Data publikacji:

Biustonosz bralette. Co to jest i jak go nosić?

Szukasz nowej bielizny, która będzie nie tylko wygodna, ale także niezwykle kobieca? Doskonałym wyborem jest biustonosz bralette, który w ostatnich latach przestał być wyłącznie chowany pod ubraniami. Kobiety coraz częściej zastępują nim topy, tworząc modne i zmysłowe stylizacje na każdą okazję. W tym artykule znajdziesz wszystko, co warto wiedzieć o braletce – co to jest, komu jest polecany i jak go nosić!

biustonosz bralette

Braletka – a co to takiego?

Biustonosz bralette to bez wątpienia jeden z największych hitów ostatnich lat w świecie bielizny damskiej. Nazwa braletka nic ci nie mówi i zastanawiasz się, co to takiego? Najkrócej można określić ją mianem modnego, kobiecego kompromisu między miękkimi stanikami a powiększającymi optycznie biust push-upami. Gwarantujemy, że zakochasz się w tym biustonoszu już od pierwszego założenia! 

Biustonosz typu bralette ma przede wszystkim dość charakterystyczną budowę – składa się z trójkątnych elementów, które wspólnie tworzą kobiecą i bardzo wygodną całość. Nie znajdziesz tu wkładek push-up, usztywnienia czy miseczek. Zamiast tego króluje naturalność i wyjątkowa prostota. W braletkach wykorzystuje się wyłącznie delikatny i przyjemny w dotyku materiał. Najczęściej jest to koronka lub siateczka.

Kto powinien nosić biustonosz bralette?

Ze względu na naturalne ułożenie biustu i maksymalny komfort noszenia, biustonosz typu bralette jest polecany praktycznie każdej kobiecie. Najlepiej jednak sprawdza się w przypadku właścicielek małych piersi. Dlaczego? Ponieważ nie wymagają one tak mocnego podtrzymywania w ciągu dnia. Wystarczy również spojrzeć na ofertę producentów bielizny damskiej, w której kobiety mogą wybierać spośród braletek do miseczki D lub w rozmiarze do 42.

Różne odsłony braletek

Klasyczny biustonosz bralette nie ma żadnych usztywnień, jest miękki i bardzo wygodny. Producenci bielizny damskiej postanowili pójść o krok dalej, projektując modele podobne do braletki. Nie bez powodu – dzięki temu mogą nosić je również właścicielki większego biustu.

Jedną z odsłon są staniki bralette z usztywnianą miseczką, które można kupić nawet w rozmiarze E. Tego typu modele doskonale dopasowują się do kształtu biustu. Kolejnym wariantem są braletki push-up. W tym przypadku zachowano klasyczną konstrukcję z trójkątów, którą wzbogacono i o miseczkę, i o wkładki podnoszące oraz powiększające piersi.

Wskazówki na temat odpowiedniego dobrania biustonosza bralette

Jak dobrać idealny rozmiar biustonosza bralette? Zacznij od zmierzenia obwodu pod biustem (koniecznie w miękkim staniku) i piersi. Aby wybrać odpowiednią wielkość braletki, należy obliczyć różnicę między tymi dwoma wymiarami. Następnie pozostaje ci tylko sprawdzić tabelę rozmiarów i znaleźć ten, który odpowiada uzyskanemu wynikowi.

Jednym z największych błędów, które popełniają kobiety, jest kierowanie się swoim standardowym rozmiarem. Braletka to jednak wyjątkowy rodzaj bielizny damskiej, który, ze względu na brak usztywnień i miseczek, rządzi się swoimi prawami. Właśnie dlatego, jeśli chcesz, aby nowy biustonosz dobrze leżał, konieczne jest wcześniejsze zmierzenie obwodu piersi i pod biustem.

Jak nosić biustonosz bralette?

Jak nosić biustonosz bralette? Tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest twoja wyobraźnia! Braletki sprawdzają się doskonale nie tylko w roli bielizny. Bez obaw możesz nosić je jako top, o ile są wykonane z koronki czy siateczki. Dobrym pomysłem jest na przykład połączenie miękkiego, trójkątnego stanika z oversize’owym swetrem lub marynarką i spodniami z wysokim stanem. Tak stworzony look jest świetnym wyborem na mniej oficjalne wyjścia – do klubu, na zakupy z przyjaciółkami lub koncert ulubionego zespołu.