Data modyfikacji:

Depilator do bikini: jaki wybrać? Pozostałe rodzaje depilacji okolic bikini.

Depilowanie ciała jest jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. W naszych kręgach kulturowych owłosienie uznawane za zbędne nie jest mile widziane. Ogólnie rzecz biorąc, problematyka depilacji nie dotyczy tylko sezonu letniego. Dobrym nawykiem jest depilowanie ciała przez cały rok. Okolice bikini mogą być wrażliwe na depilację. Zabiegowi nie zawsze musi towarzyszyć ból lub uczulenie. Sprawdź, jaki depilator do bikini będzie dla ciebie najlepszy!

depilator do bikini

Depilator do okolic bikini nie musi być groźny

Pierwsze skojarzenie z depilatorem do bikini z pewnością dotyczy bólu. Usuwanie owłosienia w tych okolicach faktycznie może wywoływać różne reakcje. Warto jest poznać możliwości urządzeń, które generują jak najmniej nieprzyjemnych doznań. Najmniej uciążliwe w stosowaniu są depilatory IPL. Najnowsza generacja tych produktów ma w zestawach nakładki do depilacji stref wrażliwych. Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Wymaga jednak cierpliwości i systematyczności. Osłabia cebulki włosów. Ten rodzaj depilacji już po kilku zabiegach likwiduje do 92% niechcianego owłosienia. Kolejne zabiegi mogą zagwarantować skuteczne usunięcie włosków. Efekt gładkiej skóry utrzymuje się dużo dłużej niż w przypadku innych depilatorów. Jest to jednorazowo większy wydatek, ale z czasem zakup się zwraca. Nie trzeba depilacji za pomocą IPL wspomagać innymi preparatami.

Depilacja bikini – rodzaje

Od wielu lat stosuje się kilka rodzajów depilacji bikini. Na takie zabiegi można umawiać się w gabinetach kosmetycznych lub ośrodkach spa. Najwygodniej jednak wykonuje się je w warunkach domowych. Najbardziej znane metody nie wiążą się z dużymi wydatkami. Mogą być mniej lub bardziej bolesne, co zależy od techniki wykonania zabiegu.

Depilacja bikini maszynką

Maszynki do golenia są wszechobecne. Jeszcze jakiś czas temu były dedykowane mężczyznom. Obecnie są również produkowane w wersji dla kobiet. Mogą być to produkty jedno- lub wielorazowe. Przeprowadzenie depilacji jest niekłopotliwe. Depilacja nie jest powiązana z bólem. Minusem jest szybkość odrastania owłosienia. Plusem jest szybkość wykonywania zabiegu. Jest to jedna z najtańszych form depilacji. Można do zakupu dołączyć specjalistyczne kosmetyki pozytywnie oddziaływające na skórę po depilacji. Maszynka jest wygodnym rozwiązaniem na wyjeździe. Nie zajmuje dużo miejsca w walizce i jest bardzo lekka. Depilacja bikini maszynką może być stosowana także jako rozwiązanie awaryjne. Czyli w sytuacjach, gdy w domu zabrakło preparatów do depilacji.

Depilacja bikini woskiem

Wosk jest bezlitosny dla zbędnego owłosienia. W prosty i skuteczny sposób likwiduje niechciany problem. Skóra po takim zabiegu jest bardzo gładka. Nie każda kobieta toleruje jednak ból związany z usuwaniem włosków. O ile sam efekt jest zadowalający, to zabieg trzeba dość często powtarzać. Depilacja bikini woskiem może być również wykonywana w czasie urlopu. Cały zestaw nie jest ciężki, co ma znaczenie w podróży.

Depilacja bikini kremem

Kremy do depilacji są znane od wielu lat. Te produkty są bardzo wygodne w użytkowaniu, przy czym u niektórych kobiet mogą wywołać podrażnienia. Dlatego panie ze skórą wrażliwą powinny wybierać delikatniejsze kremy do depilacji. Niektóre produkty bazują na naturalnych składnikach. Dzięki temu jest szansa na łagodny przebieg depilacji za pomocą kremu. Można też przed zabiegiem sprawdzić, czy nie występuje reakcja alergiczna na krem. Efekt depilacji jest satysfakcjonujący. Standardowo, jak przy innych rodzajach depilacji, zabieg trzeba powtarzać co jakiś czas. Depilacja bikini kremem to metoda bardzo dobra w czasie pobytu poza domem. Bez większego problemu można ją stosować w czasie wakacji, gdyż działa w sposób natychmiastowy.

Depilacja bikini plastrami

Plastry przeznaczone do depilacji są dobrym rozwiązaniem dla skóry wrażliwej. Można je również stosować do depilacji pod pachami. W swoim składzie najczęściej zawierają aloes i witaminę E. Likwidują nawet najmniejsze włoski. Dzięki ich stosowaniu skóra po depilacji jest gładka. Nie są kłopotliwe w użytkowaniu. Depilacja bikini plastrami wymaga powtarzania zabiegów co kilka tygodni.

Depilacja bikini pastą cukrową

Jest to forma zabiegu idealna dla alergików. Nie wywołuje podrażnień. Poleca się ją dla osób z żylakami. Jest to produkt o naturalnym składzie. Pod względem kosztowym, depilacja pastą cukrową wychodzi tanio. Opakowanie może wystarczyć nawet na wiele zabiegów. Sama depilacja jest praktycznie bezbolesna. Doznawanie bólu może być kwestią indywidualną. Pasta nadaje się do depilacji wszystkich części ciała. Depilacja bikini pastą cukrową to super rozwiązanie dla osób prowadzących ekologiczny styl życia.

Depilacja – bikini głębokie

Inna nazwa tego rodzaju depilacji to depilacja brazylijska. Całkowicie likwiduje owłosienie z okolic intymnych. Jest to metoda popularna na całym świecie. Można ją przeprowadzić w profesjonalnym gabinecie urody lub medycyny estetycznej. Nadaje się do wykonania w warunkach domowych za pomocą powszechnie znanych metod. Depilacja typu bikini głębokie wymaga stosowania delikatnych preparatów.

Zdjęcie: AtlasComposer/Envato Elements