Data publikacji:

Dwa koczki na głowie – jak je zrobić? Jak nosić dwa koczki na głowie?

Double buns, space buns – podwójne koczki kryją się pod niejedną nazwą. Ta fryzura stała się hitem po tym, jak mogliśmy ją zobaczyć na głowach gwiazd i celebrytek, takich jak Ariana Grande czy Kendall Jenner. Nic w tym dziwnego, że pokochały ją i sławy, i zwyczajne kobiety. Dwa koczki są bardzo proste do wykonania, szalenie efektowne i nadające się na wiele okazji. Największą popularnością cieszą się wśród młodych dziewcząt, jednak nie ma na nie żadnego ograniczenia wiekowego. Komu pasują dwa koczki na głowie, na jakie okazje się sprawdzą i jak je wykonać? Odpowiedzi w tekście!
dwa koczki na głowie

Młodzieżowa fryzura nie tylko dla młodzieży

Podwójne koczki stały się hitem w dużej mierze za sprawą mediów społecznościowych, które zostały zalane ich fotografiami. Trendująca na Instagramie fryzura ta początkowo była domeną młodzieży, a nawet dzieci, jednak szybko zapałały do niej sympatią także członkinie nieco starszych grup wiekowych. Nic w tym dziwnego. Dwa koczki na głowie to uczesanie, które można łatwo wykonać w kilka minut i zaaranżować zarówno jako luźny, niedbały look na co dzień, jak i elegancką fryzurę z klasą na wieczór.
Nie warto zamykać się na nowości i odmawiać sobie próbowania ciekawych rzeczy wyłącznie ze względu na wiek. Eksperymentowanie z wyglądem nie musi dotyczyć szalonych cięć i kolorów, może także sprowadzać się do interesującego upięcia. Tym bardziej że odpowiednią fryzurą można sobie wizualnie odjąć nawet kilka dobrych lat.

Na jakie okazje sprawdzą się dwa koczki na głowie?

Podwójne koczki są fryzurą bardzo uniwersalną, choć początkowo mogą budzić skojarzenia wyłącznie ze szkołą, jakąś wycieczką lub placem zabaw. Tego rodzaju upięcie sprawdzi się jednak niemal w każdych okolicznościach i może pasować do niemal każdego stroju. Nieidealne, lekko splątane i luźno związane koczki doskonale sprawdzą się w sytuacjach nieformalnych, jak wyjście z koleżankami, spotkanie z bliskimi osobami czy po prostu podczas ogarniania codziennych spraw. Takie upięcie jest estetyczne, urocze, a przy tym niesamowicie wygodne.
Delikatny nieład i kilka luźnych pasemek okalających twarz utworzą także świetną, romantyczną fryzurę na randkę. Wkomponuje się ona zarówno w zwiewną sukienkę, jak i ostrzejszą stylizację. Równie dobrze dwa koczki na głowie poradzą sobie w okolicznościach bardziej formalnych. Gładko zaczesane, zwłaszcza u dołu głowy, przyozdobione warkoczem lub błyszczącą spinką doskonale wpasują się w elegancką lub wieczorową kreację. Dwa koczki na głowie to fryzura, w której bardzo trudno zaprezentować się źle.

Jak przygotować włosy do wykonania fryzury?

Upięcie najlepiej wykonywać na włosach umytych dzień wcześniej. Po odparowaniu lotnych substancji z masek czy też odżywek, pasma nie są już tak gładkie i będą się mniej wyślizgiwać z koczków. Dobrym pomysłem może okazać się zastosowanie proszku zwiększającego objętość, delikatne podtapirowanie lub zakręcenie/pofalowanie włosów. Dodana w ten sposób tekstura sprawi, że koczki będą bardziej puszyste, pełne objętości i dłużej się utrzymają.
Przed rozpoczęciem wykonywania fryzury warto zaopatrzyć się w kilka przedmiotów: szczotkę lub grzebień, gumki do związywania włosów, wsuwki lub spinki-żabki i opcjonalnie lakier do zabezpieczenia całego upięcia. Bieganie i paniczne szukanie frotki, trzymając w ręce niemal gotową kitkę, jest znane wielu kobietom. Z pewnością każda potwierdzi, że lepiej zawczasu się przygotować.

Jak zrobić 2 koczki na głowie?

Fryzura jest bardzo prosta do wykonania i nie powinna zając więcej niż kilka minut. W pierwszej kolejności włosy należy dokładnie rozczesać i podzielić na dwie względnie równe części. Nie muszą być podzielone idealnie na środku. Jeżeli lepiej czujemy się z przedziałkiem lekko z boku, można go tak zostawić.
Kolejnym krokiem jest upięcie kitek na równym poziomie. Może to być czubek głowy, jej środek lub dół. Ważne, aby kucyki były umieszczone symetrycznie. Po związaniu włosy należy delikatnie natapirować. W ten sposób kitki zyskają objętość, puszystość i koczki będą wyglądały naturalniej.
Ostatni etap to ostrożne zakręcenie kitek i owinięcie ich wokół miejsca związania, celem utworzenia koczków. Tak utworzone koczki wystarczy podpiąć wsuwkami lub spinkami i ewentualnie zabezpieczyć lakierem do włosów. Przy twarzy można ostrożnie wyciągnąć kilka pasemek, które będą swobodnie ją okalać. Gotową fryzurę można przyozdobić wedle fantazji – jakąś błyskotką, wstążką czy kwiatuszkiem. Można też pozostawić ją bez dodatków.

Jak urozmaicić 2 koczki na głowie?

Choć ta fryzura w swojej najbardziej podstawowej wersji jest efektowna, można ją dodatkowo podrasować. Upięcie tylko górnej warstwy włosów i pozostawienie reszty rozpuszczonej to ciekawa wariacja, która sprawdzi się na romantycznej randce, wypadzie na rolki czy spotkaniu z koleżankami. Wygląda dziewczęco i bardzo uroczo. Jest równie prosta do wykonania, jak podstawowe koczki.
Nieco trudniejszą wersją jest wzbogacenie koczków o warkocze. Pochylenie się do przodu, zaplecenie od dołu głowy dwóch holenderskich lub francuskich warkoczy i związanie kitek zagwarantuje jeszcze większą efektowność fryzury, a także nada jej ostrzejszy charakter.
Niezależnie od wersji dwa koczki na głowie są ciekawym, odmładzającym upięciem. To bardzo prosta i szybka do wykonania fryzura, która zapewni wygodę i z pewnością przyciągnie wzrok innych osób.
Zdjęcie: Photology75/Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!