Data publikacji:

Fryzury pół spięte, pół rozpuszczone – jaką fryzurę wybrać?

Fryzury pół spięte, pół rozpuszczone świetnie sprawdzają się do pracy, szkoły, w lecie, a nawet na wesela. Nic dziwnego, że stały się hitem portali społecznościowych. Są niezwykle dziewczęce, dodają uroku, wyszczuplają sylwetkę i sprawiają, że włosy nie przeszkadzają podczas jedzenia, tańca czy wykonywania innych czynności. Wśród fryzur tego rodzaju można wymienić wiele stylizacji, jak np. luźny, roztrzepany kok, gładki kok, kokarda z włosów czy opaska z warkocza dobieranego. Dowiedz się, jaką fryzurę wybrać.
fryzury pół spięte, pół rozpuszczone

Delikatne upięcie rozpuszczonych włosów

Delikatne upięcia to doskonały wybór zarówno na co dzień, jak i na wielkie okazje. W drugim przypadku warto jedynie poświęcić nieco więcej czasu na uczesanie. Wśród naszych propozycji na fryzury pół spięte, pół rozpuszczone znalazły się:
  • kokarda z włosów – oddzielamy górną partię włosów, zaczynając od uszu, i wiążemy je w niewielki kucyk, pozostawiając pętelkę – taką jak wtedy, kiedy robimy luźny kok. W dalszej kolejności należy rozdzielić powstałą pętelkę na pół i przypiąć je wsuwkami do związanej części włosów przy głowie. Końcówki włosów przeplatamy między pętelkami, tak by schowały się pod nimi, i wzmacniamy wsuwkami;
  • opaska z warkocza dobieranego – wydzielamy przednią część włosów, tuż przy czole. Z jednej strony, niedaleko ucha, wybieramy pasmo włosów, dzieląc je na trzy części, z których zaplatamy warkocz blisko głowy, stale dobierając kolejne pasma. Końcówkę włosów wiążemy za pomocą gumki i przypinamy wsuwką pod spodnią częścią włosów, które zostały rozpuszczone;
  • delikatny kucyk – oddzielamy górną część włosów od dolnej i zbieramy z tyłu, wiążąc je gumką;
  • koczek samuraja – zbieramy część włosów tuż przy uszach lub z całej górnej części głowy i wiążemy gumką w taki sam sposób, jak gdybyśmy chciały związać je w kucyk. Przy ostatnim przeciąganiu gumki, pozostawiamy pętelkę tak samo, jak w przypadku pierwszej z omówionych fryzur.

Rozpuszczone włosy na wesele jako gość

Ostatnio coraz modniejsze są wesela w stylu hippie lub boho, na których doskonale sprawdzają się fryzury pół spięte, pół rozpuszczone. Spoglądając na tak upięte włosy, można odnieść wrażenie, że uczesanie zostało wykonane lekko od niechcenia, jednak prezentuje się naprawdę świetnie! Wśród luźnych propozycji na wesela można wymienić:
  • messy bun – tuż przy głowie natapiruj lekko włosy, by fryzura nabrała nieco objętości. Możesz zamiast tego użyć również proszku do włosów, a nawet suchego szamponu. Zbierz włosy w taki sam sposób jak do kucyka i zwiąż je w taki sposób, by powstała pętelka. Włosy, które spod niej wystają, okręć dookoła i zwiąż gumką. Całość podepnij wsuwkami i utrwal lakierem. Możesz także delikatnie rozciągnąć fryzurę za pomocą palców, żeby nadać jej pożądany kształt;
  • efektowne loki z małym warkoczem – spryskaj fryzurę środkiem do termoochrony, a następnie kosmetykiem ułatwiającym stylizację. Zakręć włosy przy pomocy lokówki lub nawijając je na prostownicę. Ściągając kosmyki z urządzenia, przytrzymaj je delikatnie ręką do czasu, aż wystygną. Zbierz włosy z górnej części głowy i zwiąż w kucyk z tyłu, a następnie zapleć w niewielki warkocz;
  • warkocz z luźnymi kosmykami – zapleć włosy w gruby warkocz, każdorazowo rozciągając delikatnie pasma. Tuż przy czole wyjmij kilka kosmyków.

Fryzury na wesele – rozpuszczone włosy półdługie

Wybierając fryzurę na wesele, niejednokrotnie stajemy przed ogromnym dylematem, szczególnie jeśli nie mamy wystarczająco długich włosów, by upiąć z nich efektowny, roztrzepany kok. W przypadku włosów krótkich i półdługich uczesanie może prezentować się niekorzystnie, zwłaszcza jeśli mamy stosunkowo rzadkie włosy. Na szczęście rozpuszczone włosy półdługie również są w modzie. Żeby nadać im nieco objętości, można postawić na naturalne loki, delikatne fale czy spiralki.
Alternatywą dla takiego rozwiązania są również koki na wypełniaczu. W przypadku włosów krótkich ich wykonanie może okazać się niemożliwe, jednak włosy półdługie zazwyczaj bez problemów da się upiąć w ten sposób. Żeby wykonać taką fryzurę, należy zaopatrzyć się wcześniej w specjalny piankowy wypełniacz do koka. Kolor tego akcesorium można dobrać do odcienia swoich włosów, co ogranicza ryzyko, że będzie widoczny w czasie noszenia fryzury. Wypełniacze występują w różnych rozmiarach, dzięki czemu nie ma żadnych trudności z dopasowaniem rozmiaru koka do preferencji.
Przed formowaniem koka warto wyprostować włosy, ponieważ gładkie pasma najlepiej prezentują się przy tego rodzaju fryzurze. Nie zapominajmy o zabezpieczeniu końcówek serum oraz o zastosowaniu sprayu termoochronnego. Gładki kok na wypełniaczu to jedna z takich fryzur, obok których nie sposób przejść obojętnie, zatem świetnie sprawdza się na wesela oraz wieczorne wyjścia.

Jak wykonać kok na wypełniaczu?

Żeby wykonać kok na wypełniaczu, należy związać włosy w kucyk, a następnie przełożyć go przez akcesorium. Istotne jest to, by tuż przy czole pozostawić dwa pasma. Włosy równomiernie owijamy wokół obręczy co najmniej kilka razy. Ważne jest to, by gąbka nie była widoczna. Kiedy całość wypełniacza jest zasłonięta, ściskamy kok wcześniej przygotowaną gumką. Pozostałe pasma owijamy wokół niego i podpinamy wsuwkami. Wcześniej wydzielone i niespięte pasma okręcamy dookoła koka tak, by zasłonić wszelkie łączenia i ponownie podpinamy całość wsuwkami. Żeby włosy tuż przy głowie były możliwie jak najbardziej gładkie, można przeczesać je bardzo drobnym grzebykiem lub szczoteczką do zębów spryskaną lakierem do włosów.
Zdjęcie: Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!