Data modyfikacji:

Modne kolorowe maseczki streetwear. Gdzie kupić oryginalną maseczkę na twarz?

W związku z profilaktyką COVID-19 w Polsce obowiązuje nakaz zakrywania nosa oraz ust w przestrzeniach publicznych. Na ulicach można spotkać osoby, które w tym celu używają szalików, inni zaś sięgają po maseczki chirurgiczne jednorazowego użytku. Opcją, na którą decyduje się coraz więcej osób są oryginalne maseczki streetwear do stosowania wielorazowego. To rozwiązanie może być nie tylko wygodne, ale i stylowe. Poznaj najmodniejsze modele kolorowych maseczek wielorazowych!
modne maseczki

Maseczka na twarz – dlaczego należy ją nosić?

Obowiązek zakrywania twarzy w miejscach publicznych do dziś budzi wiele kontrowersji. Po co nosić maseczkę ochronną na twarz, skoro lekarze są zgodni co do tego, że nie chroni ona przed zakażeniem COVID-19? Odpowiedź jest prosta – maska ochrania nie osobę, którą ją nosi, lecz wszystkich dookoła.

Zakrywanie nosa i ust pozwala ograniczyć wydobywanie się aerozoli, które są bezpośrednim źródłem zarażenia. Gdy mówisz, kichasz lub kaszlesz, drobnoustroje mogą wydobywać się z twoich dróg oddechowych nawet na kilka metrów. To właśnie dlatego noszenie maseczek na twarz jest tak istotne!

Sprawdź także: Rodzaje maseczek na twarz.

Maseczka wielorazowa czy jednorazowa?

Tanim i popularnym rozwiązaniem są chirurgiczne maseczki na twarz wykonane z fizeliny. Choć ich atutem jest niska cena należy pamiętać, że po jednorazowym użyciu muszą zostać zutylizowane. Oznacza to, że decydując się na używanie masek chirurgicznych należy zawsze mieć w zanadrzu ich zapas – dla siebie i domowników.
Coraz więcej osób decyduje się na najmodniejsze maseczki na twarz streetwear przeznaczone do wielokrotnego użytku. Wykonane są one z kilku warstw materiałów (najczęściej z bawełny), zaś w środku posiadają dodatkową tkaninę (np. fizelinową) pełniącą rolę filtra.

Najważniejszym atutem bawełnianych maseczek jest to, że można je wielokrotnie prać – aby usunąć z ich powierzchni groźne drobnoustroje, wystarczy pranie w pralce w 60 stopniach Celsjusza. Wielorazowa maska streetwear nadaje się do codziennego noszenia w przestrzeniach publicznych, ale również do uprawiania sportu.

Praktyczne i modne maseczki streetwear

Skoro już wszyscy jesteśmy „skazani” na noszenie maseczek, to dlaczego nie potraktować ich jako modny i ciekawy element stylizacji? Maski streetwear nie tylko zmniejszają ryzyko zarażania innych koronawirusem, ale mogą mieć modne, przyciągające uwagę wzory.

Nietrudno zauważyć, że popularnym motywem w trendach pozostają detale roślinne i urban jungle. Kwiaty i zielone liście wciąż towarzyszą nam już nie tylko na ubraniach; zagościły także na maseczkach streetwear.
Innym ciekawym wzorem maseczek wielorazowych są motywy etniczne – elementy nawiązujące do ludowego wzornictwa, dzięki którym maseczki sprawiają wrażenie uszytych przez troskliwą babcię. To jednak kolejny z trendów, który na użytkowe maski został przeniesiony wprost z mody codziennej; wzory „etno” na białym i czarnym tle cieszą się popularnością już od kilku sezonów.
Miłośniczki minimalizmu z pewnością zainteresują maseczki streetwear w geometrycznych, prostych wzorach. Paski i kropki nie wychodzą z mody, a w aktualnym sezonie wiosennym są wręcz bardzo pożądanym trendem.

Najmodniejsze maseczki na twarz – chroń zdrowie w modnym stylu

Maseczka na twarz nie musi być irytującym dodatkiem do aktualnej, trudnej codzienności. Wybierając kolorową maskę streetwear wykonaną z miękkiego materiału, a na dodatek cechującą się ciekawym wzornictwem sprawisz, że wyjścia z domu będą o wiele przyjemniejsze.
Autorka: Joanna Stanuch