Data publikacji:

BIŻUTERIA WAKACYJNA

Autor: Sebastian Rogalski

Czy warto inwestować w biżuterię przeznaczoną tylko na ciepłą porę roku? Po pierwsze: w biżuterię warto inwestować zawsze. Po drugie zaś, letnia biżuteria doda każdej kreacji odrobinę luzu, ciepła i szyku jednocześnie. W tym artykule przyjrzymy się najfajniejszym (bo to najodpowiedniejsze w tym momencie słowo) propozycjom jubilerskim na lato!

Charmsy i beadsy

Nasz krótki przegląd rozpoczynamy od chyba najbardziej niepoważnych akcesoriów, jakie można dostać w sklepach z biżuterią. Jednocześnie są one subtelne na tyle, by każda kobieta nie czuła wstydu, kiedy je zakłada. Mowa tu o charmsach, zwanych także beadsami. Są to zawieszki o rozmaitych kształtach, najczęściej jednak przedstawiających zabawne wzory czy motywy, nierzadko wręcz bajkowe. Na polskim rynku liderem sprzedaży jest firma Apart, ale nie musisz przejmować się niedostępnością towaru – każdy duży sprzedawca biżuterii posiada te niecodzienne zawieszki w swojej ofercie.

Czokery

Czokery, których nazwa pochodzi od angielskiego to choke, to klasyczne kobiece akcesorium opatrzone nowym imieniem. Nazwa tych naszyjnych opasek po polsku oznacza po prostu „dusiciele”, ale nie ma się czego bać – są one ostatnim modowym hitem, wyjętym prosto z lat 90. Ta dekada wraca pełną parą, a czokery są tego świetnym przykładem. Być może pamiętasz z dzieciństwa kreskówkę Czarodziejki z Księżyca – to właśnie tego typu akcesorium nosiły na szyjach bohaterki tego serialu. Nie musisz jednak być fanką japońskich bajek, by pozwolić sobie na ten odrobinę staroszkolny gadżet. Czoker doda stylu każdej casualowej kreacji, zwłaszcza tym skłaniającym się w stronę elegancji.

A może hand-made?

W dziedzinie ręcznie robionej biżuterii polecamy właściwie wszystko z jednej prostej przyczyny: należy docenić trud rzemieślniczek! Biżuteria hand-made ma też to do siebie, że idealnie sprawdza się we wszelkich stylizacjach skłaniających się ku stylowi etno, zatem panie lubiące folklor na pewno powinny przyjrzeć się tego typu wyrobom. Również mnogość wzorów i inwencja autorek będzie dużym atutem dla tych kobiet, które pragną biżuterii niepowtarzalnej i wyjątkowej.