Data publikacji:

Jak zrobić sztuczny tatuaż?

Ozdabianie ciała ciągle jest w modzie. Tatuaż dodaje atrakcyjności i wysyła komunikat: mam odwagę i umiem dokonywać wyboru. Nie każdy jednak chce zdecydować się na tatuaż stały. Można wybrać ten tymczasowy. Jak zrobić sztuczny tatuaż? Sprawdzamy. 
Jak zrobić sztuczny tatuaż?
Nie wiesz, czy stały tatuaż to dobry pomysł? Zastanawiasz się, czy za jakiś czas nie zmienisz zdania, a tatuaż przestanie ci się podobać lub nie będzie już aktualny (np. wtedy, gdy tatuujesz imię osoby, którą kochasz, ale po pewnym czasie sytuacja się zmienia i wcale nie chcesz już mieć na ramieniu jej imienia)? Zdecyduj się więc na sztuczny tatuaż. To tymczasowe rozwiązanie, które pozwala na częste zmiany. Jak zrobić sztuczny tatuaż? To dziecinnie łatwe. 

Jak zrobić sztuczny tatuaż?

Tymczasowe tatuaże – przez fanów tych prawdziwych określane jako fałszywe, fake tattoo -  działają jak kalkomania – tak, jak tatuaże dla dzieci dodawane do zabawek lub lodów. Wystarczy zwilżyć wierzch papierka i przyłożyć klejącą stroną z ilustracją do ciała i przytrzymać pół minuty, mocno przyciskając, by tatuaż przylgnął do skóry.

Tatuaż-rękaw – prawie jak prawdziwy  

Nieco inaczej aplikuje się tatuaże-rękawy. To tymczasowe rozwiązanie dla fanów wytatuowanych przedramion w formie nakładanego rękawa z nylonu, który ciasno opina rękę, tworząc dekorację łudząco podobną do prawdziwego tatuażu permanentnego. Jest to wyjątkowo wyrazista dekoracja ciała, zapewniająca piorunujący efekt. Decydując się na nią, pamiętaj, że nie pozostanie niezauważona. 

Flash tattoo – festiwalowy przebój

Modne na letnich festiwalach i imprezach – flash tattoo, czyli naklejki na ciało łudząco przypominające tatuaże, są piękne i bardzo praktyczne. Warto zwrócić na nie uwagę, bo są wyjątkowe – przedstawiają zazwyczaj artystyczne wzory, które bardzo dobrze wpisują się w styl boho – łączą się z krótkimi topami i barwnymi spódnicami lub kwiecistymi sukienkami. Flash tattoo łatwo zrobić, ale też usunąć, kiedy się znudzą lub przestaną pasować do stylizacji. 

Jak zrobić sztuczny tatuaż w domu? Samodzielnie!

Możesz też zrobić tatuaż samodzielnie – i nie chodzi o naklejenie. Możesz go narysować – wedle własnego pomysłu, uznania i planu. Co będzie potrzebne? Kolorowe, żelowe długopisy lub specjalne pisaki do pisania po ciele, ale sprawdzi się też eyeliner – czarny, srebrny, złoty lub niebieski. Jeśli nie chcesz eksperymentować lub obawiasz się, że twoja twórczość będzie miała zbyt duży rozmach, by zmieścić się np. na przedramieniu, możesz użyć gotowych szablonów ze wzorami. Długopisy do tatuowania można często znaleźć w działach imprezowych, ponieważ tatuowanie to częsta rozrywka podczas dziecięcych przyjęć urodzinowych. 

Jak zrobić sztuczny tatuaż z henny?

Ten tatuaż również zrobisz samodzielnie. Nie pasuje jednak do niego określenie „sztuczny”, ponieważ jest on naturalny, zdrowy i ziołowy – wykonuje się go z barwiącej mieszanki ziół, czyli z henny. Zwyczaj ozdabiania ciała henną popularny jest zwłaszcza w Indiach i należy do rytuałów panien młodych – całe ich dłonie i ręce pokryte są wówczas przepięknymi wzorami. Zdobienie w przeddzień ślubu ma nie tylko charakter upiększający, jest to też czas relaksu i wytchnienia dla przyszłej panny młodej. Henna jest całkowicie naturalna i bezpieczna dla ciała, a malowidła z henny zmywają się po kilkunastu dniach. Możesz spróbować zrobić tatuaż samodzielnie – na nodze lub na dłoni – zobaczysz, jak jest to przyjemne. Namaluj wzór, wyciskając hennę z rożka i odczekaj aż jej warstwa wyschnie i zrobi się ciemna, następnie skrusz ją i usuń – wzór jest gotowy. 

Autorka: Agnieszka Jastrzębska