Data publikacji:

Jak zrobić kok?

Kok to modne, wygodne i stylowe uczesanie, w którym każda kobieta będzie wyglądać świetnie. Można wykonać go na wiele sposobów – kok z wypełniaczem, z warkocza, messy bun… Jak zrobić kok (lub, jak niektórzy mylnie mówią, jak zrobić koka)? Sprawdź w artykule!

jak zrobić kok

Jak zrobić kok? Sprawdzone sposoby

Kochasz modne upięcia włosów, ale nie wiesz, jak je wykonać? Wbrew pozorom to nic trudnego. Kok to wspaniałe uczesanie, które optycznie wydłuża szyję, wyszczupla twarz i dodaje elegancji. Ponadto jest niezwykle wygodny – włosy nie kołtunią się i nie wchodzą do oczu. Warto wiedzieć, że choć wiele osób posługuje się zwrotem „jak zrobić koka”, tak naprawdę jest on niepoprawny. Zamiast tego powinno się mówić „jak zrobić kok”.

Aby zrobić kok z długich czy krótkich włosów, będziesz potrzebować kilku niezbędnych rzeczy:
  • szczotki do włosów,
  • grzebienia,
  • lakieru i/lub pianki do włosów,
  • gumki, spinek, wsuwek, wypełniacza itp. (w zależności od rodzaju upięcia).
Do ozdoby koka warto wykorzystać kolorowe spinki, opaskę czy chustę przewiązaną na czubku głowy. Wypróbuj różne sposoby na upięcie, a na pewno znajdziesz ten, który najlepiej będzie pasować do twojego stylu i urody. Jak zrobić kok krok po kroku? Poniżej znajdziesz kilka propozycji!

Jak zrobić kok z wypełniaczem krok po kroku?

Kok z wypełniaczem to wyjątkowo eleganckie i szykowne uczesanie. Gąbka wetknięta w jego środek zwiększa objętość kosmyków, dzięki czemu fryzura prezentuje się bardziej okazale. Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić kok z cienkich włosów, koniecznie skorzystaj z wypełniacza.

Jak zrobić kok na gąbce, czyli na wypełniaczu? Najpierw rozczesz dokładnie włosy i zwiąż je w koński ogon na czubku głowy (lub niżej, jeśli wolisz). Przełóż przez pasma wypełniacz i zakryj nim gumkę do włosów. Następnie zakryj cały wypełniacz za pomocą kosmyków i zabezpiecz kolejną gumką oraz wsuwkami, zawijając pasma wokół koka. Całość utrwal lakierem. I gotowe!

Jak zrobić kok z wypełniaczem otoczony warkoczem?

Innym wariantem tego ciekawego uczesania jest kok z wypełniaczem otoczony warkoczem. Aby zrobić taką fryzurę, oddziel z boku włosów dość cienkie pasmo (ale na tyle grube, aby dało się z niego zrobić warkocz). Z reszty włosów zrób kok z wypełnieniem, podążając zgodnie ze wskazówkami zamieszczonymi w poprzednim akapicie. Następnie z wolnego pasemka zapleć warkoczyk i opleć nim gotowy kok! Całość utrwal lakierem.

Jak zrobić niski kok?

Niski kok to świetna propozycja dla pań, które nie chcą zwracać zbytniej uwagi na swoje uszy. Taka fryzura prezentuje się dziewczęco i naturalnie. Jak ją zrobić? Najpierw porządnie rozczesz włosy i zrób przedziałek na środku (lub tak jak lubisz). Po bokach twarzy wydziel cienkie pasemka, które będą ślicznie ją okalać. Następnie masz dwa wyjścia. Możesz związać włosy gumką w kitkę, a następnie podpinać pasma włosów wokół uczesania, tak aby uformować kok.

Prostszym, choć nieco mniej trwałym rozwiązaniem jest skręcenie włosów w kok i upięcie dużą spinką lub gumką w typie scrunchie! Skorzystaj z tego sposobu, jeśli zastanawiasz się, jak zrobić kok młodzieżowy.

Jak zrobić roztrzepany kok bez wypełniacza?

Jak zrobić kok bez wypełniacza? To bardzo proste! Uczesz włosy i zwiąż je w kitkę na środku głowy (lub niżej). Następnie wydzielaj z uczesania cienkie pasma, zawijaj je w palcach wokół własnej osi i podpinaj wsuwkami. Rób tak do czasu, aż wszystkie kosmyki będą upięte. Całość utrwal lakierem. To uczesanie genialnie sprawdzi się w upalne dni!

Jak zrobić kok messy bun?

Messy bun to fryzura młodzieżowa i zmysłowa zarazem. Kok w tym typie ma prezentować się tak, jakby został zrobiony bez żadnego wysiłku. Jego nonszalancki wygląd świetnie komponuje się z ubraniami w casualowym stylu. Jak zrobić kok messy bun? Najpierw uczesz włosy i upnij w koński ogon. Następnie lekko natapiruj pasma i spróbuj wsadzić je za gumkę, tak aby przestała być widoczna. Podepnij je niedbale wsuwkami, by fryzura się nie rozleciała. Całość spryskaj delikatnym sprayem i już!