnóstwo kobiet na całym świecie. Wykonane z niej majtki gwarantują 100% nieprzepuszczalność.

Spokojnie! Bambusowe włókno gwarantuje przewiew, a nieprzepuszczalność oznacza najzwyczajniej w świecie to, że takie majtki nie przeciekają. Koniec z unikaniem jasnych ubrań podczas miesiączki.

Z podobną bielizną damską nie będziesz musiała obawiać się wpadki. Taka właściwość włókna bambusowego sprawia, że wykonane z niej majtki na okres sprawdzą się świetnie dla kobiet z nieregularną miesiączką.

Nawet, jeśli pojawi się delikatne krwawienie, którego nie przewidziałaś, to włókno bambusowe będzie na nie odporne. Surowiec oprócz tego wykazuje działanie antybakteryjne. Zapewni to optymalny poziom higieny podczas miesiączki i zapobiegnie rozwojom infekcji.

Majtki bezszwowe – dzięki nim poczujesz się wygodnie i komfortowo

Masz wrażliwą skórę i ciągłe problemy z podrażnieniami podczas okresu? Te pojawiają się najczęściej, kiedy sięgasz po bieliznę wykonaną ze słabej jakości materiału lub po prostu źle uszytą.

Grube szwy, szczególnie przy pachwinie, nawet w jedwabnych majtkach dadzą o sobie znać. Pomyśl o bieliźnie bezszwowej. Przede wszystkim nie widać jej nawet podczas noszenia obcisłej odzieży.

Oprócz tego jest miękka w dotyku, a skóra się w niej nie spoci. To tak, jakbyś nie miała jej nawet na sobie! Bielizna bezszwowa ma także antybakteryjną powłokę. O jej właściwościach pisałam jednak już wyżej, przy okazji omawiania bielizny z włókna bambusowego.

Majtki na okres wielokrotnego użytku – noś je zamiast podpasek i tamponów!

Niewątpliwą ciekawostką są na rynku majtki, które potrafią zastąpić tampony i podpaski. Na podobny pomysł wpadła brytyjska marka. Projektanci okresowej bielizny wielokrotnego użytku twierdzą, że tego typu majtki można nosić nawet przez kilka godzin.

Majtki nie przeciekają, a ich warstwa jest porównywalna do chłonności 4 tamponów. Bieliznę po jednym okresie należy wyprać w pralce. Jak podkreśla produkująca je firma, to rozwiązanie jest niezwykle ekologiczne i ogranicza zużycie środków higienicznych, które potrafią rozkładać się setki lat.

Twoje majtki na okres odznaczają się pod ubraniem? Mamy na to rozwiązanie!

Podczas miesiączki większość kobiet sięga po luźniejsze sukienki lub spódnice w ciemnych kolorach, a także niezbyt dopasowane spodnie. Nie chodzi tylko o strach przed przeciekaniem, ale także o to, że bielizna wraz z podpaską może się nieestetycznie i niezbyt dyskretnie odznaczać na ubraniu.

Rozwiązanie tego problemu jest jedno: bielizna modelująca. Noszenie przez blisko tydzień modelujących majtek nie jest dobrym rozwiązaniem, ale sięgnięcie raz na jakiś czas po specjalny pas będzie bezpieczne i zdrowe.

Co więcej, taki pas ukryje również wzdęty i wystający podczas miesiączki brzuch, z którym boryka się wiele z was. Taki pas jest także idealnym rozwiązaniem na wielkie wyjście czy długo planowaną imprezę. Okres już nigdy więcej nie pokrzyżuje ci planów.

Pobrudziłaś podczas okresu bieliznę? Bez obaw! Wiemy co z tym zrobić

Jeśli twoje okresy są obfite, to podczas pierwszych dni okresu radzimy sięgać po bieliznę z włókna bambusowego. A co zrobić, jeśli w ciągu dnia pojawi się drobna plama na bieliźnie?

Jak tylko będzie to możliwie, wypierz majtki ręcznie w zimnej wodzie z dodatkiem soli. Jeśli użyjesz do tego ciepłej wody możesz pożegnać się z ulubioną bielizną. Gdy plama zejdzie i majtki wyschną, wypierz je jeszcze raz w pralce według instrukcji znajdujących się na metce. Jak wiadomo, tylko wysoka temperatura zabije wszelkie zarazki.
Jeśli podczas miesiączki nosisz te majtki co zawsze, to radzimy zmienić nawyki. Koronkowa bielizna czy stringi bardzo często podczas okresu podrażniają twoją skórę, co nie jest zbyt dobre dla zdrowia. A ty jakich majtek na okres używasz, aby czuć się wygodnie i komfortowo przez cały dzień oraz nie bać się o plamy?

Przeczytaj także:

Autorka: Klaudia Borycka