Data publikacji:

Retro okulary: komu pasują i jak je nosić?

Retro okulary od kilku sezonów cieszą się ogromną popularnością. Obecnie różne modele klasycznych okularów możesz kupić w wydaniach „zerowym”, korekcyjnym lub przeciwsłonecznym. Zobacz, jak dobrać dla siebie odpowiednie okulary w stylu retro.

retro okulary

Retro okulary: dla kogo?

Choć trudno w to uwierzyć, jeszcze kilkadziesiąt lat temu uznawane były za mało atrakcyjny dodatek noszony raczej z konieczności niż z wyboru.

Okulary retro z dużymi szkłami i przykuwającymi uwagę oprawkami stały się trendem stosunkowo niedawno. I tak, dziś na pokazach mody najlepszych projektantów królują okulary retro męskie i damskie w bardzo różnych wydaniach. Zobacz, jak dobrać okulary korekcyjne w stylu retro.

Jakie okulary w stylu retro wybrać?

Wśród oprawek w starym stylu można dziś przebierać – niektóre kształty przeszły już do historii, kojarząc się z konkretnymi subkulturami czy gwiazdami.

Okulary retro owalne

To jeden z najgorętszych trendów ostatnich sezonów. Mowa jednak nie o znanych wszystkim lenonkach, a okularach z bardzo dużymi okrągłymi szkłami. Model ten zauważysz z pewnością, gdy będziesz poszukiwać okularów korekcyjnych w stylu retro. Występują również w wydaniu przeciwsłonecznym.

Komu będzie dobrze w okrągłych oprawkach retro okularów? To model wprost stworzony dla posiadaczy drobnych, szczupłych twarzy z wyraźnymi rysami. Jeśli masz okrągłą twarz, lepiej z nich zrezygnuj.

Uniwersalne retro okulary pilotki

Nosił je Tom Cruise w „Top Gunie” i Chuck Norris w „Strażniku Teksasu”. Były i są uwielbiane przez gwiazdy rocka. Można odnieść wrażenie, że okulary pilotki ani na moment nie straciły swojej popularności.

Sprawdzą się doskonale jako okulary korekcyjne retro damskie lub męskie, jak też w swoim pierwotnym przeznaczeniu – jako okulary przeciwsłoneczne. Mamy dobrą wiadomość: pilotki pasują praktycznie do każdego kształtu twarzy. Wystarczy, że wybierzesz odpowiednią wielkość szkieł.

Przeczytaj również: Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

Lenonki: kultowe okulary w stylu retro

Były totalnym hitem już wtedy, gdy nosił je ich popularyzator – John Lennon. Niewielkie, okrągłe szkła przywodzą skojarzenia z muzyką rockową i kulturą hippisowską. Mimo to współcześnie doskonale sprawdzą się jako dodatek do rozmaitych stylizacji. Lenonki najlepiej pasują do szczupłych twarzy o kształtach trójkątnym lub pociągłym.

Superkobiece kocie retro okulary

Amerykańskie miłośniczki mody z USA w latach 60. wprost za nimi szalały. Okulary o kocim kształcie dodają kobiecej twarzy zalotnego charakteru, dlatego trudno dziwić się, że przeżywają swój renesans.

Jeśli interesuje cię ten model, pomyśl o oprawkach w intensywnym kolorze i kup np. okulary retro czerwone. Z pewnością nikt nie przejdzie obok nich obojętnie. Koci kształt okularów będzie pasować do większości twarzy, ponieważ optycznie je wysmukla. Wystarczy jeszcze tylko odpowiedni makijaż do okularów.

Okulary retro nerdy dla okrągłej twarzy

Jeszcze w latach 80. na pewno nie chciałbyś ich nosić. Dziś to kwintesencja stylu! Okulary nerdy pasują zarówno kobietom, jak i mężczyznom – doskonale sprawdzą się na co dzień. Pięknie wyglądają na okrągłych i podłużnych twarzach.

Retro okulary to świetny wybór niezależnie od tego, jak ubierasz się na co dzień. U miłośników mody z dawnych lat podkreślą indywidualność, a u osób preferujących świeże trendy doskonale urozmaicą stylizację. Wiesz już, który model retro okularów wybierzesz?