Data publikacji:

Niskie czoło – fryzury. Jaką fryzurę nosić, mając niskie czoło?

Osoby, które posiadają niskie czoło, często martwią się, że nowa fryzura optycznie zaokrągli ich twarz, przez co będzie wydawała się bardziej pulchna, a nawet pucołowata. Na szczęście istnieją cięcia, upięcia i triki, pozwalające skorygować tę część twarzy. Warto wypróbować więcej niż jeden, by znaleźć ten idealny dla siebie. Jakie będą odpowiednie fryzury dla niskiego czoła, czy grzywka ma przy nim sens i jakie upięcia warto przetestować? Podpowiadamy.
niskie czoło fryzury

Niskie czoło – fryzury idealne to te najprostsze

Osoby, które chcą optycznie skorygować niskie czoło, powinny przede wszystkim sprawdzić, jak będą się czuć w długich, wycieniowanych pasmach. Taka prosta fryzura bowiem sprawi, że buzia będzie wyglądała na smuklejszą i dłuższą. Lekkość cieniowania dodatkowo odciąży twarz i doda jej świeżości. Cięcie powinna wykonać doświadczona fryzjerka, która dobierze długość włosów i stopień ich wycieniowania indywidualnie do urody klientki.
Korzystny efekt zapewnią wszelkie lekkie, delikatnie rozwichrzone fryzury. Pojedyncze pasma okalające twarz wysmuklą ją, dodadzą zadziorności i młodzieńczego uroku. Proste i falowane włosy sprawdzą się przy tym najlepiej, jednak wijące się, okiełznane loki również mogą wyglądać dobrze, jeżeli będą dobrze ścięte. Pukle proste lub lekko falowane bardzo dobrze komponują się z lekkimi, asymetrycznymi grzywkami, które nadają twarzy dużego uroku.

Upięte fryzury – niskie czoło nie jest przeciwwskazaniem

Fryzurą, która najbardziej wysmukla twarz i dyskretnie maskuje niskie czoło, są po prostu długie rozpuszczone pukle. To już wiadomo. Nie zawsze jednak mamy możliwość bądź chęć podarowania włosom całkowitej swobody. W takim momencie warto mieć w zanadrzu upięcia, w których czuje się i wygląda naprawdę dobrze. Na szczęście istnieją takie, dla których niskie czoło nie stanowi utrudnienia.
Wysokie koki i kucyki mogą okazać się sprzymierzeńcami. Stanowiąc swego rodzaju przedłużenie twarzy, zapewnią jej optyczne wysmuklenie i wydłużenie. W dodatku zrobienie ich zajmuje zaledwie kilka minut. Warto postawić na koczki typu messy bun, których pozorny nieład daje wrażenie lekkości, a wymykające się z upięcia pasma ładnie okalają buzię. Trafionym pomysłem może okazać się także luźny, puszysty warkocz przerzucony do przodu przez ramię.
Niezależnie od wybranej fryzury, warto pamiętać, aby była ona lekka, delikatna i nie przytłaczała twarzy. Puszczenie luzem kilku niedługich kosmyków także będzie wskazane.

Niskie czoło – grzywka może być strzałem w dziesiątkę

U wielu osób wciąż istnieje utarte przekonanie, że grzywka i niskie czoło nie idą w parze. Tymczasem odpowiednio dobrana może zdziałać cuda dla prezencji całej twarzy, korygując jej mankamenty i podkreślając walory. Oczywiste jest, że prosta, ciężka grzywka, która opada na brwi, nie wniesie wiele dobrego do prezencji ani twarzy, ani całej sylwetki. Krótkie włoski mogą wymykać się wszelkim próbom kontroli, dodatkowo frustrując i nadając fryzurze niechlujności.
Nie ma jednak powodów do zmartwień, jeżeli marzy nam się krótki przód, a mamy niskie czoło. Grzywka, która będzie odpowiednio dobrana do rysów twarzy, rodzaju włosów i trybu życia klientki, może okazać się strzałem w dziesiątkę. Zamaskuje małe czoło, podkreśli oczy i stworzy ramę dla reszty twarzy.

Jaka grzywka na niskie czoło?

Wbrew obiegowej opinii grzywka przy niskim czole może być dobrym pomysłem, jeżeli jest odpowiednio dobrana. To nasuwa zasadne pytanie – jaka grzywka na niskie czoło jest odpowiednia? Przede wszystkim lekka, delikatna i asymetryczna.
Grzywka na bok sprawdzi się przy każdej długości włosów, a odpowiednio ścięta będzie nawet możliwa do upięcia. Delikatnie rozwichrzone, asymetryczne pasma wyglądają uroczo i zadziornie, a przy tym są łatwe do modelowania i ułożenie ich nie zajmuje wiele czasu.
Sprawdzić się może także nieco dłuższa, prosta, przerzedzona grzywka rozchylona na boki. Ładnie okoli twarz, tworząc dla niej ramę i wyrówna delikatne dysproporcje.

Jakich fryzur unikać, mając niskie czoło?

Jak już wiadomo, nawet grzywka do niskiego czoła może pasować, jeśli jest odpowiednio dobrana. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją fryzury, których warto unikać, chcąc dobrze się prezentować. Warto przy tym pamiętać, że wszystko jest kwestią indywidualną, a w wielu kwestiach można iść na kompromis, godząc to, w czym najlepiej się czujemy, z tym, co najlepiej wygląda.
Bardzo krótkie, równe i symetryczne cięcia u osoby o niskim czole mogą się nie sprawdzić. Podobnie ciężkie, proste grzywki, opadające aż na brwi. Zbyt dociążone, przyklapnięte włosy przytłoczą twarz. Chowanie się za fryzurą nie jest dobrym pomysłem, choć niejednokrotnie taka opcja bywa kusząca.
Niekorzystnie mogą wyglądać gładkie, nisko osadzone upięcia. Eleganckie koki, klasyczne kitki czy też ciasno splecione warkocze zazwyczaj nie są dobrymi wyborami w przypadku właścicielek niskich czół. Optycznie ciągną twarz w dół i sprawiają, że wygląda na bardziej pucołowatą niż w rzeczywistości. Nierzadko jednak okazuje się, że wystarczy lekko przesunąć upięcie lub wyciągnąć i puścić luźno kilka krótszych pasm, by efekt całkowicie się odmienił. Warto eksperymentować i próbować różnych rzeczy.
Zdjęcie: astakhovyaroslav/Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!