Data modyfikacji:

Kolorowe marynarki – z czym nosić i jakie wybierać?

Autor: Kasia Szulik

Wiele kobiet boi się zakładania ubrań w mocnych barwach, nie wiedząc często jak i z czym je łączyć. W dzisiejszym artykule weźmiemy pod lupę kolorowe marynarki i podpowiemy z czym je nosić i jakie wybierać.

Jeśli decydujemy się na stylizację z kolorową marynarką, musimy pamiętać, by pozostałe elementy były stonowane, najlepiej w białych i czarnych odcieniach. Stosując tę zasadę umiaru, nasz wygląd będzie atrakcyjny i jednocześnie niezbyt przesadzony, co mogłoby mieć miejsce w przypadku łączenia kilku mocniejszych kolorów na raz.

Kolorowe marynarki to świetny pomysł do pracy, o ile Twój biurowy dress code dopuszcza stosowanie odrobinę mocniejszych barw. W tym przypadku należy łączyć je z ciemnymi, ołówkowymi spódnicami, garniturowymi spodniami lub rurkami. Najlepiej wybierać te taliowane, idealnie dopasowujące się do ciała i nosić razem z elegancką, białą bluzką. Najbardziej odpowiednie będą fasony w odcieniach czerwieni, różu lub niebieskiego.

Stylizacja z kolorową marynarką nada się świetnie podczas wyjścia na uczelnię. Tutaj można poeksperymentować z bardziej odważnymi kolorami – żółtym, pomarańczowym czy zielonym. Do pary można założyć krótszą spódniczkę lub sukienkę.

Kolorowe marynarki podczas wyjścia na imprezę łączyć można z krótkimi spodenkami, mini-spódniczkami i bardziej skąpymi topami. Stylizacja będzie wtedy efektowna, ale nie za bardzo wyzywająca. Całość można podkreślić wysokimi szpilkami.

Kolorowe marynarki mogą przybrać nie tylko mocne, energetyczne kolory, ale również ich stonowane, pastelowe odmiany. Jeśli nie jesteś zwolenniczką odważnych barw, będą dla Ciebie bardziej odpowiednim wyborem. Przy łączeniu z innymi dodatkami obowiązuje sama zasada – im bardziej stonowane i neutralne będą pozostałe części garderoby, tym lepiej.

Od Ciebie zależy na jaki krój postawisz – czy wybierzesz model dwurzędowy, z jednym lub kilkoma guzikami, prosty i bez zapięcia czy z oryginalnym paskiem w talii.

*Aby dowiedzieć się więcej o produkcie, kliknij w jego zdjęcie