Data modyfikacji:

Proste fryzury – pomysły na szybką fryzurę

Szukasz pomysłów na szybkie i proste fryzury, które zawsze się udają? Nieważne, czy masz długie, półdługie, czy krótkie włosy, jesteś w stanie uczesać je samodzielnie w domu i wyglądać jak gwiazda. Jak to zrobić? Sprawdź nasze sprawdzone pomysły na piękną i szybką fryzurę!
proste fryzury

Proste fryzury – krok po kroku!

Chcesz dowiedzieć się, jak modnie czesać włosy bez specjalnych umiejętności fryzjerskich? To mit, że wykonanie pięknej fryzury musi być skomplikowane i czasochłonne. Przekonaj się jakie są najładniejsze fryzury na co dzień.

Czasem wystarczą tylko chęci i odrobina wolnego czasu, aby wykonać stylowe upięcie czy ułożyć kosmyki w ciekawy sposób. Sprawdź nasze modne propozycje prostych fryzur dla krótkich, półdługich i długich włosów!

Luźny kok – prosta fryzura z długich włosów

Luźny kok to sposób na prostą fryzurę z długich włosów, która jest nie tylko szybka w wykonaniu, lecz także bardzo praktyczna. Wystarczy, że zwiążesz włosy w luźną kitkę na środku głowy.

Następnie kolejno chwytaj niezbyt grube pasemka włosów, obkręcaj je lekko i upinaj wsuwkami wokół kitki – tak, aby zakryć gumkę.

Inny sposób? Zaczesz kosmyki do tyłu, zbierz razem i zakręć w ślimaka na środku głowy. Następnie zabezpiecz całość grubą gumką. Taki luźny kok to świetny sposób na prostą fryzurę do pracy.

Warkocz i dobierany – szybkie i proste fryzury z długich i półdługich włosów

Chyba każda kobieta wie, jak zrobić warkocza. Dobieranego wykonuje się podobnie. Należy pamiętać jedynie, aby rozpocząć zaplatanie na czubku głowy. Za każdym razem, gdy dobierasz pasmo z prawej lub lewej strony, dodajesz do niego kosmyk z boku głowy. I gotowe!

Kłos – piękna i prosta fryzura dla fanek stylu retro

Potrafisz pleść warkocza? Kłos jest jego romantyczną, nieco bardziej skomplikowaną odmianą. Jak wykonać tę piękną i prostą fryzurę?

Włosy zbierz na czubku głowy i podziel na dwie równe części. Następnie wydziel cienki kosmyk z zewnętrznej strony prawego pasma i przełóż nad pasem do lewej ręki. Czynność powtórz z lewej strony włosów i tak dalej. Na koniec zwiąż całość śliczną gumką i gotowe!

Opaska z warkocza – pomysł na prostą fryzurę z warkoczem

Szukasz sposobów na prostą fryzurę z warkoczem? Jeśli jesteś posiadaczką długich pasm, możesz wykonać z niego opaskę.

Zaczesz część włosów na jedną stronę, tworząc przedziałek między okiem a uchem. Następnie wydziel dość gruby kosmyk z przodu włosów, podziel go na trzy części i zapleć warkocza, kończąc go po drugiej stronie głowy.

Warkoczyk na środku głowy – prosta fryzura z długich włosów

Poznaj kolejny modny sposób na prostą fryzurę z warkoczem! Wydziel dość cienkie pasma z prawej i lewej strony głowy i połącz je na środku głowy w jeden kosmyk.

Następnie podziel go na trzy części i zapleć cienkiego warkoczyka. Zabezpiecz go małą gumką lub ozdobną spinką.

Loki – prosta fryzura dla każdej kobiety

Loki to pomysł na prostą fryzurę damską, która sprawdzi się zarówno u posiadaczek długich, półdługich, jak i krótkich włosów. W zależności od grubości i rodzaju skrętu, mogą one wyglądać romantycznie, kobieco, zabawnie lub elegancko.

Jak zrobić loki? Jest na to wiele sposobów. Możesz użyć lokówki, prostownicy, lokówko-suszarki lub wałków. Zakręć kosmyki, a następnie przeczesz je delikatnie palcami, ułóż i spryskaj pianką lub lakierem. Będziesz wyglądać zjawiskowo!

Z opaską – prosta fryzura na krótkie i długie włosy

Kolejnym pomysłem na prostą fryzurę z krótkich i długich włosów jest użycie ozdobnej opaski. Wystarczy, że założysz ją na uczesane włosy i gotowe!

Możesz także najpierw pokręcić pasma, zapleść je w warkocza lub spiąć w kitkę. W Internecie znajdziesz mnóstwo opasek różnego typu – plastikowe, materiałowe, cienkie, wzorzyste itp.

Kolorowy kosmyk – prosta fryzura dla odważnych dziewczyn

Naszym ostatnim pomysłem na szybką i prostą fryzurę jest doczepienie do włosów kolorowego pasemka lub pofarbowanie własnego kosmyka tymczasową farbą! Ten sposób na pewno spodoba się młodym kobietom, które lubią eksperymentować z wyglądem.

Koloryzujące spraye i farby znajdziesz bez problemu w Internecie. Użyj produktu zgodnie z instrukcją producenta. Następnie możesz uczesać się w warkocza, kitkę lub luźny kok. Ta prosta fryzura idealnie sprawdzi się na imprezie, spotkaniu ze znajomymi czy festiwalu.

Autorka: Olga Wacholc