Data modyfikacji:

Dobieramy kolczyki do kształtu twarzy

Autor: Kasia Szulik

Noszenie wielu kobiecych dodatków uzależnione jest od określonej budowy lub formy danej partii ciała. Tym razem dobieramy kolczyki do kształtu twarzy i podpowiadamy, jak je nosić, by wygląd tworzył harmonijną całość.

Ogólna zasada, na jakiej dobieramy kolczyki do kształtu twarzy to rezygnacja z noszenia tych, które przypominają jej kształt. Poza tym dobrze, by te modne dodatki pasowały do całości stylizacji, jak również do fryzury.

Jeśli jesteś właścicielką twarzy owalnej, masz szczęście – jest Ci dobrze w większości popularnych modeli. Możesz zatem stawiać na malutkie wkręty, propozycje długie i wiszące, a także kwadratowe czy trójkątne. Jeśli jednak owal Twojej twarzy jest bardzo wydłużony, wybierz koła, które optycznie ją skrócą.

W przypadku rysów kwadratowych, dobieramy kolczyki do kształtu twarzy tak, by stały się łagodniejsze i bardziej subtelne. Stawiaj na modele w formie kuli, elipsy, okręgów lub łezki. Nie decyduj się na klipsy, które osadzone będą blisko twarzy. Zrezygnuj także z kanciastych propozycji.

Dla twarzy okrągłej nie wskazane są kule, koła i owale, które jeszcze bardziej pogłębią efekt. Powinnaś decydować się na modele wiszące i długie lub z elementami pionowymi. Możesz sięgać także po motywy kwadratów czy trójkątów.

Posiadaczki twarzy trójkątnej powinny starać się o to, by odwrócić uwagę od podbródka. Najlepszy efekt dadzą modele rozszerzające się ku dołowi, a także okrągłe, jednak w przypadku tych drugich dobrze, by zawierały poziome linie lub wzorki.

Jeżeli Twoja twarz ma kształt rombu, sprawdzą się u Ciebie kolczyki szersze na dole, a węższe na górze. Odpowiednie będą też modele bogate w różnorodne wzory lub skośne linie. Ważne, żeby stawiać na propozycje krótkie, a unikać długich i cienkich, które dodatkowo wydłużą twarz.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie