Data publikacji:

Jak wyglądać dobrze w szortach?

Autor: Kamila Zalinska-Wozny

Lato to czas szortów! Ale jeśli chcesz wyglądać naprawdę dobrze w krótkich spodenkach, twoją stylizacją nie może rządzić przypadek. Poznaj najważniejsze modowe triki, dzięki którym będziesz wyglądać świetnie nawet w bardzo krótkich spodenkach damskich.

Gdy lato jest w pełni, a żar po postu leje się z nieba, jest to idealna sposobność, aby wskoczyć w szorty. Jednak krótkie spodenki tego typu są dość kłopotliwym elementem garderoby. Dlatego jeśli chcesz dobrze wyglądać w szortach i dumnie pokazywać zgrabne nogi tego lata, musisz podejść do tematu z głową. Oto sprawdzone modowe sposoby na krótkie spodenki.

Dobierz odpowiedni krój szortów

Od tego wszystko się zaczyna – szorty dobrane do twojej figury będą po prostu świetnie leżeć na twoim ciele. Z górki mają posiadaczki długich i zgrabnych nóg – one mogą pozwolić sobie praktycznie na każdy krój, nawet na ekstremalnie krótkie szorty. Chociaż z tymi ostatnimi nie warto przesadzać – szorty, których krój niemal przypomina bieliznę warto zarezerwować na wyjścia na plażę.

Niewysokie dziewczyny powinny zdecydowanie unikać dłuższych szortów, których nogawka sięga nieco przed kolano. W takim wydaniu można sprawić, że nogi optycznie będą wydawały się krótsze. Lepszą opcją są krótkie spodenki. Z kolei dobrym sposobem na noszenie szortów w przypadku pań o szerokich biodrach są modele z wysokim stanem wykonane z lejącego się materiału. Rzuć tylko okiem na Instagram Kylie Jenner – kto, jak kto, ale amerykańska gwiazdka doskonale wie, jak podkreślić swoje atuty. Natomiast szczupłe dziewczyny i te o chłopięcych sylwetkach świetnie wyglądać będą w szalenie modnych krótkich spodenkach typu boyfriend. Są one nieco workowate, ale sprawiają, że figura wygląda na nieco pełniejszą.

Noś odpowiednią bieliznę

Tak naprawdę dobrze dobrana bielizna jest podstawą każdej udanej stylizacji, ale w przypadku szortów ma ona szczególne znaczenie. Zwłaszcza, jeśli postawisz na ultra krótki model. O co w tym wszystkim chodzi? Otóż bielizna nie powinna wystawać z krótkich spodenek chyba, że jest to zamierzony efekt, gdy nosisz majtki z wysokim stanem. W takiej odważnej stylizacji możesz wyglądać świetnie, ale nie ma tu miejsca na przypadek. W pozostałych wariantach po prostu staraj się dobierać bieliznę tak, aby nie była widoczna spod szortów.

Nie noś zbyt długich t-shirtów

Aby dobrze prezentować się w szortach damskich musisz myśleć o całości stylizacji, w tym również o t-shircie czy koszulce, którą nosisz. Zbyt długie koszulki, sięgające niżej niż nogawki szortów, mogą sprawić, że twoja sylwetka będzie wyglądać niekorzystnie. Lepszym rozwiązaniem jest związanie obszernej koszulki w talii lub wetknięcie jej w szorty.

Uwaga na buty

Teraz czas przyjrzeć się bliżej butom, jakie ubierzesz do krótkich spodenek damskich. Jeśli stawiasz na sportowy look i łączysz szorty np. ze sneakersami, postaraj się wybrać model butów, których cholewki sięgają poniżej kostki jak np. klasyczne Super Stary. Modele wyższe jak np. trampki Converse sprawią, że twoje nogi będą wydawały się optycznie krótsze, a takiego efektu zdecydowanie nie chciałabyś osiągnąć. Wyjątek od tej reguły stanowią lubiane przez wiele dziewczyn sneakersy na koturnie – ich cholewka sięga nieco powyżej kostki, ale wszystko ratuje tu właśnie koturn.

Podobnie sprawa się ma z sandałkami. Zwróć uwagę na modele, które są wyposażone w pasek opinający kostkę. Najlepiej aby był on usytuowany poniżej, dzięki czemu unikniesz optycznego skracania nóg.

Pielęgnacja skóry

Kolejny krok, który przybliży cię do upragnionego celu, czyli dobrego samopoczucia zawsze wtedy, gdy w skoczysz w krótkie spodenki damskie, to pielęgnacja skóry. W gruncie rzeczy ta zasada obowiązuje niezależnie od twojej stylizacji – o kondycję skóry powinnyśmy dbać zawsze. Ale do rzeczy. Po pierwsze zadbaj o odpowiednią metodę golenia lub depilacji. Pamiętaj, że depilacja może być zbyt radykalnym krokiem, jeśli twoja skóra jest wrażliwa. Po drugie dobierz odpowiednie akcesoria do golenia – pamiętaj, że jak sama nazwa wskazuje, maszynki jednorazówki stosuje się tylko raz. Nie katuj swojej skóry stępionym ostrzem – to prosta droga do podrażnień i niedokładnie usuniętych włosków.

Następnie uwzględnij też odpowiednią pielęgnację. Regularnie powtarzany peeling załatwi sprawę wrastających włosków, więc na skórze nie będą się pojawiać nieestetyczne krosty. Ponadto nie zapomnij o mleczku z filtrem – mimo że opalone nogi wyglądają obłędnie, to zdrowie jest najważniejsze, więc nie narażaj swojej skóry na działanie zbyt intensywnych promieni słonecznych.

Na koniec dodam jeszcze, że jeśli faktycznie chcesz wyglądać świetnie i czuć się dobrze nawet w ultra krótkich spodenkach damskich, musisz zadbać o swoją sylwetkę. Ćwiczenia nóg sprawią, że twoje łydki, uda i pośladki będą jędrniejsze i bardziej kształtne. Do tego zestawu dodaj też dietę – o ile wiadomo, że w lecie nie sposób odmówić sobie okazjonalnie lodów czy gofrów, o tyle jeśli w twojej diecie częściej pojawiają się fast foody czy gazowane napoje, to powinnaś z nich raczej zrezygnować. W rezultacie tych starań, szorty damskie będą leżeć na tobie świetnie.