Data modyfikacji:

Etnosuknie - ludowa inspiracja w stylu casual

Autor: Sebastian Rogalski

Parę tygodni temu Agnieszka Woźniak-Starak (wcześniej szerzej znana jako Agnieszka Szulim) na swoim Instagramie zamieściła kilka zdjęć z podróży do Wenecji. Podróż to nie byle jaka, bo rocznicowa: dokładnie rok temu Agnieszka i jej mąż, Piotr Woźniak-Starak wzięli w tym mieście ślub.

Fot. instagram Agnieszki Woźniak-Starak (instagram.com/aga_wozniak_starak)

Parze życzymy szczęścia, natomiast uwagę wszystkim świadomych swojego wyglądu kobiet powinny przykuć ubrania, w jakich znana z modowej odwagi prezenterka pokazała się na ulicach Wodnego Miasta. Wśród nich zwłaszcza jedno przykuwa uwagę: ona w migotliwej, wzorzystej sukni, on w gładkim zestawie smart casual. Pomińmy kwestię zgrania owych strojów (tak, zgadłyście: kompletnie do siebie nie pasują) i zajmijmy się elementem przyciągającym wzrok w największym stopniu.

Cechy etnosukienki

Mowa tu oczywiście o wspomnianej sukni, która idealnie pasuje do żywiołowej, aktywnej osobowości gwiazdy TVN. Drobny deseń i kontrastujące kolory dobrze oddają aktywny styl życia prezenterki, za który zdobyła sympatię telewidzów. Nieźle też współgrają z modnymi ostatnio w modzie klimatami etno, których główne wyznaczniki to: luz, swoboda, nonszalancja. W takim ubraniach najlepiej będą czuły się panie, które niezależnie od sytuacji są pewne swoich atutów. Równie ważnym elementem etnosukni jest jej... przewiewność. Inspirowane przede wszystkim tradycyjną modą hinduską ciuchy muszą zapewniać swobodę ruchów i jednocześnie dać ciału oddychać – w innym wypadku nie sprawdziłyby się w gorącym klimacie. Ta ich cecha sprawia zaś, że są wprost idealną pozycją na upalne letnie dni.

Etno po polsku

Nie jesteśmy jednak w Indiach, zatem jeśli gustujesz w bardziej tradycyjnych wzorach, zwróc swoją uwagę w stronę niekwestionowanej klasyki z szaf naszych mam: kwiatowych motywów. Można by się pokusić o stwierdzenie, że kwiaty to takie „nasze etno” – wszak tego typu zdobienia są doskonale znane z rozmaitych skansenów, na czele z Cepelią. Historia lubi jednak, gdy ktoś się nią bawi, zatem w kwiatach nie ma nic, czego można by się wstydzić. Odwrotnie – niech inni wstydzą się twojej odwagi!