Data publikacji:

Jak znaleźć najlepsze płatki pod oczy?

Skóra pod oczami jest niezwykle delikatna, a co za tym idzie – potrzebuje szczególnego podejścia. Standardem w pielęgnacji jest krem, czasami też serum, np. z peptydami, kolagenem czy glutationem. Możesz jednak pójść o krok dalej (co zdecydowanie polecamy) i zainwestować w jeszcze jeden produkt. To najlepsze płatki pod oczy, które pomożemy ci wybrać w tym poradniku.
Eyes mask cosmetic woman face isolated on beige background

Dobre płatki pod oczy – czy warto je stosować?

Dlaczego warto kupić dobre płatki pod oczy? Ich stosowanie ma wiele zalet, do których zaliczamy:
 • nawilżenie,
 • rozjaśnienie,
 • ujędrnienie,
 • spłycenie drobnych zmarszczek,
 • redukcję obrzęków np. po nieprzespanej nocy,
 • zmniejszenie widoczności cieni pod oczami,
 • redukcję oznak zmęczenia,
 • poprawę mikrokrążenia.
 • Do tego najlepsze płatki pod oczy zapewniają szybkie efekty. Możesz także wziąć je ze sobą w podróż.

  Najlepsze płatki pod oczy, czyli jakie?

  Jakie są najlepsze płatki pod oczy? Na rynku znajdziesz dwie grupy: produkty żelowe i hydrożelowe oraz kolagenowe. Te pierwsze mają delikatną konsystencję i są nieocenione w walce z obrzękami i cieniami. Z kolei te drugie są wzbogacone o kolagen.
  Nowością w pielęgnacji są wielorazowe płatki pod oczy. Warto jednak pamiętać, że nie są one nasączone serum. Zamiast tego należy używać ich na inne produkty, które masz już w swojej kosmetyczce. To dobre rozwiązanie dla kobiet, które chcą połączyć pielęgnację z ekologią.
  Nie bez znaczenia jest również skład wysokoskoncentrowanego serum, którym nasączono dobre płatki pod oczy. Jeśli chcesz zapewnić sobie efekty widoczne gołym okiem, to szukaj produktów zawierających: kofeinę, kwas hialuronowy, peptydy, kolagen, śluz ślimaka, aloes, wyciągi i ekstrakty roślinne, a nawet drobinki złota.
  Zwróć też uwagę na działanie. Najlepsze płatki pod oczy mają właściwości nawilżające, wygładzające, rozjaśniające, odżywcze i napinające.

  Jak stosować płatki pod oczy – na noc czy w dzień?

  Zarówno płatki pod oczy, jak i pozostałe kosmetyki należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach:
 • Płatki należy aplikować na oczyszczoną i osuszoną skórę pod oczami.
 • Jeśli płatki znajdują się w większym opakowaniu, to wyciągaj je pęsetą albo dołączonym do produktu aplikatorem. Postaraj się nie robić tego palcami.
 • Płatki pozostaw na skórze maksymalnie 15–20 minut (chyba że producent zaleca inaczej).
 • Po zdjęciu płatków wklep delikatnie pozostałości kosmetyku.
 • Aby zredukować obrzęki i zapewnić sobie działanie chłodzące, włóż wcześniej płatki do lodówki.
 • A czy można stosować płatki pod oczy na noc? Nie zalecamy tego, ponieważ istnieje duże ryzyko, że odkleją się one w trakcie snu. O wiele lepszym pomysłem jest używanie ich rano, bo to właśnie wtedy skóra może potrzebować dawki nawilżenia i odżywienia.

  Najlepsze płatki pod oczy – ranking

  Jakie są najlepsze płatki pod oczy? Ranking polecanych kosmetyków nie pozostawia żadnych wątpliwości. Zobacz sama.

  Pixi DetoxifEYE

  Najlepsze płatki pod oczy, jeśli zależy ci na wygładzeniu. W opakowaniu znajdziesz 30 par. Każda z nich została nasączona wegańską formułą z kwasem hialuronowym i kofeiną, które nawilżają i rozjaśniają skórę oraz zmniejszają cienie pod oczami.

  Płatki kolagenowe Pilaten

  Dobre płatki kolagenowe pod oczy, które zapewnią twojej skórze dawkę nie tylko ekstraktu kolagenu morskiego, ale także tradycyjnego chińskiego aloesu. To prawdziwa bomba aminokwasów, witamin i kwasów tłuszczowych, dzięki którym płatki nawilżają i regenerują delikatne okolice oczu.

  Vitamin Hydra Gel Eye Patch Lanbena

  To jedne z najlepszych hydrożelowych płatków pod oczy, które dzięki zawartości witaminy C zapewniają natychmiastowy efekt rozświetlenia. W składzie znajdziesz też ekstrakt z arniki, kwas hialuronowy i kolagen.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Katarzyna Wendzonka
  Katarzyna Wendzonka

  Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.