Data publikacji:

Depilator do bikini: jaki wybrać? Pozostałe rodzaje depilacji okolic bikini.

Depilator to obecnie jedno z najczęściej kupowanych urządzeń przeznaczonych do usuwania niechcianego owłosienia z różnych części ciała.
depilator do bikini

Rodzaje depilatorów do bikini

Depilatory klasyczne – klasyczne depilatory mogą mieć mechanizm oparty na pęsetach lub dyskach. W obu tych przypadkach elementy te są osadzone na głowicy. W czasie, gdy głowica się obraca, zarówno pęsety, jak i dyski otwierają się i zamykają, dzięki czemu mogą chwytać włoski. Efektywność obu tych rozwiązań jest porównywalna, ale są one przeznaczone do nieco innego rodzaju włosków.

Depilatory laserowe – depilator laserowy emituje pojedynczą wiązkę światła o określonej długości fali. Energia ta wchłaniana jest przez cebulkę, czyli element włosa odpowiedzialny za jego wzrost. Temperatura w tym miejscu rośnie i cebulka ulega całkowitemu zniszczeniu lub uszkodzeniu.

Depilatory IPL – depilator IPL wyposażony jest z kolei w lampę, która naświetla niewielki obszar naszej skóry. Emitowane światło to spektrum fal o różnej długości. Fale te są wchłaniane przez cebulki włosowe, co skutkuje ich uszkodzeniem i zahamowaniem wzrostu włosa.

Depilacja bikini 

Depilacja brazylijska polega na usunięciu wszystkich włosków łonowych ze wzgórka łonowego, warg sromowych, pachwin i pośladków. Najczęściej pozostawia się tylko wąsko przystrzyżony paseczek włosków na wzgórku łonowym. To jedna z najpopularniejszych metod depilacji bikini wśród kobiet w wieku od 20 do 45 lat. 

Depilacja hollywoodzka polega na usunięciu absolutnie wszystkich włosków łonowych z okolic bikini, warg sromowych, pachwin i pośladków. 

Trzeci popularny obecnie styl to pochwała naturalności. Włosy nie są usuwane, mogą być ewentualnie lekko skrócone i wydepilowane tylko z okolic pachwin.

Rodzaje depilacji bikini

Maszynka do golenia - najczęstszy i najbardziej popularny sposób depilacji, korzystają z niego zarówno mężczyźni, jak i kobiety, jest szybki, skuteczny i krótkotrwały, włoski zaczynają odrastać już na drugi lub trzeci dzień.

Plastry z woskiem - na rynku dostępne są różnego rodzaju plastry przeznaczone do depilacji ciała. Różnią się od siebie kształtem i rozmiarem, w zależności od miejsca, do którego są przeznaczone. Plastry dostępne są do depilacji twarzy, okolic bikini, nóg oraz ciała w miejscach gdzie depilacja jest wskazana. Stosowane są na zimno po uprzednim rozgrzaniu w dłoniach. Używanie plastrów wymaga trochę wprawy oraz odpowiedniej długości włosków. ta metoda depilacji utrzymuje się do 3-4 tygodni w zależności od rodzaju owłosienia.

Depilator mechaniczny - urządzenie do depilacji wielokrotnego użytku, depilator usuwa włoski wraz z cebulkami, efekt depilacji utrzymuje się do miesiąca, z każdym wykonanym zabiegiem włoski odrastają słabsze i z czasem jest ich coraz mniej.

Depilacja chemiczna (czasowa) - zabieg polegający na nałożeniu na skórę gotowego preparatu w postaci kremu lub pianki. Zabieg ten działa na widoczną część włosa i jest bezbolesny, może być alternatywą dla osób wrażliwych na ból.

Depilacja laserowa - zabieg wykonywany w gabinetach kosmetycznych za pomocą lasera - wiązka lasera głęboko wnika w skórę, powodując zniszczenie cebulki włosa wraz z jego korzeniem. Decydując się na zabieg depilacji laserowej, należy wybrać znany gabinet, gdzie doświadczony kosmetolog przeprowadzi z nami wywiad, oceni stan naszej skóry i owłosienia oraz przy braku przeciwwskazań do zabiegu dobierze prawidłowe parametry lasera i przeprowadzi próbę. Zabiegi depilacyjne powtarzane są zazwyczaj co 4-8 tygodni, do momentu oczekiwanego efektu. Zabieg ten jest szczególnie polecany osobom z mocnym ciemnym owłosieniem.

Polecane depilatory do bikini

Panasonic ES-EL7A-S503 – depilator przeznaczony do usuwania owłosienia z miejsc wrażliwych. Jego mechanizm jest oparty na dyskach. Można nim depilować zarówno na sucho, jak i na mokro. Zestaw z depilatorem zawiera specjalną nasadkę, dzięki której urządzenie zamienia się w funkcjonalną golarkę.

Philips Satinelle Advanced – depilator dyskowy z wieloma ciekawymi nakładkami. Usuwa owłosienie z pach, bikini, a nawet z twarzy. Działa zarówno na mokro, jak i na sucho. Posiada końcówki, które służą do masażu skóry i napinania jej. Jest zasilany akumulatorem.

Panasonic ES-WS14-P503 – mechanizm tego depilatora jest oparty na pęsetach. Przeznaczony został do szybkiej depilacji, również do miejsc wrażliwych. Działa na zasilaniu sieciowym.

Panasonic ES-ED92RP503 – akumulatorowy depilator pęsetowy, który dopasowuje się do kształtu ciała i podświetla obszar, z którego chcemy usunąć owłosienie. Ma szereg nakładek, które umożliwiają zamienienie go w golarkę lub urządzenie do pedicure’u. Można go używać pod prysznicem lub w trakcie kąpieli w wannie.

Autorka: Natalia Werbolewska