Data publikacji:

Fryzura ślubna - rozpuszczone włosy. Jak się uczesać na wesele?


Ślub to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdej panny młodej. Tego dnia każda kobieta chce wyglądać wyjątkowo. Dlatego przygotowania rozpoczyna dużo wcześniej i dba o to, żeby wszystko było perfekcyjne. Bardzo ważnym elementem stylizacji weselnej jest oczywiście fryzura ślubna. Dawniej na głowach panien młodych królowały misterne upięcia, które świadczyły o tym, że włożyły one mnóstwo przygotować w swój wygląd. Obecnie znacznie większą popularnością cieszy się zupełnie inna fryzura ślubna - rozpuszczone włosy, które nie muszą być nudne. Przedstawiamy wam kilka pomysłów na niezapomniane uczesania dla panny młodej!
włosy

Fryzura ślubna - czy rozpuszczone włosy to dobry pomysł?


Wiele przyszłych panien młodych pewnie zastanawia się, czy rozpuszczone włosy to na pewno odpowiednia fryzura ślubna. W końcu przez wiele lat królowały różne koki i upięcia, a w świadomości dużej grupy osób panuje przekonanie, że tylko taka fryzura jest elegancka. Natomiast rozpuszczone włosy to zbyt proste uczesanie na tak ważną uroczystość, jak własny ślub. Nic bardziej mylnego! Rozpuszczone włosy również mogą być świetnym wyborem na fryzurę ślubną, a są kobiety, do których po prostu nie pasują misterne upięcia.

Rozpuszczone włosy stanowią więc świetną alternatywę dla kobiet, które stawiają na prostotę i naturalność. Taka fryzura może być też świetnym dopełnieniem niezwykle modnych obecnie stylizacji w stylu boho, rustykalnym, a także idealnym wyborem na ślub na plaży. Warto też pamiętać, że w przypadku rozpuszczonych włosów mamy mnóstwo możliwości. Panny młode mogą zdecydować się na proste włosy, delikatne fale lub anielskie loki. Włosy można również zaczesać do tylu lub na bok albo upiąć kilka pasm.

Rozpuszczone fryzury ślubne - jak je dopasować?


Z rozpuszczonych włosów można stworzyć różnorodne fryzury. Dlatego warto bardzo uważnie zastanowić się nad wyborem. Zanim zaczniemy wybierać uczesanie, należy zastanowić się, co będzie dopełniało fryzurę. Welon, wianek, opaska, ozdobne spinki, a może woalka? Nieważne, na co postawimy, trzeba pamiętać, aby ozdoba i fryzura ślubna się uzupełniały.

Kolejną kwestią, którą warto wziąć pod uwagę, to kształt twarzy. W końcu fryzura ślubna powinna upiększać, a nie szpecić. Musi być więc dopasowana do typu urody. Warto też wziąć pod uwagę typ włosów, aby zyskać pewność, że uczesanie przetrwa całą noc. Najłatwiej będzie z falowanymi włosami, ponieważ można je prostować i kręcić na różne sposoby. Proste włosy najlepiej wygładzić, gdyż inna fryzura mogłaby się zniszczyć po kilku godzinach. Właścicielki takich kosmetyków, gdy koniecznie chcą mieć loki, mogą postawić na taką fryzurę na sesji ślubnej. W takiej sytuacji wymarzona fryzura powinna przetrwać kilka godzin. Z kolei w przypadku loków najlepiej postawić na kręcone lub falowanie włosy. Fryzurę ślubną należy też dobrać do własnych upodobań i preferencji. W końcu w tym ważnym dniu panna młoda powinna dobrze się czuć w całej swojej stylizacji.

Fryzury ślubne 2022 - rozpuszczone włosy


Fryzury ślubne - rozpuszczone, delikatne fale


Najmodniejsza fryzura ślubna wykonana z rozpuszczonych włosów to oczywiście delikatne fale. Takie uczesanie cieszy się ogromną popularnością ze względu na swój efektowny wygląd, a także uniwersalizm. Taka fryzura pasuje niemal każdej pannie młodej i doskonale komponuje się z każdym stylem. Doskonale będzie wyglądać zarówno ze stylizacją boho lub rustykalną, romantyczną, plażową, a także glamour. Tak naprawdę wystarczą odpowiednie dodatki, aby zupełnie zmienić jej charakter. Delikatne fale można uzupełnić spinkami, welonem, wiankiem, kwiatami, opaską, a nawet tiarą. Dodatek ten najlepiej dopasować do stylu sukni ślubnej. Warto tylko pamiętać, że w przypadku niektórych panien młodych taka fryzura może nie przetrwać całej nocy. Jeżeli włosy nie są podatne na kręcenie, to fale mogą szybko się popsuć.

Fryzura ślubna - rozpuszczone, proste włosy


Proste, rozpuszczone włosy bez żadnych zdobień nie są często wybieraną fryzurą ślubną. Jednak takie uczesanie może świetnie się sprawdzić w wielu przypadkach. Przede wszystkim to świetny wybór dla minimalistek, które nie lubią przesądzonych form. Taka prosta, nienachalna fryzura może być też świetnym tłem dla wymyślnych i bardzo zdobionych kreacji. Pomoże ona uniknąć przesadnego efektu. Jeżeli jednak decydujemy się na proste, rozpuszczone włosy, to powinny być one zadbane. Dlatego należy pamiętać o podcięciu końcówek przed wielkim dniem, a także kuracji pielęgnacyjnej. Wówczas ta prosta fryzura zrobi jeszcze większe wrażenie. Można również pomyśleć o doczepnych, które sprawią, że włosy będą gęstsze i dłuższe.

Fryzury ślubne - rozpuszczone włosy do ramion


Większość panien młodych zapuszcza włosy do ślubu. W końcu z takich najłatwiej ułożyć wymarzone uczesanie. Jednak nie każda kobieta marzy o długich kosmykach. Włosy do ramion świetnie wyglądają rozpuszczone. Fryzury ślubne z nich ułożona mogą być niezwykle praktyczne, oryginalne i nowoczesne. W końcu panna młoda z krótszymi włosami już nikogo nie zszokuje. Jak jednak ułożyć włosy tej długości? Możliwości jest naprawdę wiele! Krótsze włosy również można prostować, falować, kręcić. Zdecydowanie łatwiej je postawić lub zaczesać na bok. W efekcie możliwości mamy równie wiele, jak przy długich włosach. Natomiast fryzura ślubna z rozpuszczonymi włosami do ramion jest znacznie bardziej wygodniejsza i komfortowa.
Autor: redakcja kraina-stylu.pl