Data publikacji:

Jak wybrać strój na wigilię? Najlepsze kreacje na Święta

Wigilia to jedna z najbardziej szczególnych kolacji w roku. Niezależnie od tego, gdzie spędzisz ten świąteczny wieczór, warto zatroszczyć się o szczególnie odświętny wizerunek. Pomoże nam w tym oczywiście odpowiednio dobrana na ten moment kreacja.

Swój ubiór warto, a nawet powinno dostosować się do miejsca, w którym spędzamy święta. Inny outfit obowiązywał będzie w górskiej chacie, a inny podczas wielopokoleniowej kolacji u dziadków. Przedstawiamy porady dotyczące stylizacji na tegoroczne Boże Narodzenie.

Elegancki strój na Wigilię

Źródło: brit.co, luulla.com

Bardzo elegancki, klasyczny strój sprawdzi się, gdy przed nami świąteczna kolacja u teściów. zestaw Odradzamy go raczej osobom spędzającym święta w górach. Gdy natomiast miejesce i atmosfera będą dość oficjalne, idealna okaże się prosta sukienka do kolan i minimalistyczna biżuteria. Jeśli Twoja sukienka ma odkryte ramiona, zarzuć na nią wizytowy sweterek lub marynarkę.

Uwaga, pamiętaj o zabraniu ze sobą butów na zmianę – podczas uroczystej kolacji etykieta nakazuje pozostać w butach. Dlatego zimą zaleca się paniom wzięcie ze sobą na zmianę czółenek.

Więcej klasycznych sukienek wizytowych znajdziesz poniżej.

Więcej żakietów i marynarek znajdziesz poniżej.

Świąteczna sukienka na rodzinną Wigilię

Spędzasz święta w gronie najbliższej rodziny we własnym domu? Bardzo dobrze sprawdzi się tu wygodna sukienka z dżerseju, pianki lub dzianiny. Wybór tego typu kreacji jest naprawdę ogromny. Doskonałe będą tego dnia wszelkie czerwienie, biele, złoto i granaty. Do tego biżuteria w postaci naszyjnika lub korali i gotowe.

Więcej sukienek znajdziesz TUTAJ.

Strój na Wigilię w górach

Źródło: southerncurlsandpearls.com, pariscoming.com

Święta w górskiej chacie to kusząca propozycja, którą wybiera coraz więcej osób. Jeśli Ty też należysz do tego grona, polecamy skłonić się w stronę casualowej elegancji. Na górę radzimy wybrać koszulową bluzkę. Doskonale sprawdzą się tu wszelkie jasne odcienie, łącznie z białym. Ciekawym dodatkiem, nawiązującym do otaczającego klimatu, będzie futrzana kamizelka. Na dół z kolei radzimy wybrać dzianinową spódnicę do kolan lub materiałowe spodnie. Jeśli chodzi o dodatki, unikamy w takiej stylizacji bardzo eleganckiej, klasycznej biżuterii. Postaw zamiast tego na jeden szczegół nawiązujący charakterem do całości – np. wyroby typu handmade wykonane z filcu (ofertę biżuterii handmade znajdziesz tutaj).

Więcej kamizelek znajdziesz poniżej.