Data publikacji:

Jak modnie wiązać pareo? 

Pareo to niezwykle modny plażowy dodatek, który może pełnić wiele różnych funkcji. Przy jego pomocy ten sam kostium kąpielowy zmienisz nie do poznania – wystarczy tylko, że odpowiednio wykorzystasz kupione pareo. Co to jest tak właściwie i jak wiązać pareo plażowe, aby wyglądać stylowo podczas wakacji? Zapraszamy do wpisu! 
jak wiązać pareo

Pareo – co to jest?

Dzisiaj pareo jest kojarzone wyłącznie z dużą, plażową chustą, którą można wiązać na wiele sposobów, tworząc z niej jednocześnie stylowe, letnie sukienki. A czy wiesz, że pareo to także tradycyjna spódnica noszona przez mieszkanki Thaiti? To właśnie z tego ciepłego zakątka i do nas przyszła moda na plażowe chusty. 

Jak wiązać pareo plażowe? Pareo sukienka

Pareo sukienkę można zawiązać na wiele różnych sposobów. Nasza pierwsza propozycja to modna sukienka z pareo wiązana na szyi. Najpierw owiń się pareo, a jego końce skrzyżuj z przodu. Teraz możesz je dokładnie skręcić, tworząc tym samym wiązanie naszej sukienki pareo. Skrzyżowane i skręcone końce zawiąż z tyłu szyi, tak jak w przypadku góry od bikini. I gotowe! Podobna sukienka będzie idealna dla kobiet, które mają kompleksy z powodu swojego brzucha, np. z powodu nieestetycznych rozstępów po ciąży, i chcą na plaży dokładnie go zakryć.

Do drugiej pareo sukienki, oprócz chusty, niezbędna będzie także cienka, metalowa bransoletka. Pora na wiązanie. Owiń się pareo, a jego przednie końce złóż ze sobą z przodu. Teraz przełóż końce chusty przez bransoletkę. Bransoletę dosuń blisko ciała, a przełożone przez nią końce chusty rozłóż na boki i zawiąż z tyłu na wysokości biustu. Plażowa sukienka bez ramion i z fikuśną ozdobą dekoltu gotowa. 

Jak wiązać pareo? Zrób z niego spódnicę

Nie ma nic prostszego niż wykonanie spódnicy z pareo. Wystarczy, że owiniesz się chustą, a jej końce zwiążesz na boku, najlepiej w talii lub na wysokości bioder. Jeśli chcesz dokładnie zakryć chustą uda, to zamiast na boku, chustę zwiąż z przodu. A efekt? Popatrz sama:

Jak wiązać pareo? Zrób z pareo narzutkę na chłodniejszy wieczór

Kojarzysz tak modne ostatnio kimona? Z chusty pareo możesz wykonać podobne okrycie, które posłuży ci na plaży, kiedy temperatura nieco spadnie, a ty wychłodzisz się długimi, morskimi kąpielami. Jak zrobić narzutkę z pareo? Złóż kwadratową chustę na pół. Teraz zawiąż ze sobą jej końce z dwóch stron. Przez powstałe dziury przełóż ręce – dokładnie tak, jakbyś wkładała je w rękawy. Aby taka narzutka pełniła swoją funkcję, do jej wykonania musisz użyć naprawdę dużej chusty. 


Przeczytaj także: Stroje kąpielowe 2020. Modne fasony

Jak wiązać pareo plażowe? Zrób z niego top

Nie chcesz chodzić w mokrym bikini, a twoja bluzka jest brudna od piasku i nie nadaje się do noszenia? Bez obaw – jeśli masz pod ręką pareo, to wybrniesz z tej sytuacji. Z dużej chusty plażowej można śmiało zrobić modną bluzkę. Jak? Rozłóż chustę na ziemi i złóż razem jej przeciwległe końce, tworząc z pareo trójkąt. Teraz złożone razem przeciwległe końce zawiąż z tyłu na szyi. Pozostałe dwa końce pareo zwiąż w talii. Voila! Bluzka wiązana na szyi z kopertowym dekoltem gotowa. 
Szukasz więcej inspiracji na modne wiązania pareo idealne na plażę? Obejrzyj poniższy filmik – znajdziesz w nim mnóstwo ciekawych wiązań, które są banalnie proste i przy tym jakie efektowne! 

Pareo może być nie tylko spódniczką, topem lub sukienką: zrób z niego...


...turban na głowę! Kiedy temperatura sięga zenitu, a słońce praży w najlepsze, to podstawą staje się ochrona na głowę. Nie lubisz kapeluszy? Zapomniałaś wziąć z domu swoją czapkę i teraz cierpisz, szukając jak najwięcej cienia? Chusta może cię uratować – podobne turbany są niezwykle modne. Nie wspominając o tym, że szalenie praktyczne. Ponadto sprawdzą się nie tylko na plażę – do odważnych świat należy, dlatego podczas wakacji eksperymentuj i noś turban nawet podczas spacerów na mieście, np. do zwiewnej sukienki maxi.