Data modyfikacji:

Koncerty Chopinowskie w sali Fryderyk

Sala Koncertowa „Fryderyk” powstała, aby promować twórczość Fryderyka Chopina. Organizowane są tu kameralne recitale, rodzinne imprezy i konferencje biznesowe. Sala ze względu na swoją lokalizację oraz wygląd tworzy wyjątkowy klimat wydarzeń. Jest zaprojektowana w stylu neoklasycystycznym i mieści się w samym centrum Warszawy. Unikalny charakter miejsca podkreśla fakt, że było tu przechowywane serce twórcy.

koncert chopinowski w sali fryderyk

W tym miejscu każdy fan twórczości kompozytora przeżyje wiele nieapomnianych chwil. Koncerty Chopinowskie w Warszawie cieszą się dużą popularnością wśród wielbicieli muzyki klasycznej, którzy jeszcze raz chcą usłyszeć utwory mistrza wykonane przez zdolnych muzyków.

Miejsca znajdujące się obok Sali Koncertowej Fryderyk w Warszawie

W bliskiej odległości od Sali Koncertowej Fryderyk znajduje restauracja Honoratka. Miejsce było wielokrotnie odwiedzana przez kompozytora, co sprawa że posiada intrygującą historię. Każdy uczestnik koncertu Chopinowskiego może wybrać się tam i spróbować przepysznych dań.

Zdrugiej strony Sali Koncertowej Fryderyk w Warszawie mieści się Pałac Młodziejowskich. W tym miejscu można było usłyszeć po raz pierwszy muzykę Fryderyka Chopina na żywo, którą kompozytor wykonał dla publiczności.

Luksusowe wnętrze Sali Koncertowej Fryderyk

Sala Koncertowa Fryderyk powstała, aby oddać cześć wielkiemu twórcy oraz epoce, w której żył i tworzył. Stąd też inspirowane XIX - wiekiem luksusowe wnętrze. Zanjdują się tu gipsowe sztukaterie, kryształowe lustra i żyrandole, a stylowe dekoracje stworzone przez europejskich projektantów w XIX wieku sprawiają, że sala koncertowa z muzyką Fryderyka Chopina ma niepowtarzalną atmosferę. Warto pamiętać, że pomimo tak wyjątkowego wnętrza organizatorom zależy na komforcie uczestników, dlatego dresscode jest dowolny.

Podczas koncertów Chopinowskich w Warszawie można usłyszeć cenionych muzyków

Osoby, które cenią twórczość Fryderyka Chopina powinny chociaż raz odwiedzić to wyjątkowe miejsce mocno związane z kompozytorem. Koncerty Chopinowskie w Warszawie są też okazją, aby usłyszeć na żywo znanych i cenionych muzyków takich jak między innymi Anna Kubicz, Maciej Poliszewski, Maria Korecka czy Robert Skiera.

Występują tu najlepsi muzycy, profesorzy Uniwersytetu Muzycznego imienia Fryderyka Chopina, muzycy, którzy są absolwentami znanych na całym świecie uczelni takich jak Julliard School w Nowym Jorku, Conservatoire de Paris, czy Royal Academy of Music w Londynie. Muzykę Fryderyka Chopina na żywo wykonują też laureaci i zwycięzcy prestiżowych konkursów. Koncerty Chopinowskie w Sali Koncertowej Fryderyk odbywają się codziennie o godzinie 19:00.