Data modyfikacji:

Biurowy dress code na lato – czego unikać?

Autor: Kasia Szulik

Biurowy dress code na lato charakteryzuje się większym luzem i swobodą. Warto jednak pamiętać, że nie można pozwolić sobie na zbyt daleko idącą ekstrawagancję. Podpowiadamy, czego unikać, by nie zaliczyć wpadki.

Często w bardziej formalnych zawodach biurowy dress code jest ściśle określony przez wewnętrzne regulaminy narzucone przez pracodawcę. Wbrew pozorom, wybór odpowiedniego stroju nie jest wcale taką łatwą kwestią. Szczególnie podczas lata, gdy temperatury idą w górę, a ciasne i sztywne garnitury przestają być wygodne.

W pierwszej kolejności należy unikać zbyt krótkich spódniczek, które mogą odsłaniać za wiele. To logiczne, że wysokie temperatury nie sprzyjają noszeniu wąskich, ołówkowych modeli do kolan, jednak nie uprawnia to do zbyt dużej swobody. Jeśli chciałabyś założyć coś krótszego, postaw na zwiewną, dłuższą spódnicę z oddychającego materiału, która nie będzie za bardzo opinać ciała i powodować nadmiernego pocenia. Zrezygnuj z modeli w kwiaty lub kolorowe mozaiki. Zdecyduj się raczej na stonowane barwy, takie jak beż, granat, czerń lub szary.

Biurowy dress code na lato nie jest synonimem głębokich dekoltów. Należy unikać koszul i bluzek z nadmiernie wyeksponowanymi piersiami lub plecami. Pamiętaj, że jesteś w pracy, takie rozwiązania zostaw lepiej na wieczorne wyjścia z przyjaciółmi lub kolację z partnerem. Przez nadmierne epatowanie odsłoniętym ciałem możesz zostać uznana za osobę niepoważną, mało profesjonalną i rozwiązłą, a tego wolałabyś raczej uniknąć, prawda?

Kolejna kwestia to łączenie kolorów. Co prawda lato sprzyja śmiałym brawom i kompletowaniu ubrań w różnorodne wzory. W biurze staraj się nosić stonowane stylizacje. Możesz zdecydować się na jeden mocniejszy akcent, np. różową spódnicę, czerwoną marynarkę lub kobaltowe spodnie. Pozostałe części garderoby dobierz w kolorze bieli, czerni, kremu lub szarości. Tym sposobem wygląd nie będzie zbyt krzykliwy i nie przyciągnie nadmiernej uwagi.

Ostatnia kwestia to obuwie. Biurowy dress code na lato powinien obejść się bez nadmiernie odsłoniętych stóp. Zrezygnuj zatem z wszelkiego rodzaju klapek (nawet tych eleganckich) oraz zbyt wyciętych sandałów.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie