Data publikacji:

Gry planszowe dla dwojga: polecane planszówki

Z planszówkami możemy dobrze bawić się nie tylko w dużej grupie znajomych, ale również we dwoje Na rynku nie brakuje bowiem interesujących i wciągających pozycji tego typu, które obejmują wiele gatunków oraz poziomów skomplikowania. Polecamy gry planszowe dla dwojga.
gry dla par
Gry planszowe przeżywają w naszym kraju renesans już od blisko kilkunastu lat. W sklepach co roku pojawiają się dziesiątki nowych i często bardzo unikalnych tytułów, które przyciągają zagorzałych fanów tej formy zabawy, jak i kompletnych nowicjuszy, którym planszówki kojarzą się jedynie z warcabami i Monopoly. Co prawda, większość gier pozwala na zabawę w dwójkę, ale najczęściej skrzydła rozwijają, kiedy do stołu dołączy jeszcze kilka innych osób. Nie oznacza to jednak, że w ofercie sklepów brakuje dobrych pozycji dla dwóch graczy. W wyborze interesującej gry planszowej dla dwojga pomóc może nasza lista.

Polecane gry planszowe dla dwojga

Gierki Małżeńskie

Gra dla dwojga, która została stworzona dla par. Uczestnicy zabawy sprawdzają swoją wiedzę o drugiej połówce, odpowiadając na serię pytań, a także próbując odgadnąć skojarzenia drugiej osoby związane z wylosowanym tematem. Wylosujemy tu też zadania kalamburowe oraz quizy. Gra została przygotowana z humorem, który dodatkowo podkreśla niepowtarzalna oprawa graficzna legendarnego karykaturzysty Andrzeja Mleczki. W pudełku znajdziemy dużą planszę, kilkadziesiąt różnych kart oraz żetonów, a także plastikową klepsydrę i tekturowe koło fortuny, które pozwala wylosować kolejny typ zadania. Co ciekawe, opcjonalnie w zabawie może wziąć udział w sumie aż 8 osób (4 pary graczy).

Tajniacy: Duet

Mamy tu do czynienia ze specjalnym wydaniem nagradzanej i cieszącej się popularnością gry Tajniacy, które przeznaczone jest dla dwóch osób. Gracze wcielają się we współpracujących ze sobą tajnych agentów operujących w różnych miastach świata. Zabawa opiera się na grze słowami i skojarzeniami. W pierwszej kolejności na stole układamy planszę z kart zawierających różne słowa. Następnie losujemy specjalną kartę klucz, na której umieszczone są hasła. Musimy kolejno tłumaczyć i przedstawiać je drugiemu graczowi, używając jednowyrazowych wskazówek. Partner/partnerka postępuje tak samo. Grę można połączyć ze standardową edycją Tajniaków i zaprosi do zabawy większą liczbę osób.

Splendor

Świetny wybór, gdy poszukujemy interesującej gry planszowej dla dwojga. Na uwagę zasługuje z pewnością tematyka pozycji, gracze przyjmują bowiem rolę renesansowych kupców, którzy handlują drogocennymi kamieniami szlachetnymi. Skromne początki jubilerskiego biznesu na końcu gry zaowocować mogą ogromną fortuną i wizytami na dworach wpływowych możnowładców. Model rozgrywki wymaga logicznego myślenia i planowania, ale zasady nie są specjalnie skomplikowane i szybko je opanujemy. Zwycięzcą partii zostaje gracz z największą liczbą punktów. Maksymalnie z grą bawić mogą się 4 osoby.

Everdell

Planszowa gra dla dwojga z uroczą i niezwykle bajkową oprawą graficzną. Jej wygląd nie powinien nas jednak zwieść, bowiem mamy tu do czynienia z kompleksową strategią, która jest pełna niespodzianek i niuansów. Akcja przenosi nas do malowniczej doliny Everdell zamieszkałej przez inteligentne zwierzęta. Stworzyły one prężnie rozwijającą się cywilizację, która czeka na to, jak pokierujemy nią w przyszłości. Podczas rozgrywki każdy grający zarządza własnym miastem, stawia nowe budynki, poznaje nowe stworzenia i podejmuje ważne decyzje w obliczu niespodziewanych wydarzeń. Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest odpowiednie zarządzanie zasobami oraz przydzielanie pracy podwładnym. W przypadku Everdell na uwagę zasługuje również niezwykle starannie wykonana trójwymiarowa plansza gry w kształcie wielkiego drzewa.

Wsiąść do pociągu: Europa

Idealna gra planszowa dla dwóch graczy. Uczestnicy zabawy zostaną XIX-wiecznymi magnatami kolejowymi, których zadaniem jest utworzenie połączeń pociągowych pomiędzy wylosowanymi miastami, umieszczonymi na planszy przedstawiającej mapę Europy. Aby wykonać ten cel, gracze dobierają kolorowe karty wagonów, a następnie zagrywają je w zestawach odpowiadających kolorom wybranych odcinków na mapie. Poszczególne odcinki zajmują, układając na nich plastikowe figurki wagoników. O zwycięstwie decyduje taktyczne myślenie oraz planowanie kilku kroków na przód przed naszym oponentem. Do rozgrywki zaprosimy również znajomych, w jednej partii może uczestniczyć do 5 osób.

7 Cudów Świata: Pojedynek

Dwuosobowa gra planszowa, która jest specjalną wersją świetnie przyjętego strategicznego przeboju 7 Cudów Świata. Podczas zabawy budujemy starożytne miasto, rywalizując z konkurentem. Istnieją trzy ścieżki prowadzące do zwycięstwa – militarna, naukowa oraz cywilna. To, którą z nich wybierzemy, zależy od naszego planowania, a także po części ze szczęścia przy doborze kart oraz działań naszego oponenta. W pudełku umieszczono kilkadziesiąt żetonów oraz kart różnego typu, specjalną planszę oraz znaczniki. Partie są bardzo szybkie, a dzięki elementom losowym planszówka nie nudzi się nawet po wielu partiach. W sprzedaży znajdują się też dodatki rozszerzające zasady oraz dodające nowe karty i plansze.
Autor: Michał Kułakowski