Data modyfikacji:

Jak wiązać duży szal zimowy? Jak nosić do płaszcza, jak na ramionach?

Sprawdźcie, jak nosić duże szale zimowe. Gdy pogoda płata nam figle, a my codziennie budzimy się w innej porze roku, warto sięgnąć pamięcią do sprawdzonych sposobów na radzenie sobie z kaprysami Matki Natury. Duże ponczo i szale pomogą ci przetrwać pogodową rewoltę. Oto podpowiedź, jak je nosić.

Ponczo szale mają bardzo dużą powierzchnię. Są bardzo długie i szerokie. Modny swego czasu wzór w kratę i wykończenie frędzlami, który upodabniał je do koca, jest źródłem ich nazwy w języku angielskim: blanket scarf.

Ponczo szale są przede wszystkim bardzo ciepłe, a dzięki wielkiemu rozmiarowi również podatne na stylizacje. Wystarczy znaleźć odpowiedni dla nas sposób wiązania.

1. Duży szal okręcony wokół szyi

Szal możesz zawiązać wokół szyi na kilka sposobów. Jednym z nich jest opatulenie się poprzez wielokrotne okręcenie szala wokół karku. Stworzysz barierę ochraniającą przed wiatrem. Wyżej zawiązany (sięgający ust i nosa) dodatkowo ochroni twoje drogi oddechowe.

Drugie wiązanie zaczyna się od złożenia szala w trójkąt: powstał trójkąt ustawiasz na środku klatki piersiowej wierzchołkiem do dołu. Dłuższe boki okręcasz dookoła tak, by powstał luźniejszy splot.

2. Niedbale przewiązany duży szal

To wiązanie pozostawia dwa końce bardzo długie. Technika, można rzec, została zapożyczona ze sposobu wiązania wąskich szalików, ale będzie też dobra w przypadku ponczo szali. Wystarczy, że złożysz je do na szerokość. Powstały węższy szal będzie znacznie grubszy od zwykłego szalika, więc cieplejszy.

Obwiń go raz wokół szyi, przekładając go w mniej więcej połowie długości. Końce możesz przerzucić na tę samą stronę ciała lub pozostawić jeden z przodu, a drugi z tyłu.

3. Ponczo szal jako luźna narzutka

Luźno narzucony na ramiona i plecy ponczo szal ogrzeje cię w chłodniejsze dni. W tej formie możesz nosić go w pomieszczeniach oraz na zewnątrz na kurtce lub swetrze. Dobrze sprawdza się w okresie przejściowym jako docieplenie ubioru.

Możesz pozwolić mu swobodnie zwisać lub podwinąć końce pod ręce, tworząc z nich rękawki. Inny wariant przewiduje złożenie chusty w trójkąt i ładne wiązanie jej na wysokości klatki piersiowej (lub w wersji bez wiązania).

4. Noś duży szalik z paskiem

Luźno zarzucony na plecy i ramiona ponczo szal możesz okiełznać, spinając go w talii paskiem. Zarzuć go tak, by z przednia warstwa była na tyle długa, że bez problemu obejmiesz ją paskiem. Musi złapać materiał z przodu i z tyłu, tworząc rękawki. Powstała w ten sposób pelerynka nie będzie się zsuwać, jak w przypadku luźno zwisającego szala.

Autor: Redakcja Kraina-Stylu.pl