Data modyfikacji:

Rockowe ubrania. Stylizacja, koszulki i dodatki

Jak się ubrać na koncert ulubionej kapeli rockowej? Koszulki z nadrukiem, skórzane dodatki, masywne botki to świetny pomysł na stylizację z pazurem. Rockowy styl pozwala zaszaleć – pod sceną i w modzie. Zobacz, jak wyglądać dobrze, łącząc odważne elementy stroju rockowego z codziennymi ubraniami.

Z czym połączyć koszulki z nadrukami?

Jesteś fanką określonej grupy muzycznej? Koszulką z nadrukiem opowiedz wszystkim, jaka muzyka cię porusza, czyje teksty zapadają w pamięć. Nadrukiem na koszulce jest często logo zespołu. A logo to wachlarz określonych skojarzeń. Koszulka z nadrukiem jest więc właściwie najmocniejszym akcentem stylizacji. Z tego powodu nierzadko charakteryzuje się prostotą i wąską paletą barw. Mówi się, że gdy więcej osób wypowiada się w jednej chwili, zatraca się treść przekazu. Podobnie jest z ubraniami. Kiedy element garderoby zaczepia cię z każdej strony, w końcu nie widzisz już nic. Jeśli więc stawiasz na koszulkę z logo The Rolling Stones, zestaw ją z jednolitymi ubraniami w stonowanych barwach. Pamiętaj: co za dużo, to niezdrowo. Zasada ta dotyczy także wzorów i nadruków na ubraniach. T-shirt z nadrukiem dobrze komponuje się zarówno ze spódnicą, jak i spodniami. W lżejszej wersji sprawdzą się boyfriendy z wysokim stanem i botki skarpetkowe. W cięższej, rurki i masywne buty – wariacje na temat starych dobrych glanów.

Skóra dla rockowej dziewczyny

Skórzane ubrania to wizytówka rockowego stylu. Mamy więc ramoneskę, damską wersję kurtki motocyklowej zaprojektowanej w Stanach Zjednoczonych w pierwszej połowie XX wieku. Mamy skórzane spodnie, spódnice i sukienki. Chyba w żadnej innej stylizacji skórzane dodatki nie znaczą tak wiele jak w rockowej. Warto jednak pamiętać, że podobnie jak w przypadku nadruków skóra w świecie mody jest bardzo mocnym akcentem. A mocy się nie nadużywa. Wypróbuj takie zestawy: skórzana spódnica i jasny T-shirt, sukienka ze skóry i botki na platformie, a jeśli lubisz eksperymentować z modą, do skórzanej sukienki włóż sportowe sneakersy. Czy już czujesz, że ciekawe rozwiązania znajdują się tuż pod skórą?

Czy bielizna może być częścią stylizacji?

Jak w żadnej innej stylizacji bielizna jest częścią stylizacji rockowej. Koronki wystające spod lekko rozpiętych koszul lub szerokich dekoltów zazwyczaj dobrze komponują się z całością zestawu. I jeśli pozostałe części garderoby dobrane są ze smakiem, widoczna część biustonosza lub body nie zaburza całości looku. Nie jesteś jednoznaczna? Bielizna wyłaniająca się spod niegrzecznego ubrania z pewnością to podkreśli. Jestem mocna, mam grubą skórę. Pod nią jednak – delikatna koronka.

Jak do stylizacji rockowej dobrać odpowiednie rajstopy?

Rockowe stylizacje uwielbiają spódnice. Kto bawi się modą, nie zapomina więc także o rajstopach. Rajstopy mogą być kolorowe lub koronkowe. W każdym razie – najczęściej wybieramy takie, których nikt nie nazwałby zwykłymi. Ich DEN ani faktura nie musi komponować się z wybranym przez ciebie strojem. Eksperymentuj, bo rajstopy to kolejny sposób na wyrażenie, że jest się alternatywą. W rockowym stylu nietuzinkowe rajstopy można nosić pod shortami oraz spodniami z widocznymi przetarciami i dziurami. Absolutnie niewulgarne, ponieważ na dobre zadomowione pośród street fashion, są nieodłącznym elementem stylowych zestawów.

Odwiedź Jego-Styl.pl i przeczytaj o męskich ubraniach i dodatkach w stylu rockowym.

Dodatki w stylu rockowym – możesz wszystko!

Paski, bransolety, wisiory, kolczyki. Ogromnym błędem byłoby napisać, że tylko skóra, że tylko ćwieki. Nie ma „tylko”, bo nie ma granic. Dodatki mają uzupełniać lub przełamywać główny nurt stylizacji. Właściwie więc – można wszystko.
Autorka: Barbara Szega