Data modyfikacji:

Modne naszywki na ubrania – przerób garderobę w kilka minut!

Wraz z nadchodzącym nowym sezonem wiele z nas marzy o tym, aby całkowicie odmienić garderobę. Niestety nie zawsze znajdą się na to fundusze, ale przy pomocy prostego DIY możesz nieco ją odświeżyć. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, jak wykorzystać naszywki na ubrania i tym samym dać drugie życie nienoszonym rzeczom. Dowiedz się więcej.
naszywki na ubrania

Naszywki na ubrania – przyszyj je do koszuli

Jeśli masz w swojej szafie starą koszulę, której już dawno nie nosisz, to pod żadnym pozorem się jej nie pozbywaj. Wystarczy parę złotych, aby znowu stała się modna.

Odświeżysz ją, przyszywając z obu jej stron na wysokości obojczyków kwiatowe naszywki. Ważna rada: naszyj je symetrycznie. Dzięki temu całość będzie wyglądać profesjonalnie.

Możesz również kupić nieco większą naszywkę i umieścić ją na karku. Nosząc tak przerobioną koszulę, zawsze związuj włosy. Tylko wtedy efekt będzie widoczny dla wszystkich.

Kup mniejsze naszywki, np. dwa flamingi i naszyj je na kołnierzyku ulubionej koszuli. Taka naszywka będzie wyglądać świetnie szczególnie na pastelowych koszulach.

Masz przy ulubionej, jeansowej koszuli kieszonkę? Przyszyj na nią naszywkę.

Lubisz wyróżniać się z tłumu? Jedną stronę koszuli ozdób różnego rodzaju naszywkami. Zasada jest jedna: każda z nich ma być inna i przykuwać wzrok.

Takie proste DIY to propozycja dla tych z was, które chcą zupełnie zmienić styl zbyt formalnej bluzki.

Naszywki na ubrania – przyszyj je do spodni lub szortów

Pierwszym pomysłem na odnowienie spodni lub szortów przy pomocy naszywek, jest umieszczenie ich na tylnych kieszeniach. Naszyj je symetrycznie na obu, a wyeksponujesz i optycznie powiększysz swoje pośladki. Możesz także naszyć jedną, dużą naszywkę na wybranej kieszeni.

Odpruła ci się kieszeń i sądzisz, że spodnie są do wyrzucenia? Zostaw ją w ten sposób, a w jej miejscu przyszyj naszywkę. Wszyscy pomyślą, że zabieg był celowy.

Kupione jeansy są za długie? Zamiast zanosić je do krawcowej, wywiń nogawkę szwem na zewnątrz i każdą z nich ozdób na dole małymi naszywkami. Takie proste DIY całkowicie odmieni spodnie. Pamiętaj, że podobne przeróbki mogą skracać nogi. Noś więc buty na obcasie.

Co odważniejsze z was mogą ozdobić naszywkami całe nogawki. Kup wtedy ich mniejszą wersję w jednakowym wzorze i kolorze, np. serduszka. Teraz niesymetrycznie rozłóż je na nogawkach najpierw z przodu, a później z tyłu.

To także świetny pomysł na noszenie ulubionych jeansów mimo plam. Te, jak wiemy, potrafią pojawić się w najdziwniejszych miejscach. W takim przypadku zamiast jednej naszywki na środku nogawki lepiej będzie wyglądać ich o wiele większa ilość.

Jak ozdobić naszywkami na ubrania T-shirt?

Naszywka może nadać klasycznej koszulce nieco subtelności i dziewczęcości. Wystarczy tylko, że jedną z nich, np. we wzór flaminga, serca, kwiatka, tęczy itp. przyszyjesz po boku na wysokości klatki piersiowej.

Tak proste DIY jest w stanie wykonać każda z was. Oprócz tego podobny T-shirt możesz zestawić niemal ze wszystkimi ciuchami. Twoja koszulka ma dekolt w  łódkę? Kup małe naszywki i obszyj go dookoła. Nie będziesz już więcej potrzebować biżuterii, aby nieco ożywić look.

Naszywki na ubrania to świetny pomysł na personalizację garderoby. Wiesz, że projekty z ich wykorzystaniem prezentowały na wybiegach światowej sławy domy mody tj. Gucci i największe gwiazdy m.in. modelka Gigi Hadid? Nawet jeśli nie posiadasz zdolności manualnych, to z pewnością uda ci się wykonać tak proste DIY.

DIY naszywki na ubrania - tutorial

Pogrzebałam w sieci i znalazłam dla was fajny tutorial, z którego dowiecie się, jak własnoręcznie stworzyć naszywki i nanieść je na T-shirt.Przeczytaj także:
Autorka: Klaudia Borycka