Data modyfikacji:

Dobieramy kolczyki do kształtu twarzy

Autor: Kasia Szulik

Noszenie wielu kobiecych dodatków uzależnione jest od określonej budowy lub formy danej partii ciała. Tym razem dobieramy kolczyki do kształtu twarzy i podpowiadamy, jak je nosić, by wygląd tworzył harmonijną całość.

Ogólna zasada, na jakiej dobieramy kolczyki do kształtu twarzy to rezygnacja z noszenia tych, które przypominają jej kształt. Poza tym dobrze, by te modne dodatki pasowały do całości stylizacji, jak również do fryzury.

Jeśli jesteś właścicielką twarzy owalnej, masz szczęście – jest Ci dobrze w większości popularnych modeli. Możesz zatem stawiać na malutkie wkręty, propozycje długie i wiszące, a także kwadratowe czy trójkątne. Jeśli jednak owal Twojej twarzy jest bardzo wydłużony, wybierz koła, które optycznie ją skrócą.

W przypadku rysów kwadratowych, dobieramy kolczyki do kształtu twarzy tak, by stały się łagodniejsze i bardziej subtelne. Stawiaj na modele w formie kuli, elipsy, okręgów lub łezki. Nie decyduj się na klipsy, które osadzone będą blisko twarzy. Zrezygnuj także z kanciastych propozycji.

Dla twarzy okrągłej nie wskazane są kule, koła i owale, które jeszcze bardziej pogłębią efekt. Powinnaś decydować się na modele wiszące i długie lub z elementami pionowymi. Możesz sięgać także po motywy kwadratów czy trójkątów.

Posiadaczki twarzy trójkątnej powinny starać się o to, by odwrócić uwagę od podbródka. Najlepszy efekt dadzą modele rozszerzające się ku dołowi, a także okrągłe, jednak w przypadku tych drugich dobrze, by zawierały poziome linie lub wzorki.

Jeżeli Twoja twarz ma kształt rombu, sprawdzą się u Ciebie kolczyki szersze na dole, a węższe na górze. Odpowiednie będą też modele bogate w różnorodne wzory lub skośne linie. Ważne, żeby stawiać na propozycje krótkie, a unikać długich i cienkich, które dodatkowo wydłużą twarz.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie

dwie dziewczyny w kombinezonach damskich

Modne kombinezony damskie. Jak nosić?

2020-06-04
Modne kombinezony damskie. Jak nosić?
Trendy wiosna lato 2020

Trendy w modzie wiosna/lato 2020

2020-04-14
Zastanawiasz się, co będzie modne nadchodzącej wiosny i lata? My już teraz jesteśmy w stanie odpowiedzieć na to pytanie! Światowej sławy projektanci zaprezentowali swoje trendy na wiosnę/lato 2020. Chcesz wiedzieć, co będzie wtedy w modzie damskiej? Specjalnie dla ciebie analizujemy wybiegi, a także modę uliczną z ostatnich Fashion Weeków. Zapraszamy do artykułu po garść stylowych inspiracji!
Komunia

Jak się ubrać na komunię jako gość? Stylizacje

2020-04-01
Zostałaś zaproszona na komunię. Co włożyć, aby wyglądać elegancko? Istnieją zasady, które pomogą ci wybrać odpowiedni strój na tę okazję. Niech przyświeca ci reguła „mniej znaczy więcej”, a na pewno nie zaliczysz stylizacyjnej wpadki.
pani wiosna

Pani wiosna – porady dla ciepłego i promiennego typu urody

2020-03-21
Na Krainie Stylu miesiąc temu rozpoczęliśmy nowy cykl – analizę poszczególnych typów urody. Omawialiśmy już panią zimę , a w dzisiejszym tekście skupimy się na pani wiośnie. Jeśli chcesz wiedzieć, czy to twój typ, lub jeśli nim jesteś i kompletnie nie wiesz, w co się ubrać czy jak się malować, to zapraszamy do artykułu, w którym znajdziesz masę porad.
szal

Szalik do płaszcza damskiego – jak dobrać, jak wiązać?

2020-03-02
Szal i płaszcz damski to dwa elementy garderoby, które kobiety bardzo często noszą wspólnie. Jak łączyć je ze sobą? Dowiedz się więcej!
makijaż do okularów

Makijaż pod okulary dla krótkowidza? Jak malować oczy przy minusach?

2020-02-23
Nosisz okulary do dali i jednocześnie lubisz malować oczy? Sprawdź kilka trików, które sprawią, że twoje oczy będą wyglądały korzystnie w takich szkłach.