Data publikacji:

Klapki damskie na lato - TOP 3

Autor: Dominika Muszynska

Klapki są hitem tego lata. Wyprzedziły zdecydowanie klasyczne sandałki i królują dosłownie wszędzie. Nie ma miejsca, do którego nie możesz w nich pójść. Nadają się na wiele okazji. Sprawdź jakie klapki damskie królują tego lata.

Klapki na koturnie/ na platformie

Klapki tego rodzaju sprawdzą się doskonale na wyjścia nieformalne. Nie zaleca się ubierać ich do pracy w biurze lub szkole. Nie wypada także iść w nich do kościoła, ale są sytuacje, w których sprawdzają się idealnie. Klapki na koturnie, czy klapki na platformie, to zdecydowanie klapki kobiece, które podkreślą naszą pewność siebie. Nadają się na wyjścia ze znajomymi do kina, kawiarnii, czy na miasto. Są obuwiem raczej dziennym, chociaż, gdy zestawimy je z długimi spodniami i żakietem, mogą nabrać charakteru wieczorowego. Wtedy możemy iść w nich nawet na kolację z ukochanym. Najmodniejsze tego lata są klapki na koturnie wykonanej z korka, bądź w jednolitym kolorze. Te z korka nawiązują często do stylu boho, jednolite do glam. Klapki korkowe często wybierane są na wakacje, na plażę, dlatego dobrze wybrać te białe, srebrne lub złote, które doskonale współgrają z opalenizną.

Mule - co to jest?

Mule to chyba najbardziej eleganckie klapki. Słowo to, oznacza mniej więcej tyle, co pantofle bez pięty. Mogą to być więc zarówno klapki na obcasie, na platformie, na płaskiej podeszwie, czy tzw. kaczuszki. Mule nadają się na wyjścia bardziej formalne. W nich już możemy pójść do pracy, jeśli wybierzemy te, z zakrytymi palcami. Często spotykane są mule zbliżone do mokasynów, jedynie bez pięty. Mule jako klapki z zakrytymi palcami dominują w letnich kolekcjach projektantów. Można je łączyć z sukienkami wieczorowymi, ze spódnicami, a nawet ze spodniami, by stworzyć strój na co dzień.

Klapki z futerkiem

Dominika Muszyńska