Data modyfikacji:

Jaki kolczyk do helixa? Jak wybrać kolczyk do helixa?

Piercing jest modny i to fakt niezaprzeczalny. Jednak na tym zalety się nie kończą. Wszak poprzez niego można wyrazić siebie, pokazać swoją osobowość. Rzecz jasna może być również wyrazem buntu. Ale często stanowi po prostu ozdobę ciała i to naprawdę świetną. Coraz więcej osób obecnie decyduje się na helix, czyli kolczyk w chrząstce. Co warto na ten temat wiedzieć i jaki rozmiar kolczyka do helixa powinno się wybrać?

O helixie słów kilka – co warto wiedzieć na ten temat?

Moda zmienną jest. Pomyślcie tylko, że jeszcze kilka lat temu bardzo na czasie były kolczyki w nosie. Potem przyszła moda na piercing w brwi, a teraz znowu powróciła moda na dziurki w uszach. Jednak nie ich ilość się liczy, lecz swoista jakość, wszak najmodniejszy stał się piercing typu helix. Można powiedzieć, że jest to obecnie najpopularniejsza metoda przekłuwania uszu. Zatem warto na jego temat dowiedzieć się więcej. W jego przypadku kolczyk umieszcza się w górnej części chrząstki przy krawędzi małżowiny usznej. Oczywiście już teraz rozwiejmy waszą wątpliwość i odpowiemy na pytanie: czy helix boli? Cóż, odpowiedź nie jest jednoznaczna, bo w dużej mierze zależy to od waszej odporności na ból.

Jedna tak naprawdę to nic strasznego. Jeżeli mieliści już przekłuwane uszy czy nos, to helix nie boli bardziej. Na pewno sam moment przekłuwania chrząstki odczujecie, zaś potem poczujecie już tylko ciepło. Także samo gojenie nie jest bardzo długie. Zazwyczaj trwa około trzy, maksymalnie cztery miesiące. Oczywiście trzeba uważać na to miejsce i nie należy korzystać z basenu z chlorowaną wodą ani też z solanek.

Jeżeli pojawi się opuchlizna, to najlepiej robić na nią okłady z sody oczyszczonej. Otóż w 100 ml wody rozpuszczacie 1 łyżeczkę sody i przemywacie chrząstkę. Dobrą alternatywą jest także przemywanie tego miejsca herbatką z kory dębu. Absolutnie zabronione jest natomiast mycie tego miejsca alkoholem czy też wodą toaletową.

Jaki kolczyk do helixa wybrać? Czas poznać odpowiedź na to pytanie

Wiele osób zastanawia się, jaki kolczyk do helixa wybrać. Cóż, prawda jest taka, że wybór jest ogromny i w dużej mierze zależy od waszych preferencji i stylu. Jedno jest jednak pewne. Otóż absolutnie nie próbujcie przekłuwać chrząstki na własną rękę. Ale wracając do kolczyków, to ciekawym wyborem są małe kółka. Są minimalistyczne i bardzo subtelne. Jeżeli jednak preferujecie coś bardziej widocznego, to postawcie na większe kółka.

Tutaj świetnie się sprawdzają modele w kolorze złotym bądź srebrnym bez dodatkowych zdobień czy też kamyków ozdobnych. Ale możecie również wybrać kolczyki z bardziej reprezentacyjnym charakterem, obok których naprawdę trudno przejść obojętnie. Są to choćby labrety. Są to cienkie pręty. Z jednej strony posiadają zakończenie w formie płaskiego dysku, natomiast z drugiej strony zakończone są kuleczką. Ale może to być także stożek czy nawet kamień. Takie modele są bardzo stabilne i jednocześnie ich noszenie jest bezpieczne. Trudno o nie zahaczyć, nawet podczas ściągania swetra, co w przypadku dużych kółek jest możliwe.

