Data modyfikacji:

Jeans plus jeans: jak to nosić?

Autor: Kasia Szulik

Wszystkie kochamy jeans za jego uniwersalność – wystarczy połączyć go z kilkoma prostymi ubraniami i dodatkami, by zestaw był kompletny. Od kilku sezonów coraz mocniejszym trendem jest jeansowy total-look, gdy w stylizacji znajduje się nie jeden, ale co najmniej dwa jeansowe elementy. Jak je łączyć, by nie popełnić modowej gafy?

Jeszcze kilka lat temu odpowiedź na to pytanie wymagałaby przytoczenia szeregu uwag, jednak dziś jeans od stóp do głów, w rozmaitych konfiguracjach, nie stanowi żadnego problemu. Można swobodnie łączyć różne odcienie i rodzaje denimu, a sklepy dbają, by nasze możliwości były praktycznie nieograniczone. Mamy do dyspozycji klasyczny, granatowy denim, jego nasyconą błękitną odmianę czy bladoniebieskie, sprane i często poszarpane spodnie, kamizelki i spódniczki.

Gwiazdy w jeansie/www.justlia.com.br

Swego czasu naczelną modową zasadą było unikanie tworzenia zestawów a'la mundurek, czyli z jeansowych elementów w identycznym lub bardzo zbliżonym kolorze. To przykazanie powoli odchodzi do lamusa - jeśli tylko przełamiesz taki zestaw kontrastowym t-shirtem czy paskiem, z łatwością ujdzie Ci to na sucho.

Dobrze jest, jeśli odcienie poszczególnych, jeansowych elementów różnią się i tą zasadę rzeczywiście warto wziąć sobie do serca, jednak nie popadając w skrajności. Nie polecamy zestawiania granatowych jeansów z bladą koszulą czy kurtką z denimu. W parze zdecydowanie lepiej wyglądają stroje w podobnym kolorze jeansu, ale różniące się odcieniem – umiarkowany kontrast sprawia, że całość jest bardziej spójna.

Najpopularniejszym zestawem jeans + jeans są spodnie i koszula z denimu, która od kilku lat jest obowiązkowym must-have każdej fanki mody. Latem świetnie sprawdza się zestaw złożony z szortów kamizelki, a w bardziej seksownej wersji warto wypróbować jeansową mini i krótką kurteczkę z denimu.

By jeansowy total look nie był zbyt ostentacyjny, trzeba go przełamać dodatkami w innym stylu, na przykład skórą w karmelowym kolorze, błyszczącą biżuterią czy drobiazgami w mocnych barwach. Z jeansem komponują się akcesoria z wzorem etno, ale też, jeśli stylizacja jest seksowna i dopasowana, dodatki perłowe czy z wykorzystaniem kolorowych kamieni.

Jeansowe zestawy Rihanny/http://blog.cherrycherry.com

Inspiracje do swobodnego łączenia jeansu z jeansem można czerpać ze strojów Rihanny, która opanowała ten look do perfekcji oraz w różnych, nawet bardzo ryzykownych konfiguracjach.