Oczywiście musimy jeszcze wspomnieć, że labrety są dobrym wyborem nawet na początek drogi z piercingiem. Choć są osoby, które przez lata są wierne takim kolczykom. Dostępne są też warianty naprawdę oryginalne, a zarazem bardzo stylowe. W tym przypadku mamy na myśli sztangi. To także cienkie pręty, jednak wyróżniają się tym, że po obu stronach zakończone są takimi samymi elementami. Mogą to być klasyczne kuleczki, ale też błyszczące cyrkonie czy eleganckie stożki. To świetna propozycja dla ceniących minimalizm.

A jeżeli lubicie symbolikę i jednocześnie zwracacie uwagę na przesądy, to modele typu podkówki będą trafnym wyborem. Zazwyczaj są półokrągłe i zakończone po obu stronach ozdobami. Musimy także wspomnieć o kolczykach typu clicker z łańcuszkiem, który dodaje im niewątpliwego uroku, ale też nutę glamour.

Jaki rozmiar kolczyka do helixa?

Pytanie o to, jaki chlebak wybrać, nie dotyczy jedynie jego wyglądu bądź kwestii rozmiaru. Chlebak jest przedmiotem przede wszystkim użytkowym. Aby był praktyczny, musi jak najlepiej spełniać swoją funkcję, czyli umożliwiać wygodne przechowywanie pieczywa w taki sposób, aby jak najdłużej pozostało świeże.

Konstrukcja chlebaka wpływa przede wszystkim na cyrkulację powietrza w jego wnętrzu. Ma ona kluczowe znaczenie dla przechowywanego pieczywa. Warto sprawdzić przed zakupem, czy chlebak ma wywietrzniki. To właśnie za ich pośrednictwem do wnętrza chlebaka dostarczane będzie powietrze, dzięki któremu nie pojawi się niechciana pleśń. Najczęściej tego rodzaju otwory zlokalizowane są na bocznych ścianach lub w tylnej części korpusu. Pomogą na dłużej zachować świeżość i chrupkość przechowywanego pieczywa.

Niekiedy można spotkać chlebaki w formie tacy ze szczelną pokrywą. Mimo estetycznego wyglądu nie jest to rozwiązanie polecane do stałego przechowywania pieczywa. Sprawdzi się jedynie podczas okazjonalnego podawania chleba lub osłaniania ciasta. Na co dzień warto jednak wybrać tradycyjny chlebak o odpowiedniej cyrkulacji powietrza.

Materiał ma znaczenie

Kolejnym ważnym elementem, poza rozmiarem, jaki należy wziąć pod uwagę, jest sam materiał, z jakiego jest wykonany kolczyk. Niewątpliwie bardzo tanie są kolczyki z metalu i mają sporą zawartość niklu. Jednak ich wadą jest fakt, że mogą uczulać. Jeżeli więc macie skórę wrażliwą bądź jest to wasz pierwszy piercing, to powinniście poszukać czegoś innego. Także mosiądz może uczulać. Otóż w miejscu przekłucia może pojawić się zaczerwienie czy nawet swędzenie.

Zdecydowanie lepszym wyborem są kolczyki ze srebra, ale rzecz jasna wszystko zależy od samego srebra. Jeżeli zawartość niklu w nim będzie duża, to także pojawią się podrażnienia. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się tytan, który jest uważany za bardzo bezpieczny materiał. Ale na tym zalety się nie kończą, bo jest też lekki i wytrzymały. Kolejnym dobrym wyborem są kolczyki wykonane ze stali nierdzewnej 316L .

Otóż zarówno stal chirurgiczna, jak i stal nierdzewna nie uczulają i nie powodują alergii. Dostępne są też kolczyki z tworzywa sztucznego. Tutaj na pewno wyróżniają się modele z akrylu. Jednak nie są pozbawione wad, bo łatwo je uszkodzić i nie nadają się na pierwsze kolczyki, gdyż źle reagują z alkoholem, który przecież znajduje się w środkach odkażających. Jeżeli macie większy budżet, to polecamy kolczyk wykonany z 18-karatowego złota.

Jeżeli szukacie fajnych kolczyków do helixa to świetnie sprawdzi się model kółeczko, ale można postawić też clickera czy nawet na tani model, polecany dla nieuczulonych na metale.

Autor: Dorota Wachholz